reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

reklama
Patryk nie chciał spać a ja żeby nie usnąć musiałam czymś sie zająć więc lukłam z komórki.
Spałam na brzuchu i teraz mnie boli. Znowu sie boję.
 
Dzień dobry :)
Bunny zagłosowałam. Widzę, że Ty też nie mogłaś spać w nocy... Ja położyłam się po 1 ale jak zasnęłam to miałam koszmary, jakieś morderstwa na tle seksualnym mi się śniły. O dziwo w senniku i morderstwo i gwałt mają przynieść szczęście :confused:
Ja zaczynam latać do łazienki. Dziwne to i trochę za wcześnie, ale odwiedzam toaletę zdecydowanie częściej niż jeszcze tydzień temu.
 
Czesc!

Ja również zagłosowałam.
Kurcze jakos mega rozkojarzona jestem - co mi się nie zdarzalo. Ciekawe czy to jeszcze przez szok czy to juz moj kolejny objaw. Mnie troche boli brzuch, widziałam Lotka, ze lakarz pozwolił brać nospe, czy ona jest zupełnie obojętna??

Dziś jestem ostatni dzień w pracy, jutro wolne więc się wyspie do bolu.

Zastanawiam się czy nie zacząć używać kremów na rozstępy, bo wiem, że mam tendencje, a niby im wcześniej tym lepiej. Kuzynki polecają mi Pharmaceris lub mustele. A wy macie jakieś doświadczenia z poprzedich ciąż???

Ale się ciesze!!!!:-D
 
Marto ja po poprzedniej ciąży mimo że przytyłam 25 kg, to na brzuchu nie miałam ani pół rozstępa. Pojawiły się na piersiach, ale już w czasie odstawiania Młodego od piersi. Niestety nie pomogę Ci w tym temacie.
 
Bubuś ja też latam do lazienki, myślalam, że to bardziej psychicznie, ale widzę, że chyba jednak nie:) skoro nasz objaw się powiela.
 
Całkiem możliwe ;-)
Powiedzcie mi czym zastąpić zwykłą czarną herbatę? Z kawy mogę zrezygnować, ale przecież nie będę piła do śniadania czy kolacji wody mineralnej :dry:
 
Czesc!

Ja również zagłosowałam.
Kurcze jakos mega rozkojarzona jestem - co mi się nie zdarzalo. Ciekawe czy to jeszcze przez szok czy to juz moj kolejny objaw. Mnie troche boli brzuch, widziałam Lotka, ze lakarz pozwolił brać nospe, czy ona jest zupełnie obojętna??

Dziś jestem ostatni dzień w pracy, jutro wolne więc się wyspie do bolu.

Zastanawiam się czy nie zacząć używać kremów na rozstępy, bo wiem, że mam tendencje, a niby im wcześniej tym lepiej. Kuzynki polecają mi Pharmaceris lub mustele. A wy macie jakieś doświadczenia z poprzedich ciąż???

Ale się ciesze!!!!:-D
co do nospy - są różne opinie, oczywiście główna to taka, że z niczym nie należy przesadzac :-) bóle podbrzusza zawsze - w ciąży czy podczas miesiączki są spowodowane skurczami, a jak wiadomo w ciąży one nie są wskazane, więc ja dla swojego spokoju i dla dobra maluszka łykam czasami jedną tabletkę i przechodzi. tak właśnie mi zalecał lekarz.

kremy na rozstępy chyba głównie są od drugiego trymestru, nie wiem jak te konkretne, które wymieniłaś. można by sprawdzić. ja poprzednio niczym się nie smarowałam, generalnie wyszedl mi jeden rozstęp tuż obok blizny po wyrostku, ale za to już po porodzie jak się brzuch wciągał, to obok tego jednego wysypało mi pełno, ale są one malutkie i nie ma tragedii, nie zwracam na nie uwagi.
za to teraz kupiłam sobie już oliwkę bambino i smaruję odrobinę na mokre ciało wieczorem, po kąpieli. wystarczy tak kilka kropel, bo na mokrym łatwo to się rozprowadza. no i co to da, to przekonam się pod koniec roku hehe
 
