reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Ja już po wizycie. Na szczeście z moim orzeszkiem wszystko dobrze. Widac już zarodek ale na serduszko jeszcze za wcześnie. Gin obliczył że wygląda idealnie na 5ty tydzień. A co do w plamienia to nie widać żadnej krwi w macicy. Powiedział, że mogło być to spowodowane przekrwieniem szyjki. W każdym razie uspokoiłam sie. Zdjęcia nie dostałam. Byłam tak zaaferowana badaniem że zapomniałam poprosić. Najważniejsze, że wszystko jest ok. :-D
Dziękuję wam kochane za to, że podtrzymalyscie mnie na duchu i za kciukasy. Przydały sie i pomogły!!!! :tak:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Nojaniewiem Widze ze mamy dzieciacki w podobnym wieku :D

Mnie tez brzuch pobolewa i juz widac i ciezko to ukryc (szczegolnie ze nie chcemy nikomu mowic poki lekarz nie potwierdzi a wizyte mam 20 stycznia-w urodziny mojej pierworodnej).
Kurcze dziewczyny, nie wiem jak sie mam czuc, z jednej strony bardzo sie ciesze, a zdrugiej mam tyyle obaw, i momentami tak jakbym zalowala - nie wiem czy to przez hormony.
Kibicuje wszytskim dziewczyna i mam nadzieje ze spokojnie doczekamy wrzesnia :D

Soniafka ciesze sie ze wszystko w porzadku. teraz musi sie udac - uwierz w to!
 
Nojaniewiem Widze ze mamy dzieciacki w podobnym wieku :D

Mnie tez brzuch pobolewa i juz widac i ciezko to ukryc (szczegolnie ze nie chcemy nikomu mowic poki lekarz nie potwierdzi a wizyte mam 20 stycznia-w urodziny mojej pierworodnej).
Kurcze dziewczyny, nie wiem jak sie mam czuc, z jednej strony bardzo sie ciesze, a zdrugiej mam tyyle obaw, i momentami tak jakbym zalowala - nie wiem czy to przez hormony.
Kibicuje wszytskim dziewczyna i mam nadzieje ze spokojnie doczekamy wrzesnia :D

1 dzień różnicy hehe fajnie, szykujesz już imprezę urodzinową? bo ja się powoli przygotowuje :)
a te wątpliwości w ciąży to sprawa hormonów. Ja znowu jestem strasznie czepialska podobno i szybko wpadam w złość. Tylko współczuć mojemu mężowi :-D
 
Soniafka bardzo się cieszę,że z dzidziolkiem ok :-)
Ja pobiegłam na betę i progesteron. Nie wiem czy zrobią na dzisiaj ale cóż.
Witam nowe mamusie.
Emalio i ja podczytywałam twoją historię na innych wątkach mocno Ci kibicując. Zaciskam kciuki z całych sił :-)
 
Ja już po wizycie. Na szczeście z moim orzeszkiem wszystko dobrze. Widac już zarodek ale na serduszko jeszcze za wcześnie. Gin obliczył że wygląda idealnie na 5ty tydzień. A co do w plamienia to nie widać żadnej krwi w macicy. Powiedział, że mogło być to spowodowane przekrwieniem szyjki. W każdym razie uspokoiłam sie. Zdjęcia nie dostałam. Byłam tak zaaferowana badaniem że zapomniałam poprosić. Najważniejsze, że wszystko jest ok. :-D
Dziękuję wam kochane za to, że podtrzymalyscie mnie na duchu i za kciukasy. Przydały sie i pomogły!!!! :tak:

Jak dobrze, że wszystko jest ok:) ile to człowiek przeżyje jeszcze zanim się dziecko urodzi:)
A powiecie mi czy Was cały czas boli to podbrzusze?Bo mnie wczoraj prawie wcale...
 
