reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

reklama
Anuka witaj,
nie pomogę z działalnością,bo sama nie wiem jak to jest,prowadziłam działalność (też niskie składki) ale zrezygnowałam z wpłacania chorobowego bo gdzieś wyczytałam ze Zus już nie bierze pod uwagę ostatnich 3 składek (90dni) tylko i tak wylicza średnią z 12 msc...ale któraś z dziewczyn pisała że to ma dopiero wejść ,no ale ja wolałam nie ryzykować

a jakiej wysokością są to składki,nie mam pojęcia,wejdź może na strone zus i chyba mozna zadać pytania
 
Witam się poniedziałkowo My już po kontroli, znaczy się dziewczynyi starsza wraca już do p-la, młodsza po antybiotyku do nd na probiotyku i w pn do p-la już obie JUUPIIII!!! Wreszcie bedę mogła leżeć i spaćcały dzieńbez wyrzutów sumienia.

Pisałyście o planowanych ciążąch etc. Więc u nas obie dziewczyny planowane według badań, nie to abyśmy się strasznie zabezpieczali w trakcie, ale to chyba moje psychika tak działa, z Roksaną w pierwszym cyklu po naświetlaniach zaskoczyłam, a z Samantą po wszystkich badaniach kontrolnych ok też w pierwszym cyklu. Teraz było rozważanie, rozmowy ale takie szybkie zajście było dla nas pełnym zaskoczeniem, ja do tej pory mam obawy, M skacze z radości od początku. Pamiętam jak zrobiłam test, wszystko naszykowałam nawet stoper, ale nie zdążyłam go użyć bo kreskaciążowa wyszła od razu :-p obudziłam M o 6 rano słowami "Idź i zobacz co narobiłeś!!' on wszedł do łazienki, zobaczył dwie krechy i banan na twarzy :-D. Dobrze że wstrzeliliśmy się miedzy badania kontrolne, bo teraz robie je raz na rok, a były w październiku.

Co do firanek to ja mam alergika w domu i mam tylko na zime zakładane + zasłony cieniutkie dla dziewczyn z księżniczkami. W lato zwalam bo więcej słońca w domu, też szybciej się mieszkanie nagrzewa.

Właśnie czytałam jakie wymogi aby dostać sie do oddziału przedszkolnego w naszej rejonowej i przeżyłam szok :szok: boję się że Roksana się nie dostanie, o tyle dobrze, że mam zaklepane miejsce w społecznej to najwyżej tam pójdzie do "0" a już do 1 klasy muszą mi ją przyjąć, taniej niżwp-l a przygotowuje lepiej do szkoły taki oddział. U nas rekrutacja 10.03 do 28.03 wyniki 24.04

Maddlena na majówkach 09 była dziewczyna która urodziła w domu, nie zdążyli do szpitala, mieszka w UK i bardzo długo chodziła z rozwarciem, tam nie przyspieszają porodu póki nie przenoszony :confused:

Anutka witaj ;-) Czasem ciężko nadrobić to fakt, ale przynajmniej się coś dzieje

Dziewczyny wizytujące kciuki mocno zaciśnięte
 
Sawi tak Zus to zmienia już ponad 2 lata i dalej nic z tym nie zrobili, i nic się nie zapowiada, że to zmienią dlatego chcę zaryzykowaći od marca do maja wpłacić i iść na L4.Na stronie Zus dalej jest 90 dni .A jesli chodzi o pytania do Zus to jest porażka, bo ja się cos pytam a oni co innego i taki magiel.Dlatego chce iść do księgowej , żeby mi to rozpisała i powiedziała co i jak - bezpieczniej.

Kasica212 - wysyłasz dwie córki do przedszkola? , bo ta starsza ma juz chyba obowiązek iść do "0".
 