reklama
Dobry wieczór :)
Czy myślałyście o jakichś zajęciach dla ciężarnych typu fitness? Chciałabym przygotować ciało do zmian ciążowych i porodu żeby uniknąć nacięcia i zastanawiam się co będzie najlepsze. Przy okazji przydadzą się 2 godziny w tygodniu odpoczynku od codzienności :)
Taaaa... chodziłam w poprzedniej ciąży na fitness dla ciężarnych. Jak dla mnie strata czasu i pieniędzy. Nic mi te zajęcia nie dały. Naprawdę. Z ręką na sercu. Zajęcia prowadzone są bardzo powoli, majestatycznie, w żółwim tempie, jest dużo ćwiczeń raczej relaksujących. Porozciągaj się sama w domu. Ponoć siedzenie w rozkroku na podłodze ze stopami założonymi o coś (meble) po 10 minut dziennie zapewnia właściwe rozciągnięcie krocza i uniknięcie nacięcia. Nie próbowałam tego jeszcze, bo przecież na fitness chodziłam... niestety po owym fitnessie nacięcie miałam. Myślę, że oni się trochę boją takie intensywniejsze ćwiczenia prowadzić, bo mogą być komplikacje... jak to u ciężarnych...
Dzień dobry :)
Ja położyłam się po 1 ale jak zasnęłam to miałam koszmary, jakieś morderstwa na tle seksualnym mi się śniły. O dziwo w senniku i morderstwo i gwałt mają przynieść szczęście :confused:
Ja zaczynam latać do łazienki. Dziwne to i trochę za wcześnie, ale odwiedzam toaletę zdecydowanie częściej niż jeszcze tydzień temu.
Też kiepsko spałam. Śniło mi się, że siostrzeniec nie żyje (6 lat)... i moja Tycia prawdopodobnie też (przez cały sen znaleźć jej nie mogłam). Oj, nie wyspałam się.
Na siusiu biegam nad ranem musowo. Całej nocy nie prześpię, muszę do kibelka... Ale w sumie to normalne w ciąży i dwie ciąże też tak miałam na początku, potem w drugim trymestrze mi przeszło i wróciło w trzecim ;-):-D
Czesc!

Mnie troche boli brzuch, widziałam Lotka, ze lakarz pozwolił brać nospe, czy ona jest zupełnie obojętna??

Zastanawiam się czy nie zacząć używać kremów na rozstępy, bo wiem, że mam tendencje, a niby im wcześniej tym lepiej. Kuzynki polecają mi Pharmaceris lub mustele. A wy macie jakieś doświadczenia z poprzedich ciąż???

Ale się ciesze!!!!:-D

No, to tak... z no-spą to raczej bym uważała. Sa różne opinie, ale jak dłużej w necie poszperasz, to się dowiesz, że właśnie się w przedszkolach zaczęła era "ponospowych" dzieci i jakie te dzieci mają problemy (mimo iż np. nie stwierdzono u nich w niemowlęctwie zespołu osłabienia napięcia mięśniowego, którym straszą powszechnie antynospowcy). Wolę poleżeć, niż brać nospę. Ale decyzję niech każda podejmie sama. Wiadomo, że czasami przy silnych bólach lepiej wziąć nospę, niż ryzykować. Nie widzę jednak potrzeby faszerowania się tym, jeśli brzuszek boli tylko troszkę, a nawet nie boli, tylko pobolewa...
Co do kremów na rozstępy... hymmmm.... zrobiły mi się małe rozstępy pod koniec ciąży na dole brzucha, mimo stosowania drogich farmaceutyków (nie wiem, być może bez nich byłoby gorzej):confused:. Sąsiadka stosowała te same kremy, a miała brzuch dosłownie zorany rozstępami:baffled::szok:... Siostra smarowała się oliwką, rozstępy minimalne... Nie wiem, to chyba od kobiety zależy. Posmarować się nie zaszkodzi, ale nie nastawiałabym się na to, że do końca ciąży będę gładki brzuszek miała.:-D
 
Do góry