Tekila85 nie wiem w jakich dawkach, ale jak lezalam w poprzedniej ciazy w szpitalu, to byla dziewczyna POI PRZEJSCIACH( 6 PORONIEN I BYLA W KOLEJNEJ) to wlasnie brala RELANIUM i mowila ze mozna. Zapytaj gina najlepiej. Taki stres to nic dobrego.
Witam nowe wrzesnioweczki.
Bluetooth faktycznie ciaza na wrzesnia jest w miare tania, nie trzeba plaszcza itp. Ja tez kupowalam normalne bluzki tylko ciut wieksze. Tylko spodnie mialam typowo ciazowe.
A moj synek tez jest grzecznym dzieckiem,od poczatku malo plakal, spal w nocy, zawsze usmiechniety, na prawde bardzo pogodny. Moze te wrzesnoiwe dzieci takie sa ;-)
Moniek83 lez i odpoczywaj a wszystko bedzie dobrze. Krwiak kosmowki czesto sie zdarza i przewaznie sie wchlania. Tez mialam z Antosiem.
 
Ten stres, w takiej dawce to pewnie jest wyłącznie wynikiem tego, że ss razy poroniłam, inaczej pewnie tylko trochę bym się denerwowała:/ na szczęcie to już za 3 dni..a weekend spędzam z mężem top nie będę tyle czytała i myślała:) dziewczyny a tak w ogóle to kiedy trzeba zacząć panować zakupy ?W sensie kiedy robić listę potrzebnych rzeczy i kiedy najlepiej zacząć kupować?
 
Tekila85, brzuch bardzo bolal mnie jeszcze przed terminem miesiaczki... W sylwestra myslalam doslownie ze zwariuje. Potem ustaly az do wczoraj i tak mnie kluje cos i ciagnie caly czas. Ale teraz jak wiem, ze wszystko ok.... niech boli. ;-)

Z zakupami lepiej sie wstrzymac przynajmniej do II trymestru. Przynajmniej ja tak mysle. Lepiej nie zapeszac.
 
Ostatnia edycja:
Podzielam zdanie soniafki. Póki co trzeba doczekać okresu kiedy ciąża będzie bezpieczna a później myśleć o zakupach.

Ja na pewno nie zabiorę się wcześniej niż po połowie ciązy.
 
reklama
soniafka mnie przy pierwszej ciazy bardzo bolalo podbrzusze w pierwszym miesiacu. Momentami myslalam ze nie wytrzymam i bardzo sie balam ze cos zlego sie dzieje ale moja ginka mi wytlumaczyla, ze to po prostu organizm sie tak przygotowuje do kolejnego etapu, miesnie sie rozciagaja ( zapomnialam jak sie te miesnie nazywaja ale o problemach z pamiecia juz tu wspominalam) Trzeba to przetrwac a tym bardziej jak lekarz mowi ze wszystko jest ok.

Tak z innej beczki to moze dodalybysmy nowy temat o ciekawych linkach i informacjach. Wtedy nie trzeba bedzie tego wyszukiwac tutaj na ogolnym, jak ktos bedzie chcial o czyms poczytac.
Na poczatek mam taki material do tego tematu:

Rozwój dziecka w pierwszym miesiącu (1-4 tydzień)

Dziecko w 3 tygodniu ciąży

Pierwszy dzień trzeciego tygodnia ciąży jest właściwym dniem zapłodnienia. Jednocześnie jest więc to pierwszy dzień kształtowania się płodu, który w trzecim tygodniu jest jeszcze bezkształtną masą komórek. Pod koniec 3 tygodnia ciąży zarodek ma około 2,5 mm długości. Wówczas powstaje zawiązek serca oraz tworzą się układ krwionośny i układ nerwowy. W tym momencie kobieta najczęściej jeszcze nie wie, że zostanie mamą.






Dziecko w 4 tygodniu ciąży

W czwartym tygodniu podczas badania USG można wyróżnić głowę dziecka, na której widoczna jest jama ustną. Ponadto zaczyna pracować prymitywne serce - bije ono od około 21 dnia ciąży (czyli jakieś 7 dni po zapłodnieniu). Pod koniec 4. tygodnia ciąży dziecko jest wielkości ziarenka ryżu - mierzy około 6 mm długości. Dziecko ma już przewód pokarmowy, nerki i wątrobę. W tym czasie tworzy się pępowina i powstają zawiązki kończyn.


