reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrzesień 2014:)

Didka to akurat jest normalne, że raz tego śluzu jest więcej a raz mniej.

Sawi pracodawca powinien opłacać składki do zusu a także Tobie wynagrodzenie jeszcze 33 dni po przejściu na L4. Potem przejmuje Cię zus. Nr konta podaj pracodawcy, będzie pewnie potrzebował aby przekazać zusowi.

Kusiak ząb już mniej boli ale jeszcze nie mogę normalnei nim gryźć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Potwierdzam ze L4 wylicza sie z 12 ostatnich miesiecy a jak jest mniej to z tylu ile jest.
Ja np mialam premie i bardziej oplaca mi sie byc na l4 bo dostalabym wiecej niz chodzac do pracy a ja glupia pracuje.
 
cześć dziewczynki,mało ostatnio bywam,ale to ze względu na te moje ciśnienie,czasami nie mam naprawdę siły usiedzieć przy kompie,a że dziś wogóle niskie ciśnienie to i ja mam spokój....rozglądałście się już za wózkami?mam problemy też z netem,wolno chodziwiec szkoda mi wchodzić na wątek o zakupach bo żeby wejść na jakikolwiek wątek czekam po 2-3 min,aż mi wczytaja zakochałam się w wózku bebecar stylo class 2014któraś słyszała coś o tej firmie?
ja mam wózek po Wiktorze więc nie zastanawiam się nad tym :-) ale jak wybierałam wózek to zależało mi żeby miał długą gondolę bo niektóre to takie krótkie że 3 miesięczne dziecko ledwo się w niej mieści :baffled:
dolny śląsk się wita, konkretniej Wałbrzych, zaprasza na sanki i lepienie bałwana ;-)

A oto mój dzisiejszy widok z okna na wsmopniany wcześniej lasek z którego lezą do mnie pajęczaki :dry:
Zobacz załącznik 616555
piękny widok :tak:

joani widzę, że też masz przeboje nocne, ja też się często budzę bo głupoty mi się śnią i nie raz potrafię się porządnie wystraszyć:dry:
ja w pierwszej ciąży miałam tak realistyczne sny że jak się budziłam to chwilę trwało zanim zajarzyłam że to jednak był sen a nie rzeczywistość..... raz mi się śniło że mąż spotykał się z jakąś pudernicą i jak się obudziłam to na dzień dobry dostał po gębie i w tym momencie oprzytomniałam :baffled: totalna masakra :baffled:
Byłam dziś u diabetologa. Dietę mam zaleconą, mierzyłyśmy cukier na czczo wynik 141 :-(

Dostałam glukometr, rozpisaną dietkę, dużo ulotek z informacjami na temat cukrzycy.
Cukier mam mierzyć na czczo i 2h po każdym posiłku. Przez dwa tygodnie wszystko notować i z powrotem do niej.
kurcze to wynik nie ciekawy :baffled: gdybyś miała jakieś pytania co do diety to chętnie pomogę, bo rozpiska swoją drogą a reakcja organizmu niestety swoją drogą. Ja wielu produktów z tych rozpisek nie mogłam jeść niestety, ale na szczęście na tyle poznałam swój organizm że dałam radę samą dietą
 
ja w pierwszej ciąży miałam tak realistyczne sny że jak się budziłam to chwilę trwało zanim zajarzyłam że to jednak był sen a nie rzeczywistość..... raz mi się śniło że mąż spotykał się z jakąś pudernicą i jak się obudziłam to na dzień dobry dostał po gębie i w tym momencie oprzytomniałam :baffled: totalna masakra :baffled:

To mężulek też miał pobudkę niezłą :-D hehe
 
Witajcie poniedziałkowo:happy2: Nie wiedziałam, że wliczają premię do tych średnich. W takim razie też bym więcej dostała na L4 niż teraz pracując. A czy wiecie może, czy poza premią coś jeszcze jest uwzględnianie w tej średniej? Jakieś dodatkowe ubezpieczenia opłacane przez pracodawcę też się liczą, jeśli są dodawane w PIT? Rozumiem, że ta średnia będzie też potem wyliczana tak samo dla macierzyńskiego?

