reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2014:)

eee to chyba by musialy byc potoki meskiego nasienia z kilku chlopa, bo kiedy mojego pierwszego probowalam wygodnic to nic nam nie chcialo pomoc. Ja nie wierze w takie rzeczy, moja polozna zadnych srodkow ostroznosci nie zalecala ostatnim razem, a jest bardzo wyksztalcona kobieta z ogromnym stazem. Mysle, ze to takie z pogranicza since fiction jesli chodzi o wczesna ciaze , rozne zreszta mowia na ten temat :

Czy współżycie może wywołać poród?



Pieszczoty piersi i stymulacja brodawek, wywołują wydzielanie oksytocyny – hormonu, który wywołuje akcję porodową.Jest to niebezpieczne w ciąży zaawansowanej.Z kolei męskie nasienie może wywołać akcję porodową, lecz tylko w okolicy terminu porodu, czyli po 38 tygodniu ciąży.Dzieje się tak dlatego, iż hormony zawarte w nasieniu (prostagladyny), powodują dojrzewanie szyjki macicy a co za tym idzie, jej rozwieranie.Dzieje się tak jednak tylko wówczas, gdy szyjka jest na to gotowa.Wcześniej nie ma zagrożenia przedwczesnym porodem

o!

Kusiak - jestesmy z Holandii. Tu to badanie jest refundowane kobietom po 36 roku zycia oraz tym, ktore sa w grupie ryzyka. Koszt bez refundacji to okolo 100 e, ale z Adasiem nie mialam, z drugim tez nie chce. Troche sobie przemyslalam te tematy. Mam nadzieje, ze moja druga ciaza bedzie rownie bezstresowana co pierwsza.
 
Ostatnia edycja:
reklama
BubblesGirl - Ja też miałam te bóle wyłącznie w nocy aż do wczoraj kiedy mnie złapało wieczorem i trwał ok 15 minut. Generalnie uczucie bólu typowo jak na okres, zresztą zawsze miewałam bolesne miesiączki więc może ma to wpływ na to, że teraz odczuwam to bardziej? ale za każdym razem jak mnie budzi w nocy to czuję stres bo w ciąży biochemicznej poroniłam właśnie w nocy gdy dostałam mega bólu podbrzusza :( w każdym razie poinformuję w środę lekarza, mam nadzieję, że te pobolewania naprawdę są fizjologiczne i oznaczają tyle, że maluszek rośnie :)
 
hej hej!

Witam kolejne mamusie! Fajnie, e jest Was troche z tego samego watku staraczek :-)
Ja slyszalam,ze najwiecej dzieci rodzi sie we wtorki, do tego dochodzi chodliwy wrzesien. ciekawe ile bedzie wtorkowych wrzesniowiatek :-)

Bubblesgirl ja tez przewaznie mam bole brzucha noca... dziwne:dry:

Ktos pisal o przewijaniu naszych pociech... moja lalka zabkuje, o rany co ja z nia teraz mam, czasem sie zastanawiam , czy nie doloze niechcacy do tego wszyskiego tak mnie ciaga...:eek:

Z tym wywolywaniem porodu przez seks , to chyba faktycznie z litr tej spermy musialby byc... U nas tez nie dzialalo nic. Przytulanki, bieganie po schodach, pikantne jedzenie zupelnie nic. Przyszlo co do czego wody odeszly o 3 w nocy a przed 9 bylismy juz we troje:-D
 
Ayni a ja myslalam ze takie badania to wszedzie robi sie za darmo a tu takie cos. No ale skoro i tak nie chcesz go robic to pewnie nie ma to dla Ciebie zadnego znaczenia :) mojej kolezance powiedzieli po takim badaniu ze dziecko ma 5% szans na zespol downa, biedna cala ciaze sie stresowala a dzidzius urodzil sie zdrowy :) no ale ile stresu... Wiec sama sie zaczynam zastanawiac czy warto
 
Ja robilam prenatalne 3 razy w poprzedniej ciazy i test Pappa tez. Teraz tez bede robic.
Emalia chcialam ci tylko powiedziec ze mi lekarka mowila ze moze wyjsc pozno pecherzyk przy wysokiej becie przy ciazy mnogiej, wiec nie wiadomo ile bedzie dzieciaczkow u Ciebie :D
 
ale duzo tu sie dzieje :)
ledwo mozna wszystko przeczytac!:)

Gohson - bardzo trzymam kciuki, zeby bylo wszystko ok, wiara czasem czyni cuda! wierze, ze zostaniemy tu do konca i finalnie we wrzesniu bedziemy sie chwalic foteczkami naszych Maleństw!

Co do libido, to zazdroszcze Wam dziewczyny, bo moje w ciazy znika, zapominam co to seks , a normalnie uwielbiam:D na szczescie a moze nie szczescie lekarz mi na razie zabronil, musi mi sie krwiak wchłonąć więc nie moge ryzykować, i staram sie mocno oszczedzac :) nic poza tym i wiara w cuda mi nie pozostało :)
 
Koko ja też cierpiałam z powodu bardzo bolesnych miesiączek, może taka już nasza natura:tak: Wierzę, że wszystko będzie dobrze:))
 
BubblesGirl, odnosnie bolesnych miesiaczek, tez tak mialam i wiele lat myslalam ze to moja natura, ale okazuje sie ze jest takie go*no jak endometrioza, i bardzo bardzo bolesne miesiaczki sa jednym z objawow.
 
reklama
furciaczek czosnek ja najbardziej :) i syrop z cebuli czosnku i miodu jest bardzo dobry :) jakie te plamienia masz??? ja będą mocniejsze to może lepiej wcześniej iść do lekarza?? :)

Syropu z cebuli czosnku i miodu nigdy nie próbowałam , jak sie takie cudo robi ??
Plamienia nie wielkie wiec jakoś nie panikuje, wcześniej do lekarza raczej się nie dostane i do tej środy trzeba czekać.
Jutro mam dietetyka, ciekawa jestem co tam wymyśli dla ciężarnej wegetarianki :-p
 
Do góry