reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Hej dziewczyny. U mnie pogoda piekna :D wlasnie wrocilismy z dlugiego spacerku, tylko teraz tak mnie wszystko boli ze sie chyba z kanapy przez tydzien nie rusze....

Nexiss jak tam Twoj zab? Przestal juz bolec?

Anka dasz rade :)

Alpine witaj :) to juz teraz przestan nas tylko czytac i pisz :)

Ja tez mam konflikt bo mam Rh- ale u nas troche inaczej jest bo zastrzyk dostaje jakos w 28 tyg ciazy a potem jeszcze po porodzie jezeli dziecko ma +. Moje chlopaki maja minusy i po porodzie nie musialam dostawac wiec teraz pewnie tez tak bedzie.
 
reklama
podczytuje was od stycznia, kiedy zobaczyłam 2 kreski, termin z usg na 24.09 z OM na 29.09 ale temu to bym nie wierzyła ;) Witam wszystkich, zdrówka życzę :)))

Witamy :) i zapraszamy do wspólnego pisania :) jak najczęściej :)
napisz coś o sobie :)

Hej dziewczyny. U mnie pogoda piekna :D wlasnie wrocilismy z dlugiego spacerku, tylko teraz tak mnie wszystko boli ze sie chyba z kanapy przez tydzien nie rusze....
.

zazdroszczę pogody :) teraz odpoczywaj :*
 
Hej dziewczyny mam do Was pytanko od początku ciąży towarzyszyła mi duża ilość śluzu czasami był biały czasami żółty lekarz twierdził że jest to jak najbardziej normalne więc przestałam rozmyślać na ten temat a teraz znowu mam zagwostkę bo chyba od 13 tyg. śluzu już nie ma nawet trochę nie wydziela się. Może któraś chce podzielić się ze mną widzą w tym temacie bo ja oczywiście znowu rozmyślam czy wszystko Ok ?
 
dziewczynki jak to jest z wypłacaniem przez zus za zwolnienie?
jutro dostanę L-4
pracodawca mi wypłaci od 1 marca do 26 marca
a co za dni 26-31 marca
i kiedy już zus wypłaci pełne świadczenie (jak pensje)

czy zus wypłaca na konto bankowe pieniażki czy poprzez przekaz pocztowy?
 
Didka nie pomogę ;(
Sawi a jak duża masz firmę? Jesli pow 30 to nadal wypłaca pracodawca z odpowiednich funduszy ;)


Wysłane z mojego iPhone przez Forum BabyBoom
 
EM Ka a to nie jest tak, że środki są zawsze pochodzą z Zus, tylko pracodawca je wypłaca i rozlicza się z Zusem?
U nas tez konflikt i ponieważ córka ma grupę po tatusiu to w szpitalu dostałam zastrzyk, teraz mam zrobić drugie badanie na przeciwciała. W pierwszej ciąży chyba badałam dwa razy.
 
Ostatnia edycja:
Didka, czasami jest tego więcej a są dni, że sucho albo minimalnie, więc niee masz co rozmyślać.
Sawi, za miesiąc cały dostajesz od pracodawcy. Nie weim co za rodzaj firmy, ale po 31 dniach płaci ZUS normalnie na konto średnią z ostatnich 12 miesięcy. Ty nic nie musisz robić, wszystko księgowa przekazuje. Ja dostałam normalnie, bez opóźniej i w dodatku więcej niż w zeszłym mies. :-)
 
a czemu średnią z ostatnich 12 msc?
umowę mam od 1 lutego 2014r. to już mi sie nie będzie należało:no:....umowe mam na czas nieokreślony,przy zatrudnieniu o umowe o prace wystarczy ze przepracuję 30 dni i mam prawo iść na zwolnienie...
a jesli ja nie miałam pensji na konto tylko do reki to co wtedy?
 
reklama
Ja nie wiem jak długo pracujesz, ja już trochę lat i wtedy pensja na L4 wyliczana jest ze średniej z ostatnich 12 miesięcy. Ty dostaniesz tyle, ile masz na umowie o pracę, bo to tylko miesiąc. A przepracowałaś miesiąc i jeden dzień w ogóle? Nie wiem jak to jest do "ręki", w zus raczej tak nie płacą i trzeba podać nr konta. Masz księgową w pracy to pytaj, ona zajmuje się twoimi sprawami przecież i jej za to płacą.
 
Do góry