Anutka ona teraz chodzi do przedszkola a odział przedszkolny w szkole to "0". Prawidłowo się to zwie Odziałem przedszkolnym przy szkole podstawowej. I jeśli dziecko chodzi do przedszkola to nie musi się przenosić, tyle że ja uważam że tzw. "0" w szkole lepiej przygotowuje do szkoły niż przedszkole. Ale że ciężko widzę dostanie się dorejonówki do "0" to chyba pójdziedo społecznej
 
Ostatnia edycja:
Jasne dam znać, jutro jak będę miała auto to podjadę do jakieś księgowej.Znalazłam na necie,ale za poradę chce 250zł ( porada, plus wysłanie wniosku z pełnymi przepisami prawnymi) więc sobie daruję, wole iść chyba lepiej u nas, bo więcej jak 50zł mnie nie skasują.

Dobra biorę się za sprzątanie, bo leń dziś u mnie góruje ;)
 
A propos przedszkola, to u nas nie ma różnicy czy zerówka jest w przedszkolu czy przy szkole, każdy zadanie ma takie samo, przygotować do szkoły. W kwietniu robione są karty oceny i nasz szef od edukacji mocno tego pilnuje i rozlicza. W mniejszym mieście nie mogą sobie pozwolić na nic nierobienie, bo opinia idzie a dzieci coraz mniej i konkurencja jest jak najbardziej na korzyść dziecka.

Ja dzisiaj też po aktywnym weekendzie mam lenia. Poleciałam szybko po chlebek i soczek, bo szamać rano muszę i teraz kanapo witaj. Mam nagrany program, to sobie obejrzę. A na sprzątanie na szczęście jestem umówiona z mężem na popołudnie, więc się tego trzymam i nie występuję przed szereg :-)
Obiadek też gotowy, tylko odgrzać- kochana teściowa :-)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie kobietki :)
Była może już któraś z Was na warsztatach "Bezpieczny Maluch", czy będę pierwsza? U mnie w mieście są jutro no i oczywiście idę :) Zaczynają się o 17 i trwają do 20.30. Przysłali mi maila przypominającego i napisali w nim, że każdy otrzyma upominki, a nagrodą główną będzie fotelik samochodowy MaxiCosi CabrioFix. Będziemy się starać o niego :) Trzymajcie kciuki :) Oczywiście jak będę już po, to wszystko Wam opowiem, ale myślę, że warto iść. Sprawdźcie czy warsztaty są w Waszych miastach, bo doszło kilka nowych terminów spotkań :) Bezpieczny Maluch
 
reklama
Witajcie po weekendowo
U mnie te
ż leniwie po weekendzie
Obiad gotowy posprzątane też, pisałyście o planowaniu ciąży. U nas i pierwsza i druga była planowana, (ta 2 to żałuję, że tak późno), ta 2 było na takiej zasadzie, że i tak za pierwszym razem się nie uda, (i miała być planowana na dziewczynkę:-p), a tu proszę:-) także, jak wypadła mi miesiączka na konkretny dzień i nie przyszła, to już tylko czekałam na wizytę u gina, nawet testów nie robiłam.

No i dzisiaj od nie pamiętam kiedy przespałam prawie całą noc, tak to jak nie jakieś głupoty mmi się śnią, budzę się i nie mogę potem zasnąć, to ostatnio zatoki mnie męczą.


Em Ka
o ja dzisiaj też dzień od bułki z nutellą zaczełam

koko trzymam kciuki za wizytę
anusiasymka super, trzymam kciuki daj znać jak tam mieszkanko:tak:

anuka24 witaj:-)

soniafka ja mam ze snami tak samo, też się śmieję, że jestem czarownicą

kasica widzę, że u ciebie też wybór szkoły, my zostawiamy małego jeszcze w przedszkolu tym co jest, czego mówisz, że się nie dostanie, a nie jest tak, że szkoła musi zapewnić miejsce dziecku ze swojego rejonu, u nas tak jest dostaliśmy pismo, ze szkoły z inf. że zostało przewidziane miejsce

rajo daj znać jak po tych warsztatach, ja się zapisałam, ale u mnie to dopiero w kwietniu, podejrzewam że nic nowego się i tak nie dowiem, ale zawsze warto skorzystać
 
Ostatnia edycja:
Do góry