Rozwój dziecka w drugim miesiącu ciąży (5-8 tydzień)

W drugim miesiącu ciąży dziecko rośnie około 1 mm dziennie i osiąga długość około 2,5 cm. W tym czasie szybko rozwija się łożysko, które stanowi system podtrzymywania życia. Powstają mięśnie, grubieją i wydłużają się chrząstki, zaczyna tworzyć się kręgosłup i zaczątki żeber.
Głowa rozwija się bardzo szybko i w drugimi miesiącu stanowi około 1/2 długości dziecka. Tworzy się mózg i zaczyna powstawać kora mózgowa. Wykształca się twarz. Dziecko wykonuje już spontaniczne ruchy, ale nie są one jeszcze odczuwalne przez kobietę.


Dziecko w 5 tygodniu ciąży

W piątym tygodniu ciąży dziecko przypomina jeszcze przejrzystą galaretkę i ma kolor szarawy. Jednakże w tym czasie zaczyna się już kształtować mózg i tworzy się kręgosłup.
Dziecko w 6 tygodniu ciąży

W szóstym tygodniu ciąży podczas badania USG można już u dziecka wyraźnie wyróżnić głowę i ogonek.



Dziecko w 7 tygodniu ciąży

W siódmym tygodniu ciąży dziecko jest wielkości małego orzeszka i systematycznie rośnie 1 milimetr dziennie. Dziecko posiada już wszystkie główne organy i układy wewnętrzne - pojawiają się płuca, trzustka, pracują nerki, wątroba wytwarza komórki krwi, a serce jest w pełni ukształtowane i pompuje krew.

Dziecko w 8 tygodniu ciąży

W ósmym tygodniu ciąży dziecko ma wielkość fasoli. Tułów jest już wydłużony i można łatwo odróżnić go od reszty ciała. Kształtują się ręce i stopy łącznie z paluszkami i liniami papilarnymi, oczy z zamkniętymi jeszcze powiekami, uszy, koniuszek nosa, podniebienie, język, żuchwa i szczęka z zawiązkami zębów mlecznych.
Podczas badania USG można dostrzec już ramiona i nogi. Na twarzy widać oczy i koniuszek nosa. Można również zobaczyć, jak bije malutkie serduszko - wówczas serce uderza około 144 razy na minutę (i to jest normalne!).

Pod koniec drugiego miesiąca ciąży dziecko może osiągnąć długość nawet 3,5 cm i ważyć około 10 gramów.




Waga dziecka w ciąży

Kobiety w ciąży często zastanawiają się, ile aktualnie waży dziecko i czy jest to za dużo lub za mało. Należy pamiętać, że każde dziecko rozwija się w indywidualnym tempie i nie ma sztywnych wartości dotyczących prawidłowej wagi płodu.
Tymczasem waga dziecka, którą można poznać podczas badania USG, jest tylko wartością przybliżoną.
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży?

Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g


Wielkość dziecka w ciąży

Podczas ciąży kobiety chcą jak najwięcej wiedzieć o tym, jak w danym momencie wygląda ich Maleństwo. Interesujące jest nie tylko to, jakie narządy rozwijają się w kolejnych tygodniach ciąży, ale również to, ile waży dziecko oraz jakie ma aktualnie rozmiary. Niekiedy pojawia się troska o to, czy nie jest ono za duże lub za małe. Tymczasem wymiary dziecka zależą od wielu czynników i nie należy się martwić, gdy nieznacznie odbiegają one od powszechnie prezentowanych "norm".
Podczas badania USG można poznać przybliżoną długość ciemieniowo-siedzeniową dziecka, czyli odległość od główki do kości ogonowej. Gdy badanie ultrasonograficzne nie jest akurat wykonywane, to wielkość dziecka w danym momencie ciąży można jedynie przewidywać na podstawie wartości przeciętnych.
Ile przeciętnie mierzy dziecko w pierwszych tygodniach ciąży?

Przeciętna wielkość dziecka w ciąży:
6 tydzień - około 1-2 mm
7 tydzień - około 2-8 mm
8 tydzień - około 9-15 mm
9 tydzień - około 16-24 mm
10 tydzień - około 25-33 mm
11 tydzień - około 34-42 mm
12 tydzień - około 43-52 mm
13 tydzień - około 53-60 mm
 
Do góry