reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Maddlena nie, nie, ja sie czuje swiwtnie, ale w karcie ciazy mam wizyte u internisty i musialam "odbebnic":)

Ojj co do golenia to ja bym jednak wolala poradzic sobie sama, jakos tak sobie nie wyobrazam, zeby moj mnie golil:D

Karolaols ja mialam juz dwa razy usg 3D/4D, wlasnie podczas badan prenatalnych, fajna sprawa, ale tylko jak maluch chce wspolpracowac i sie pokaze:tak: super, ze z waszym maluszkiem wszystko dobrze:)
 
reklama
Hmm cos o mnie? Ciąża byla dla mnie "lekkim" zaskoczeniem, moj poprzedni doktor nie zauwazyl ciazy w 5 tc, twierdzil ze to opozniajaca sie miesiaczka, po 3 tyg wrocilam na wizyte i okazalo sie ze jest piekny pecherzyk ciazowy;) oczywiscie lekarza zmienilam :D
Jak to zazwyczaj bywa doktor powiadomil o badaniach prenatalnych - mam na mysli test podwojny z krwi + usg diadnostyczne (kosc nosowa i przeziernosc karkowa). W pierwszym tescie, usg bylo robione na wizycie kontrolnej i wyszlo ok a na tescie z krwi wyszlo prawdopodobienstwo zespolu downa 1:145 (dodam ze mam 23 lata!) telefon z przychodni.. szok.. Moj doktor postanowil ze powtorzymy badanie w szpitalu zeby skumulowac wyniki krwi i usg. I wyszlo juz lepiej chociaz i tak niezbyt niskie ryzyko bo 1:370. Wskazania do amnio sa od 1:300 ale pani genetyk stwierdzila ze wypisze skierowanie na wszelki wypadek i pozostawi do wlasnej decyzji chociaz zdecydowanych wskazan nie widzi.. tak jak wspomnialam nie zdecydowalismy sie na amniopunkcje. ale na usg plodu w 20-23 tc tak, aby przekonac sie w 100% ze nasz synek jest zdrowy:) nie ma widocznych wad serca wiec wykluczamy tez ZD przy ktorym jak wiadomo czesto wystepuja wady wrodzone, nosek tez ma pieknie widoczny, duzy.. smieje sie ze po tatusiu:)
Coz wiecej o mnie.. troche przezylismy ale powiem Wam ze juz bede spokojniejsza do rozwiazania bo jednak troche sie denerwowalam,to usg bylo dla mnie bardzo wazne.
Synus jest bardzo ruchliwy i buntowniczy na badaniu pani doktor az sie na niego zdenerwowala:) ja narazie nie narzekam, odczuwam to narazie jako slodkie kopniaczki;)
Musze poczytac wczesniejsze posty dowiedziec sie czegos o Was!!


Zapomnialam dodac ze zdecydowanie odradzam te badania prenatalne w 12-13tc wyliczaja tylko ryzyko ktore niewiadomo czemu u mlodych zdrowych ludzi wychodzi czasem tak wysokie. Jesli bede miala wiecej dzieci to na pewno sie juz na nie nie zdecyduje. niepotrzebny stres i lzy..

Buziaki
 
Ostatnia edycja:
a ja wzięłam się za obiad i dzisiaj pomidorowa i steki:tak:

maddlena
no niestety a potem jest jak jest w tym cudownym kraju:sorry: a widziałaś to o tym facecie co wcześniej było co przesiedział 12 lat w więzieniu, bo skazali go za morderstwo, a się okazało, że niesłusznie. Przecież taki sędzia powinien od ręki stracić stanowisko i z własnej kieszeni płacić odszkodowanie, ps. co do kołderki to ja używałam kocyka do wózka, ale i mniej wychodzenia miałam, bo Hubert z lutego to zaraz prawie wiosna była

karolaols witaj

wesolutka zdrówka
 
Witam się w nowym tygodniu,

ja tylko na chwilę, bo mały mnie do zabawy woła, już wariuje w tym domu. Ja znowu po badaaniach, dzisiaj zrobione przeciwciała na parwowirus (rumień zakaźny), także znowu 14 dni stresu w oczekiwaniu na wynik:-(.

