reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

reklama
Czyli u wszystkich podobnie :)

Ja zgadzam się na ryby, nie jem ich często, ale jak już mam jeść mięso, to wybieram je zamiast mięsa (wszak ryby to tez mięso).
A tak na co dzień jadam warzywa, kasze, owoce, różne orzechy i bakalie plus czasem piekę swój chleb (bywa ze kupuję w sklepie). Nie jadam za to praktycznie zupełnie nabialu - żadnych serów, mleka czy jogurtów mlecznych. Chociaż w środę zjadłam pierszszy raz od 7 miesięcy serek homogenicowany (ten z krówką) bo jak go zobaczyłam to m się ślinotok włączył.

Staram się uzupełniać witaminy, wiec chyba powinno być ok (zażywam Chlorellę)

W zasadzie nie martwię się tym ze nie jem mięsa, zastanawiam się tylko czy na pewno umiem odpowiednio bilansować jedzenie, bo jestem nowicjuszką w tym temacie - zrezygnowałam z mięsa i nabiału w lipcu 2013.

Rodzice i Teściowie oczywiście próbują mnie podkarmiac, ale nie daję się :)

Fajnie, że jest nas tu trochę :) Będziemy się wymieniac doświadczeniami :)
 
Ostatnia edycja:
Mnie obecnie odrzuca od wszelkich orzechów, a po migdałach strasznie mnie mdli, chyba wstawie jutro pasztet z soczewicy, bo dzis pochlaniam Smalczyk roslinny z ciemnym chlebem, kupilismy smakowita pajde aby spróbować.

A dziewczyny ja prowadzę bloga kulinarnego :p adres to: smacznevege.eu
 
a co sadzicie na temat witamin w ciazy? ja jestem w 14 tc lekarz juz kazal odstawic kwas foliowy
 
Lilah ja u ciebie bardziej obawialabym sie o nabial niz mieso. W ciazy jest jego bardzo duze zapotrzebowanie. Dzidzius sobie poradzi ale tobie poleca zeby i beda bolec kosci. Moze jednak wprowadz go troche na czas ciazy.
 
a co sadzicie na temat witamin w ciazy? ja jestem w 14 tc lekarz juz kazal odstawic kwas foliowy
hmmm trochę dziwne, ja od 1,5 tygodnia łykam Prenatal Classic, tam też jest kwas foliowy i jest go zdecydowanie więcej niż w typowym Foliku, moja siostra przez całą ciążę to łykała i urodziła śliczną, zdrową córeczkę ;-)
 
Lilah ja u ciebie bardziej obawialabym sie o nabial niz mieso. W ciazy jest jego bardzo duze zapotrzebowanie. Dzidzius sobie poradzi ale tobie poleca zeby i beda bolec kosci. Moze jednak wprowadz go troche na czas ciazy.

Ritta pewnie masz rację. Staram się wyciągać wapń z takich rzeczy jak nasionka chia (dodaję je do koktajli) Jem też czasem jajka, piję mleko roślinne wzbogacone o wapń no i w tym tygodniu już złapałam jeden serek bo mnie dopadł ślinotok na jego widok :)

Z tym nabiałem to jest nie tyle tak że ja go nie chce jeść, co nie za bardzo mogę - mam nietolerancję pokarmową.
Będę jadła najwyżej trochę raz w tygodniu serek kozi na zmiane z tym homogenizowanym - innych raczej nie bo mi szkodzą.

Mam nadzieję, że jakoś dam radę - ważne żeby Bejbik miał wszystko co zdrowe :)
 
znalazłam sposób na mdłosci (oby się nie zmieniło)
woda (wrzątek) +pół cytryny skrojonej+cukier
próbowałam samą wode z cytryną i dalej mdliło
a wpadłam na pomysł że zagotuje wode i posłodze i jestem w niebie:-D
 
Moj lekarz kazał mi wsuwac folik do 20tc. Pozniej przejdziemy na witaminy zawierające folik.
Dziekuje dziewczyny za pocieszenie. Milo jak ktos pocieszy :) U mnie nikt nie wie na razie, zeby nie bylo ozczarowań tak jak wczesniej. Powiemy dopiero po 12tc, jesli wszystko bedzie ok. I tez zacznie się błaganie o jedzenie tego czego nie lubie, bo trzeba :(


Aż tak Was mdli? Ja w żadnej ciązy nie miałam mdłości. Kilka razy zapach smazonego mnie odrzucil (ciąza z Mikołajem).
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry