reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Axarai widzę, że już jesteś tutaj :) a ja się czaję i tylko podczytuję, boję się zapeszać, jestem troszkę zestresowana i czekam na badanie :) no, ale jak Ciebie zobaczyłam to w sumie też się witam :)

test z grubymi kreskami wyszedł mi 31.12 :) według OM zaczynam 7 tydzień, badanie mam ok. 18.01, bo tydzień temu jeszcze nic nie było do potwierdzenia (bez usg, więc jestem dobrej choć zestresowanej myśli) ;-)


Witaj witaj :):)

super coraz więcej nas:)
 
reklama
Polisia to już się nie ukrywaj:-D Ja też jeszcze nie byłam u lekarza, wizytę mam na 27 stycznia:crazy: dopiero.... Własnie też pytałam położnej czy lekarz zrobi USG, a ona powiedziała, że jak będzie potrzeba, a ja do niej co to znaczy potrzeba?!!! Nie, no ja bez USG stamtąd nie wyjdę:baffled: Później będę się denerwować, że jakaś pozamaciczna, ja już tym lekarzom nie wierzę, że oni na dotyk wszystko wiedzą, kiedyś było inaczej, z Emilkiem lekarz stwierdził ciąże w 6 tygodniu palcami! Najwyżej pójdę prywatnie:cool:
Lotka ​witam serdecznie!!
 
Witam serdecznie nowe mamy :) jak nas tu duzo juz!


Hej!
wczoraj na caly dzien musielismy z m wyjechac a dzis latalismy po miescie jak glupki. Do tego caly dzien chodze spiaca, wiec nawet jak komp w poblizu to nie daje rady. Ale teraz nadrobilam forumowe zaleglosci i jestem juz na posterunku :)



MAGDA ja nie wiem nawet, co powiedziec. Potwornie mi przykro! Trzymaj sie cieplo!


Słyszałyście o tym ?
Badanie opracowane przez Koreańczyków jest całkowicie nieinwazyjne i polega na zmierzeniu proporcji dwóch enzymów DYS14 i GAPDH...

Mi szczerze mowiac wszystko jedno. C ma byc to bedzie i zmienic sie tego nie da, wiec po co kombinowac jak za kilka miesiecy sie wszystko wyjasni :)



Wiecie nie ma co wydawać kasy na test płci . Od 10 tyg można sobie zrobić test z sody. Nie pamiętam dokładnie o co w tym chodzi. Ale sie siusia do pojemniczka i wsypuje sode i jeśli zabuzuje to dziewczynka a jeśli nic sie nie stanie to chłopak albo na odwrót. Mamy sporo czasu to zdążę sie dowiedzieć co i jak.

Ej... Wierzycie w takie rzeczy? Ja jak slysze o sikach pospywanych soda, to tylko mi sie smiac chce :) ale ja jestem bardzo niepoprawnym niedowiarkiem.


Tabletki Furaginum. I gin mi je zapisał, nie mówiąc,że nie można. Moja Siostra też brała w Itrym i wszystko było ok. Ja się już do tygodnia Żuravitem leczyłam, ale to nic nie daje, a wyniki coraz gorsze. Myslę,ze lekarz nie zapisał nic co mogłoby nam zaszkodzić...

Ja mysle, ze lekarze najpierw probuja najlagodniejszym sposobem, a jak nie dziala, to musza wytoczyc wieksze dziala. Przeciez nie ma sensu, zeby ciezarna kobieta miala zapalenie pecherza do konca ciazy - bakterie moga przeniknac do plodu. Czasem pewnie gorsze sa skutki choroby niz lekarstwa... Coc to pewnie ciezka decyzja za kazdym razem.


Dziewczynki podpowiedzcie mi jak domowym sposobem mogę pozbyć się kaszlu, takiego jak z oskrzeli, drażniącego jak cholera? Od dwóch dni czułam takie furkotanie z prawej strony płuc, a teraz przy każdym głębszym oddechu zbiera mnie na kaszel tak mocny, że aż ciągnący na wymioty. Nie czuję się chora, nie mam gorączki... Co robić?

Moja ksiazka dla ciezarnych radzi:
Wick vapoRub stosowany zgodnie z ulotka
duuuuuzo pic ale ograniczyc mleko (nie mam pojecia czemu)
Inhalacje (uwaga tylko, zeby sie nie przegrzac!), nawilzanie powietrza


Ja osobiscie na kaszel zawsze duuuuuzo wody z cytryna i miodem (ze 3 cytryny na litr wody).





Teraz juz oficjalnie padam i ide spac. Od kilku dni budze sie o 5 rano, wiec niewiele czasu mi zostalo...
 
Witajcie nowe wrześnióweczki :-)

A u nas też nareszcie zima na całego :tak: cieszę się bo nie jest już tak szaro i ponuro...

