reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

Ayni a ja myslalam ze takie badania to wszedzie robi sie za darmo a tu takie cos. No ale skoro i tak nie chcesz go robic to pewnie nie ma to dla Ciebie zadnego znaczenia :) mojej kolezance powiedzieli po takim badaniu ze dziecko ma 5% szans na zespol downa, biedna cala ciaze sie stresowala a dzidzius urodzil sie zdrowy :) no ale ile stresu... Wiec sama sie zaczynam zastanawiac czy warto

Wiesz, mi te 100 e to zaden majatek , ale myslalam wlasnie, przeklalkuluja mi, powiedza ze moze 1 czy 10 %. Myslalam, w takim razie, czy to mi pomoze spokojniej przenosic ciaze? Chyba nie :-( Bardzo bym sie stresowala, pewnie tak jak Twoja kolezanka. A ciazy bym nie usunela, wiec, w moim wypadku akurat to tylko niepotrzebny stres. Ale moze kogos innego takie badania uspokoja?
Ja wychodze z zalozenia, ze wiekszosc dzieci sie rodzi zdrowych, a roznych schorzen i defektow moze byc masa, i nie wszystko widac na USG, wszystkie badania nadal nie sa zadna gwarancja, ze dziecko urodzi sie zdrowe. Lepiej byc dobrej mysli :tak: :tak: spokoj mamy to spokoj dla dzidzi.

furciaczek, daj znac jak poszla wizyta u dietetyka i co polecil. My co prawda nie wege, ale jemy stosunkowo malo miesa w porownaniu do reszty miesozercow. :-)
 
reklama
Ayni amniopunkcja daje gwarancję czy dziecko jest zdrowe czy ma poważne wady genetyczne. I po złych wynikach usg i testu pappa sporo kobiet się na nią decyduje a ile przerywa ciążę tego nie wiem.
Ja się nie będę wypowiadać czy przerwałabym ciążę wiedząc, że moje dziecko umrze kilka godzin po porodzie bo nigdy nie byłam w takiej sytuacji i mam nadzieję że nigdy nie będę.

furciaczek na BB jest gdzieś wątek o wegetariankach w ciąży ale musiałabyś poszukać
 
Aminopuncja niesie ze sobą ryzyko. Wiec nic nie jest takie czarno białe :) a tak apropos pisalam z Kusiakiem o teście na przyziernosc karkowa, które żadnej pewności nie daje, że dziecko nie będzie miec zespołu Downa.
 
Ostatnia edycja:
Aminopuncja niesie ze sobą ryzyko. Wiec nic nie jest takie czarno białe :) a tak apropos pisalam z Kusiakiem o teście na przyziernosc karkowa, które żadnej pewności nie daje, że dziecko nie będzie miec zespołu Downa.

Tu masz rację. Chyba lepiej nie zakładać że coś mogłoby być nie tak.

Tu gdzie prowadzę ciąże każdemu robią tzw. usg genetyczne więc dostałam skierowanie z marszu i nie wiem co bym zrobiła gdyby coś wyszło nie tak. Donosić ciąże w niepewności czy robić kolejne badania.
 
Syropu z cebuli czosnku i miodu nigdy nie próbowałam , jak sie takie cudo robi ??
Plamienia nie wielkie wiec jakoś nie panikuje, wcześniej do lekarza raczej się nie dostane i do tej środy trzeba czekać.
Jutro mam dietetyka, ciekawa jestem co tam wymyśli dla ciężarnej wegetarianki :-p

ja robiłam pod roczną córkę więc jest bardzo słodki :

1-2 cebule
ok 3 średnie ząbki czosnku
4 łyżki stołowe cukru (jak nie lubisz bardzo słodkiego to 2 :)
i ok 1 łyżkę miodu
i troszkę soku z cytryny

wszystko wymieszać i zostawić żeby sok puściło ok trwa to dwie godziny i już pierwszą łyżkę syropu można wypić:)

wszystko robiłam na oko :) wyszło pół litrowego słoika:)
córce dawałam 2 łyżeczki rano i wieczorem a sama brałam pare razy dziennie :) a no i najlepiej trzymać w lodowce bo sie nie psuję :)

też kiedyś czytałm na BB co jedzą ciężarne wegetarianki choć mięso jemy :) zawsze można jakiś przepis wykorzystać :)

powiem wam że ja nie robiłam tych szczegółowych badań wogole.. moj lekarz ma na tyle dobre usg że byłam pewna że jest wszystko dobrze a wiem że jakby widział coś podejrzanego to by mnie sam wysłał :) tak samo badania prenatalne on mi robił a płaciłam jak za normalną wizytę 80zł :)

candy ja się śmieję że rodziłam 3 dni i 7 godzin :) bo tak miałam skórcze ciągle :) ale tak naprawde to 7 godzin :) i 4 kroplówki na wywołanie :)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, mnie się wydaje, że badania przesiewowe przechodzi każda z nas ale na badania prenatalne w tym inwazyjne są kierowane kobietki po 35 roku życiu lub takie, które znajdują się w grupie ryzyka tzn. w rodzinie występowały wady genetyczne lub sama przechodziła wiele poronień. Na takie badania kieruje lekarz i są wtedy refundowane przez NFZ. Poza tym większość kobiet przechodzi jedynie badania przesiewowe. Zakres świadczeń, które nam przysługują w ciąży poniżej :)

http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal_1_rmz_przesiewowe_211204.pdf
 
Koko ja nie wiem jak to jest w Polsce :)

Ayni no na pewno wszystkiego przez usg nie zobaczymy jak np to czy dzidzius nie jest gluchy nie bedziemy wiedzieli. Ja tez bym nie usuwala ciazy ze wzgledu na chorobe wiec w sumie dla mnie tez byloby to obojetne ale z drugiej strony jak wiesz ze jest jakis maly procent szans na chore dziecko to moze latwiej jest sie psychicznie na to przygotowac... W kazdym razie trzeba myslec pozytywnie :)

Ja wlasnie przed chwila zaliczylam swoja pierwsza wizyte z glowa w kiblu po otworzeniu lodowki...
 
Koko ja nie wiem jak to jest w Polsce :)

Ayni no na pewno wszystkiego przez usg nie zobaczymy jak np to czy dzidzius nie jest gluchy nie bedziemy wiedzieli. Ja tez bym nie usuwala ciazy ze wzgledu na chorobe wiec w sumie dla mnie tez byloby to obojetne ale z drugiej strony jak wiesz ze jest jakis maly procent szans na chore dziecko to moze latwiej jest sie psychicznie na to przygotowac... W kazdym razie trzeba myslec pozytywnie :)

Ja wlasnie przed chwila zaliczylam swoja pierwsza wizyte z glowa w kiblu po otworzeniu lodowki...

Jak dobrze, ze nie wymiotuje i wszystko mi pachnie :) bidulko :*

Podbrzusze mnie dzis ciagnie jak nie wiem mhh
 
reklama
Do góry