reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

reklama
Dzień dobry wszystkim :) w tematach porodu i szczepionek sie nie wypowiem, bo spodziewam sie pierwszego dziecka, ale dziekuje Wam za wypowiedzi. Widzę, że sporo trudnych decyzji mnie czeka i sporo jest do przemyślenia. życzę Wam miłego dnia i rozpoczynam pracę. A po pracy idę zobaczyć moje Maleństwo :)
 
Dzień dobry po koszmarnej nocy. Spalam moze z 5 godzin jak nie mniej. Bigbi miłego dnia i przyjemnego podgladania maluszka ♡
 
Witam z rana :-)Nie taki poród naturalny straszny jak go malują... Ja rodziłam 2 razy i widzę dużo plusów takiego porodu. Cieplutkie dziecko na moim brzuchu, pierwsze karmienie, prysznic 2 godz. po porodzie, w zasadzie od razu bylam na chodzie. Podpiszę się pod tym co było napisane wcześniej przez Anyi, jest duża róznica między porodem naturalnym a naturalnym szprycowanym różnymi dziwnymi środkami. 1 poród choc długi to mniej bolesny, 2 szybki ale po oksy i czopkach na rozwarcie ból był nie do wytrzymania :-/
 
ayni mam kolezanke, Polke, co mieszka w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, i chyba faktycznie miala CC choc nie wiedzialam ze to tak u nich wyglada. Jej akurat chyba starali sie wywolac porod, po terminie, ale sie nie dalo, ale sama nie wiem. To co mnie zaskoczylo ze tam porody maja platne przeliczajac na polskie mowila ze 10-20 tysiecy zlotych :szok:


anusiaszymka
tak, mielismy biegowy rowerek i na nim śmigal :tak: teraz na wiosne bym im chciala zakupic biegowe wieksze, zobacvzymy. Ja podobnie, sugerujac sie pierwszym porodem w ktorym skurcze parte trwaly godzine i zaczely slabnac na sile, to przy drugim zmotywowalam sie.... Idac za rada jednej poloznej nabralam powietrza w usta, zamknelam buzie zeby nie krzyczec i parłam - Kuba urodzil sie w 5min skurczy partych :-D
 
Ostatnia edycja:
smokyeyes u mnie na odwrot - pierwszy porod mocno bolesny byl az do samego konca kiedy musieli mi podac oksytocyne i mlody wystrzelil. Drugi porod z oksytocyna od samego poczatku i 4h skurczy ledwo co bolesnych , bylo naprawde spoko :)

Przepraszam ze post za postem pisze tak, ale mi sie dzis wyjatkowo bb zawiesza i juz od 8 probuje Wam naskrobac. Wczoraj bylo troszke strasznie, wiec dzis moze coś bardziej motywujacego. Mam taki link, ktory mam nadzieje doda otuchy mamom rodzacym SN zwlaszcza po raz pierwszy - cos o bolu porodowym i jakie on ma znaczenie. Zupelnie nie mam na celu dyskryminowanie CC, bo pod tym linkiem kiedys juz i takie odzwey byly, mam nadzieje ze nikt tego nie odbierze w ten sposób. Mam tylko na celu wyluzowanie mam chcacych rodzic przez SN :) A jesli ktos bedzie bardziej dociekiwy warto poczytac o tym jakie znaczenie dla rozwoju dziecka ma przejscie jego przez kana rodny, bo ma znaczenie wielkie, dlatego dla mnie zawsze porod naturalny bedzie na pierwszym miejscu. Do tego nas natura skonstruowala i jak nie my to kto inny da rade? przeciez ze nie faceci :p

Czas Mamy - dla Mam i przyszłych Mam: Poród ma znaczenie.
 
Nimfii ♡♡♡♡♡
No właśnie tak tam jest w Emiratach, porody drogie, usługi takie sobie, dlatego jak maja zapłacić tyle kasy za poród to wola od razu brac cesarke i mieć z głowy niż zapłacić dużo wiecej kiedy okaze sie ze proby naturalnego sie nie powiodly dopiero potem cesarka. Znacznie większe koszty. Chore to jest. Tymbardziej ze nie każdego stać na taki poród i kobiety sa skazane na koszmarne szpitale, byle by taniej.
A jeśli chodzi o poród sn to moj trwal 29 godzin ale byl przepiekny, szybko doszlam do siebie i inaczej nie chce. Tyle ze tym razem już zmienię taktykę i będę sie dużo ruszać i próbować pozycji żeby dzidzi szybciej wylazlo.
U nas w Nl, (tak w ramach ciekawostek ze świata) około 30% porodów ma miejsce w domu. Niedawno moja kolezanka urodzila synka w domu ♡ a reszta w szpitalach lub hotelach polozniczych.
 
Hej Czwartkowo:)

Jak samopoczucia?:)

Co do szczepienia na WZW B to u nas będzie konieczne, ponieważ Mąż ma:( A nad innymi szczepieniami będę się musiała przez was koniecznie zastanowić, ale to dobrze, człowiek będzie bardziej świadomie podejmował decyzję, bo jest w miarę zorientowany w temacie:)

Dziewczyny strasznie wam współczuje tych problemów z maluchami, ale jesteście bardzo dzielne i silne:tak: Wasze dzieci na pewno będą mogły wam kiedyś podziękować za to co teraz dla nich robicie;-)

Renata aż miałam uśmiech na twarzy jak czytałam jak Twój synuś jeździł na rowerku:)) Nie dziwię się, że Cię tak duma rozpierała:rofl2:

Ania dziewczyny przed też na pewno miały takie obawy jak Ty, ale jak to już się stało to wiadomo, że trzeba walczyć i robić dla swojego dziecka wszystko co najlepsze i przede wszystkim o nie walczyć

EM Ka świetna wiadomość, że serduszko bije jak dzwon i maluszek się rozwija:))

Koko gratuluję udanej wizyty:tak:


Udało mi się umówić na dziś na wizytę na NFZ, idę na 12:00 i mam strasznego stresa, martwię się czy wszystko będzie ok i odliczam minuty do wizyty:zawstydzona/y:



 
Witam :)

nimfii fajny artykuł :tak: Też słyszałam, że przejście przez kanał rodny jest dla dziecka ważne. Podobno po porodzie przez cc powinno się robić dziecku specjalny masaż ale u nas nikt tego nie robi :(

Bubbles &&&&&
 
reklama
Co do porodów to ja bym chciała naturalnie, ale też cholernie się tego boję:szok: Ale wiem, że po cc bym się bardziej męczyła i dłużej dochodziła do siebie, oczywiście jeżeli, by były wskazania do cesarki to bym się nie wahała, ale na razie jestem nastawiona na poród sn:)
 
Do góry