reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Czy ktoraś mogłaby mi powiedzieć gdzie jest wątek wizytowy? (wizyt u lekarz?) Cos nie moge ogarnac :)
 
reklama
Ja liczę na to ze toxo już za mną, od lat mam masę kociatych...wiec moze juz przechodziłam. Jutro zadzwonię i sie dowiem co z wynikami, zapomnialam sie zapytac ile sie czeka:blink:
Czytam sobie o tej cytomegalii bo pierwsze słyszę.
 
Właśnie... Większość ludzi "pierwsze słyszy", a lekarze temat olewają :/
Gdzie to coraz częstsza przyczyna poronien, wad rozwojowych... Wiem, bo mam po znajomych takie przypadki, niestety...
Jestem strasznie wyczulona w tym temacie, bo mam dziecko po wrodzonej cytomegali, ze zmianami na mózgu itp...
a ta moja kolezanka o ktorej pisalam, ze 3 lekarzy kazalo jej usunac pierwsza ciaze, a dopiero 4ty mowil zeby zaryzykowala i tak tez zrobila i urodzila zdrowa coreczke , ktora ma teraz 4 lata , chodzilo wlasnie o cyto...
 
Witajcie wrześnióweczki !
Produkcja, aż miło, tylko do nadrabiania dużo... Ja miałam dziś zalatany dzień, a to fryzjer, a to zakupy na jutrzejsze party :-) Wszystko już mamy, jutro tylko ogarnąć domek, udekorować, odebrać tort no i przekąski zrobić... Podejrzewam,że wieczorem padnę z nóg, ale taka jestem podekscytowana,że się nie mogę doczekać :-) Jak dzieciak no...:sorry2: Pewnie usiądę na bb dopiero w niedzielę, więc życzę Wam wszytskim spokojnego weekendu!

little one chciałam powiedzieć,że bardzo mi przykro. Trzymam kciuki za Ciebie i męża, abyście już niedługo cieszyli się cudnym maleństwem. a teraz dużo siły dla Was obojga.

Moje plamienie znów się trochę nasiliło :-( tak sobie tłumaczę,że to może po wczorajszym usg, co myślicie?

A_nka witaj w gronie wrześniówek :-) Mama bliźniaków to brzmi dumnie:tak: gratulacje!

bubbles girl gratuluję udanej wizyty!
 
Wszystko zalezy od etapu zakażenia. Moja znajoma zachodząc w ciążę byla w trakcie infekcji, więc organizm już wytwarzał przeciwciała. Przeraziła się, jak badania wyszły jej dodatnie.
Na szczęście na tym etapie nic im nie zagrazalo, i ona i mała mają się dobrze :)

Mnie trafiło na 2 tyg przed porodem. Mały ma zmiany na mózgu, były problemy z wątrobą, zagrożenie niedosłuchem, do tego przypałętalo się zapalenie opon mózgowych...

Gorzej, że lekarze chorobę mylą z toxo (czym wczoraj popisał się nawet lekarz u którego byłam) :/ albo kompletnie nie mają o niej pojęcia.
Kpina...

Mam znajome, kazda pierwszą ciąże poroniła, właśnie przez początkowe zakażenie cytomegalią. Oczywiście wyszło dopiero po tym, jak poradziłam im zrobić badania w tym kierunku. Lekarze olewali...

no widzisz wychodzi na to w takim razie ze faktycznie sie nie znaja bo ta znajoma wlasnie pdoobno miala cyto na poczatku ciazy... eh ta nasza sluzba zdrowia
a Tobie w takim razie zycze duzo duzo milosci :)
 
reklama
Dziewczyny ale z tego co czytalam na temat cytomegali to nawet jak ma sie przeciwciala bo sie ja kiedys przechodzilo to i tak nadal sa szanse na zarazenie ponowne i przekazanie dziecku. Nie znam sie ale tak czytalam. U mnie nie robi sie takich badan niestety wiec nawet nie wiem czy przechodzilam czy nie.
A poza tym nawet jak ktos nie przechodzil wczesniej to ryzyko ze bedzie musi byc bardzo wysokie skoro prawie wszyscy ludzie to maja. I jak tu sie chronic?
 
Ostatnia edycja:
Do góry