Wkleję Wam jeszcze zdj. z usg w 17 TC (4d), bo chyba się nie chwaliłam wtedy.
Miłego dnia i udanych wizyt.
DSC05595.jpgDSC05597.jpgDSC05598.jpg
 

Załączniki

  • DSC05595.jpg
    DSC05595.jpg
    14,5 KB · Wyświetleń: 54
  • DSC05597.jpg
    DSC05597.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 47
  • DSC05598.jpg
    DSC05598.jpg
    13,2 KB · Wyświetleń: 48
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia dlaczego tylko usg serca miało dac jasny wynik, czy mały ma ZD. Nie każde dziecko z ZD ma zmiany sercowe... Juz pisałam kiedyś o koleżance, która dopiero w 8 mies. się dowiedziała o zd na 3d bo język był na wierzchu cały czas i to dopiero dało światło w tym kierunku. Nikomu i sobie nie życzę takich "rewelacji".
Ja na szczęście obiadek z wczoraj, uffff.
A sobie pospałam godzinkę- leżałam i słuchaliśmy muzyki z Frankiem, czekałam, żeby włosy trochę się dosuszyły, żeby je ułożyć, no i odleciałam :-) od razu lepiej się czuję wyspana :-)
Dooda współczuję stresu, a to możliwe, że ty nie przejdziesz choroby, a maluch może jakieś zarazki przejąć? Pytam, bo ciągle myślę, po co oni robią badania po takim czasie... Juz taka dociekliwa jestem i dla mnie nie ma odpowiedzi "bo tak" hehe;-)
 
Dzięki dziewczyny :) Dziś już lepiej. Musiałam sobie ostatnio dość dużo przemyśleć i już wiem, że na początku czerwca idę na zwolnienie lekarskie. Lekarka doradzała, ale nie mówiła, że jest konieczne, ale ostatnie wydarzenia u mnie w pracy zdecydowały, że nie mam zamiaru się tam dla nikogo poświęcać. Trochę się martwię jak to będzie, bo przez to mniej będę się z Mężem widywać (jeździliśmy razem do pracy) i generalnie nie lubię siedzenia w domu, ale tak chyba lepiej.

Wizytującym życzę powodzenia :)

Podobnie jak niektóre z Was rano dość wcześnie się budzę i nie umiem zasnąć, mam nadzieję, że to minie, bo świadomość, że to ostatnie miesiące nieprzerwanego i spokojnego snu mnie przeraża :p
 
Witajcie Dziewczyny :)

Muszę wcześniej włączać komputer bo od rana napisałyście już tyle stron co przez cały week :)
U mnie słońce ładnie świeci, ale od czasu do czasu grzmi tak jakby szło na burzę więc dziś się pewnie nie obędzie. Jednak słyszałam, że maj właśnie taki deszczowy ma być, ale to dobrze dla upraw bo mało śniegu było i mało opadów jak dotąd. Dla nas to same korzyści bo owoce i warzywa nie podrożeją jak popada :)

Mój mały też już zaczyna szaleć, ale to tak jak piszecie na razie wyczekiwane i bardzo przyjemne uczucie, jak musi zaboleć kiedy kopnie cię po pęcherzu w takim ciasnym domku hehe zobaczymy :) Wieczorami harcuje i rano też w nocy raczej mnie nie budzi, chociaż o 4:11 dziś pobudka i zastanawiam się czy to jego zasługa. Bo kiedy leżałam na plecach to się tak wypiął hehe, że lewa strona brzucha była dwa razy większa i za nic nie chciał się odwrócić więc pozostało mi tylko położyć się na boku bo wtedy wygodniej jest :)

Dziś mam wreszcie zajęcia w szkole rodzenia zobaczę co się nauczę, ale powiem że bardzo ciekawa jestem. Później muszę skoczyć jakieś spodnie bo tylko leginsy mi zostały :)
Karola ​witaj :-)
Trzymam kciuki za wizyty dziewczyny :)
 
Hej :-)

My już po wizycie. Więcej w odpowiednim wątku.

Wesolutka super, że Oli przechodzi i życzę by Ciebie i męża szybko choróbsko opuściło,

U nas Neli został już tylko kaszel, a ja z tej adrenaliny po i przed wizytą narazie czuję się niczym zdrowy człowiek, nawet katar mi gdzieś wcięło :-D

Dooda śliczny maluszek, życzę by wyniki były ok.

Dziękuję Wam wszystkim za kciuki ;-)
I już nie pamiętam co komu... eh ciąża :-D

Miłego dnia laseczki!!
 
reklama
a miałam zapytać bo ja właśnie dostaję na wizytach takie zdjęcia i zastanawiam się czy to są właśnie 3d? To mój Mały z przed 2 tygodni
r2stv4.jpg
 
Do góry