Aureolcia a jakie pieczywo można jeść przy diecie cukrzycowej? Czy jest jakaś alternatywa dla chleba razowego? Niestety mi nie służy;/
 
EM Ka a to nie jest tak, że środki są zawsze pochodzą z Zus, tylko pracodawca je wypłaca i rozlicza się z Zusem?
U nas tez konflikt i ponieważ córka ma grupę po tatusiu to w szpitalu dostałam zastrzyk, teraz mam zrobić drugie badanie na przeciwciała. W pierwszej ciąży chyba badałam dwa razy.
nie wiem jak to jest dokladnie skad pochodza srodki - ale do tej pory tez myslalam ze po 30 dniach wyplaca ZUS, ale jak polecialam do ZUSu po zaswiadczenie jak staralismy sie o kredyt to zostalam poinformowana , ze to sie zmienilo i przy firmie powyzej 30 pracownikow pracodawca wyplaca z jakiegos funduszu, a faktycznie jak w 2006 bylam na zwolnieniu po wypadku samochodowym to za 2gi miesiac wplyw byl nadawany przez ZUS a teraz caly czas dostaje od pracodawcy.

Sawi to pewnie bedziesz dostawac takie wynagrodzenia od jakich pracodawca Ci odrowadzil skladki, ale tym wszystkim zajmuje sie ksiegowa w firmie tak jak ktoras z dziewczyn pisala musisz podac im nr konta.
 
"ja w pierwszej ciąży miałam tak realistyczne sny że jak się budziłam to chwilę trwało zanim zajarzyłam że to jednak był sen a nie rzeczywistość..... raz mi się śniło że mąż spotykał się z jakąś pudernicą i jak się obudziłam to na dzień dobry dostał po gębie i w tym momencie oprzytomniałam :baffled: totalna masakra :baffled:"

Ale się uśmiałam tak się składa że mi też ostatnio często się śni że mąż mnie zdradza.. i już go ostrzegłam przed boksem z rana :-)
 
Dziewczyny, a my dziś z mężem siedzieliśmy pół dnia nad Pitem :-/ nie mogliśmy dojść z tym do ładu bo pierwszy raz rozliczamy się wspólnie. Dowiedziałam się nawet, że za dużo sobie odliczałam ze zdrowotnej :szok: mam nadzieję, że urząd się nie dokopie.
Pooglądałam trochę ciuszków ciążowych na allegro, a konkretnie krótkich spodenek więc na dniach zamówię :tak:
 
Witajcie poniedziałkowo:happy2: Nie wiedziałam, że wliczają premię do tych średnich. W takim razie też bym więcej dostała na L4 niż teraz pracując. A czy wiecie może, czy poza premią coś jeszcze jest uwzględnianie w tej średniej? Jakieś dodatkowe ubezpieczenia opłacane przez pracodawcę też się liczą, jeśli są dodawane w PIT? Rozumiem, że ta średnia będzie też potem wyliczana tak samo dla macierzyńskiego?

Aureolcia a jakie pieczywo można jeść przy diecie cukrzycowej? Czy jest jakaś alternatywa dla chleba razowego? Niestety mi nie służy;/
ja nie jadłam razowego bo nie lubię, próbowałam kilka chlebów pełnoziarnistych aż w końcu znalazłam taki po którym miałam cukier ok. Jadłam 1 kromkę na pierwsze śniadanie i 2 na drugie
 
reklama
U nas też szaro i buro...do tego mam bóle w okolicy jajników, wczoraj to była masakra :-( dzisiaj rano dzwoniłam do lekarza i okazuje się, że rozciągają się jakieś więzadła i jeżeli nie będzie skurczy to wszystko jest ok :-) na szczęście ból przechodzi i po cichu liczę na to, że jutro już go nie będzie.

Dostałam wyniki testu pappa i wszystko jest ok :-) maluch zdrowy! A do tego wydaje mi się, ze poczułam delikatnego kopniaka...chociaż to chyba jeszcze nie możliwe...? Jak myślicie?
 
Do góry