reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

Diablica ja się troszke obawiam, ale wiesz im starsze dziecko tym wydaje mi się, ze gorzej. Poźniej dziecko przyzwyczaja się do bycia samemu i ciężko moze byc:)
 
reklama
Witam się z Wami i chciałam dołączyć do szczęśliwych przyszłych mam :) W sylwestra miała przyjść @, we wtorek testowałam i były dwie krechy :) W środę już się dostałam do lekarza (na NFZ - wow). Z tego szoku nie pomyślałam, że to trochę za wcześnie, ale lekarz w badaniu potwierdził ciążę - na usg znalazł tylko plamkę, dlatego czekam niecierpliwie na następne za 1,5 tyg. Badanie hcg potwierdziło 4-5 tydzień. Mam nadzieję że przez następne 8 miesięcy wszystkie przejdziemy szczęśliwie:)
 
pajka- no niby tak ale jakby nie było 2 letnie dziecko wymaga sporo uwagi nauka nocnikowania np. musisz brać malucha i pędzić do kibelka teraz już a ty np. będziesz w tym momencie karmić piersią drugie szczęście i pat. Z drugiej strony jak maluch jak najkrócej jest jedynakiem to zdrowo na niego wpływa bo wie że trzeba sie dzielić ......no nie wiem ja to podziwiam takie mamy jak ty za podjecie takiej decyzji.
 
dziewczyny jak tak was czytam i widze wasze suwaczki to wiele z was ma dzieci w wieku między pierwszym a drugim rokiem życia i tak tylko spytam czy nie miałyście obiekcji przed zajściem że to jednak będzie 2 maluszków i cięzko będzie sobie z nimi poradzić? pytam bo sama tak mam a jak czytam to forum to widzę że mnóstwo babek to takie matki polki:cool: a ja jednak pamiętam ten nieustanny płacz to wstawanie co 2-3 godziny do karmienia te zastoje w piersiach niemożnośc zjedzenia większości ulubionych potraw czy choćby wyjścia gdzieś samej na zakupy....no nie chcę was zniechęcac czy coś bo przecież już jesteście w ciąży hehe ale ja mam takie obawy a może któraś mi przetłumaczy że nie ma się czego bać bo moje dziecie zostanie jedynaczką:sorry:
ja zawsze wiedziałam, ze chce max roznice 3 lata, jak dobrze pojdzie, to bedzie 2 lata i 9 mcy. nie boje sie tego, poradziłam sobie sama z jednym, to przy drugim juz bede wiedziała co i jak :-)
NIGDY bym nie chciala zostawic dziecka jedynakiem... zawsze to bedzie mial kogos najlblizszego sobie oprocz rodzicow ;-)

Witam się z Wami i chciałam dołączyć do szczęśliwych przyszłych mam :) W sylwestra miała przyjść @, we wtorek testowałam i były dwie krechy :) W środę już się dostałam do lekarza (na NFZ - wow). Z tego szoku nie pomyślałam, że to trochę za wcześnie, ale lekarz w badaniu potwierdził ciążę - na usg znalazł tylko plamkę, dlatego czekam niecierpliwie na następne za 1,5 tyg. Badanie hcg potwierdziło 4-5 tydzień. Mam nadzieję że przez następne 8 miesięcy wszystkie przejdziemy szczęśliwie:)
witaj, czuj sie tu dobrze :-)
 
Diablico ja się nie boję z tego względu, że Mati w marcu będzie miał już 2 latka, poza tym je już sam, dużo mówi a jeszcze więcej rozumie, a naukę nocnikowania taką prawdziwą zostawiamy na wiosnę-lato jak będzie ciepło, to będzie po prostu bez majteczek ganiał i sam na nocnik siadał, myślę że uporamy się z tym przed wrześniem zanim dzidzia sie urodzi :) Jedyną przeszkodą nad jaką się zastanawiałam to warunki lokalowe, ale ponieważ i tak nie mam jak iść do pracy zanim Mateusz nie pójdzie do przedszkola, to wychowam drugie dziecko :) tak przy okazji....

Edit: aaaaaaaaaaa Mati właśnie zawołał że chce kupkę i podał nocniczek :) Może uporamy się z nocnikowaniem znacznie wcześniej :D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Diablica szczerze to dziecko 2 letnie to może rozumie że siusiu to siusiu, ale szczerze w to wątpię... poza tym niektóre rzeczy jak np oduczanie smoka idzie łatwiej jak jest mniejsze dziecko...nie przesadzajmy :) poza tym oduczać dziecka pampków mogę na wiosnę więc nie ma takiego musu a poza tym 2 latek raczej będzie robil na nocniczek niż na wc:) więc zawsze mogę mieć pod ręka:)
 
Do góry