reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrześniowa mama znów spodziewa sie dzidziusia :-)

Gagulec,a moze duzo wod plodowych masz?? Z tym bolem te ztak mialam. Wychodzil jakby z prawego biodra i szedl po calej nodze,ani jej podniesc,ani szybciej isc, to chyba rwa kulszowa,czy jakos tak
 
reklama
dziewczyny mozecie mi pomoc? ostatnia @ mialam 19 stycznia. w ktorym teraz jestem tygodniu?
bylam dzis na wizycie u lekarza. na razie widac tylko pecherzyk plodowy. poki co wszystko jest ok, zadnej ciazy pozamacicznej nie mam ;) mam duzo odpoczywac i jak najwiecej lezec bo problemy z pierwszej ciazy moga sie powtorzyc.
 
czyli wg OM koniec szostego, poczatek siodmego, nie? tez tak licze. a lekarz mi obliczyl jeden tydzien mniej... karty jeszcze nie mam.
 
Mojej siostrze tez wg ostatniej miesiaczki obliczyla na 6 tydzien,ale Aska mowi,ze 4 i fasolka ma 3mm i lekarka mowi tez,ze za maly jak na 6tydzien
 
Strona podaje 5 tydzień. Iza a jaką długość cyklu miałaś???? Wpisałam tak dla porównania cykl 20 dni i wyszedł 6 tydzień.
 
reklama
Hej dziewczyny! Tc liczy się od ostatniej @ mimo ze wiadomo że zachodzi się ok 14 dni później.
I wtedy ciąża trwa 40 tyg (+/-2tyg), donoszona jest od skończenia 38 tyg.

Rzadko wylicza się tyg ciąży od poczęcia, a jeśli wiadomo dokłądnie kiedy było (przy nieregularnych cyklach lub po monitoringu cyklu) to i tak dodaje się z reguły 2 tyg i ten wynik wpisuje się w kartę ciąży.

Wg tego Iza ma 6tyg i 1 dzień ciąży czyli jest w 7tc. A wyliczeniowo datę porodu ma na 26.10.2010. Dzidziuś zaś ma 4tyg i 1 dzień (przy założeniu że owulacja i zapłodnienie nastąpiły 14 dnia cyklu).

Na suwaczku wygląda to tak:
 
Ostatnia edycja:
Do góry