Pozatym mam trochę stresa bo jakieś 2 dni temu mdłości ustąpiły ( w poprzedniej ciąży dopiero w 12 tyg) mogę normalnie jeść, wszystko na co mam ochotę...tylko że na wieczór brzuch napęczniały jak balon...w ciąży można espumisan???
 
w ciąży można espumisan???

Skonsultuj ze swoim lekarzem lub farmaceuta a na poczatek przeczytaj ulotke. Zawsze jest krociutka czesc o stosowaniu leku w ciazy i w czasie karmienia piersia. Jesli nie jest napisane, ze mozna stosowac/nie ma przeciwskazan do stosowania itp, to mozna. Kazda inna uwaga to ryzyko i lepiej spytac swojego gina chyba

Edit
Znalazlam ulotke.
"Bezpieczeństwo stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią nie zostało ustalone."
Czyli. Leepiej nie, bo nie wiadomo czy jest grozny czy bezpieczny


Hmmmm
ale w innej wersji ulotki
Espumisan w ciąży i karmienia piersią
Nie ma przeciwwskazań do stosowania leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia.

Tym bardziej lepiej chyba sie zapytac :/
 
Ostatnia edycja:
Witajcie :)

Gratulacje dla wszystkich nowych Wrześniówek!!!! Dużo zdrówka!

Ja w poprzedniej ciąży brałam espumisan właśnie po konsultacjach z lekarką więc i teraz się ratuję troszkę. Jutro pędzę do lekarza z tym kaszlem, bo właśnie nie mogę kaszleć nie brzuchem a już mnie całe podbrzusze zaczyna boleć :(
Pok nie wiem czemu Twoja książka podaje żeby ograniczać mleko ale ja i tak nie bardzo mogę je pić. Ogólnie odrzuca mnie od wszystkiego słodkiego, nie mogę też wypić normalnej czarnej herbaty, więc zostaje mi woda.
 
Witajcie :)

Gratulacje dla wszystkich nowych Wrześniówek!!!! Dużo zdrówka!

Ja w poprzedniej ciąży brałam espumisan właśnie po konsultacjach z lekarką więc i teraz się ratuję troszkę. Jutro pędzę do lekarza z tym kaszlem, bo właśnie nie mogę kaszleć nie brzuchem a już mnie całe podbrzusze zaczyna boleć :(
Pok nie wiem czemu Twoja książka podaje żeby ograniczać mleko ale ja i tak nie bardzo mogę je pić. Ogólnie odrzuca mnie od wszystkiego słodkiego, nie mogę też wypić normalnej czarnej herbaty, więc zostaje mi woda.

Tez nie rozumiem czemu mleko mialoby zle sluzyc w zwalczaniu kaszlu.
ja to mam od dziecka nietolerancje laktozy - mleko, jogurty, kefiry, maslanki sa ble i od dziecka wymiotuje jak tylko trafia na jezyk a mleka nie moge nawet wachac.



Dziewczyny czy ktoras z was ma problem ze spaniem?
ja od kilki dni budze sie o 5 rano i potem juz nie zasypiam tylko podsypiam. Masakra. Wczoraj specjalnie na sile meczylam sie do 00:30, bo myslalam, ze jak sie zmecze, to sie o 5 nie obudze ale nie podzialalo. Masakra.
 
Witam Kobitki!
Śnieg u Nas trochę posypał w nocy, dziecko się cieszyło, że może dziś na sanki, a tu już śnieżek znika:no:
Pok ja też mam problemy ze spaniem, wieczoerm, albo raczej w nocy chodzę spać, o 2, a rano jak mnie mały obudzi na siusiu, to mam problem z zaśnięciem:baffled:
Powiedzcie kobitki, czy Was też brzuch boli, mnie boli w zasadzie cały czas, takie rwanie jak na @? To rwanie zaczyna mnie powoli denerwować, wizytę mam zaplanowaną na 27 stycznia, ale nie wiem czy jutro gdzieś nie iść:sorry:
 
reklama
Hej :)
dobra to się nie ukrywam, Axarai dzięki :) i w ogóle dzięki za przyjęcie :)
to moja pierwsza ciąża więc jestem zestresowana :)

a co do brzuszka to mnie rwie, ciągnie i pobolewa, moja lekarz mówiła że to normalne i z tego co pamiętam to Ty mnie pocieszałaś, że wszystko ok :D

co do snu Pok to ja mam problem z zaśnięciem wieczorem, ale tak to mam ochotę spać non stop, dzisiaj wstałam, zjadłam śniadanie i potem przytuliłam się do kotka i zasnęłam na prawie 3 godziny (sic!) nigdy tak nie miałam, mogłabym spać i spać :)
 
Do góry