reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

a co sadzicie na temat witamin w ciazy? ja jestem w 14 tc lekarz juz kazal odstawic kwas foliowy

Czytałam kiedyś że zrobili jakieś badania i kwas foliowy może przy przedawkowaniu powodować jakieś wady w końcowym etapie ciąży (coś się gorzej rozwija ale nie pamiętam co)... Niestety czytałam to już jakiś czas temu i nie pamiętam szczegółów.
Na pewno kwas foliowy jest najbardziej potrzebny w pierwszym trymestrze
 
reklama
Zazywam witaminy Olimp Vitamin plus mama oraz kwas foliowy. U mnie w ciazy wiecznie anemia wiec witamin nie bede ostawiac do konca ciazy ;-) natomiast kwas foliowy chyba do 2 trymestru.
 
Dzięki dziewczyny za trzymane kciuki ale niestety...nie udało się... Pojechałam razem z M. na izbę przyjęć ale niestety odesłano nas z kwitkiem do domu, pani doktor była nie miła ,to była końcówka jej zmiany i nie zrobiła mi nawet Usg, (chyba jej się po prostu nie chciało) zapytała się tylko czy jest krew i czy mnie boli po czym dała tabletki przeciw bólowe i kazała przyjechać następnego dnia na operacje! :szok: Fakt przestało mnie boleć i krew też się zmniejszyła. Mieszkamy w Niemczech pierwszy raz korzystałam ze szpitala i tak się tym wszystkim przejęłam, jeszcze ta operacja pod narkozą, a tu jest taki standard, następnego dnia Pani doktor z Izby przyjęć dokładnie mnie zbada, ale niestety na Usg nic już nie było, wszystko samo się oczyściło także wróciłam od razu do domu, pobrali mi krew na Bete i w poniedziałek mam iść do swojego lekarza prowadzącego na kolejne badanie. Nie wykonują w szpitalu dodatkowych badań chyba że jest to trzecie poronienie..Próbuję sobie przetłumaczyć że to tak musiało być ale ciężko ...:-(
 
Ostatnia edycja:
bylam u dwoch lekarzy i obaj kazali juz nie brac kwasu foliowego mowiac ze tylko do 12 tyg sie go zazywa potem nie wplywa na ciaze sie zdziwilam bo znajome braly jeszcze caly 2 trymestr. pytalam o witaminy i tez obaj powiedzieli ze moge brac ale na wlasne ryzyko bo sa przypadki ze nawet biorac jedna tabl dziennie mozna zaszkodzic dziecku wiec juz nie wiem czy brac witaminy czy nie :-( ogolnie w gnieznie to malo dobrych lekarzy wybralam dwoch jedynych konkretnych. bratowa brala femibion tylko ze drogi ponad 50 zl 30 tabl i urodzila zdrowe dzieci
 
Cześć dziewczyny :) udzielam się w wątku październikowych mamuś, ale okazało się, że dzieciątka będą wrześniowe :-) mogę się przyłączyć??
Obecnie leżę w szpitalu i postaram się trochę Was ponadrabiać :tak:

little_one strasznie mi przykro, że Cię to spotkało :-( Trzymaj się kochana i główka do góry będzie dobrze zobaczysz.
 
Już powoli tracę nadzieję, dlaczego drugi raz mnie to spotkało..?? Od samego początku 6t. byłam pod opieką lekarza, wszystkie badania dobre a tu nagle takie zaskoczenie
 
reklama
strasznie mi przykro :-(
Nie wiem co mądrego powiedzieć, chyba tylko tyle, że widocznie tak musiało być i że trzeba teraz odpocząć, zająć się czymś innym. Nie myśleć bo zrobiłaś wszystko co trzeba. Twój Maluszek na pewno jeszcze wróci do Ciebie - widocznie nie jest jeszcze jego czas. Ściskam.
 
Do góry