reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2012 ;)

no racja z tym wc i nocniczkiem...ze smokiem to nie wiem bo u mnie w rodzinie zadne dziecko nie miało smoka. Ja swoją też nie przyzwyczajałam. ja ci tylko takie przykłady podawałam sytuacji....nie mówiłam że może ci to przynieść problemy.
 
reklama
Diablica to jest kwetia ułożenia sobie wszystkiego:) mój synek byl taki, że budził się co 3 h na karmienie tylko ...mam nadzieje, ze drugie dziecko będzie też takie :)wiadomo, ze bedzie ciężko bo to już dwójka dzieci a nie jedno, dlatego trzeba się do tego przygotowac przede wszystkim psychicznie. Jak nie jesteś pewna, ze dasz radę lepiej odczekać:) takie jest moje zdanie
 
widzisz u mnie jest tak że ja przez większość tygodnia sama w domu jestem i było ciężko np.latać do pieca bo było -20 więc co 2-3 h do pieca a w międzyczasie cyc i kolki dlatego mam stracha ale ja uwielbiam czytać o kobietach które sie zdecydowały i one mnie motywują.
 
Hej dziewczyny:)
Jak na dzien dzisiejszy to niesmialo się witam i mam nadzieję że nie zapeszę:) okres miałam dostac wczoraj natomiast mam tylko mega lekkie brazowe plamienie. Dzis zrobilam test i wyszla bladziutka 2-ga kreseczka:confused2: ale moze za wczesnie. Pierwszy obiaw ciazy jest- z daleka od wszystkiego wędzonego!!:D Staraliśmy się z mężem od dluższego czasu ale niestety im bardziej się chce tym mniej wychodzi:( na razie nic nikomu nie mowie bo boje się że jednak kreseczka zniknie, albo że mi sie tylko wydawało:)

Mam 2 letnią córeczke Lenke ktora psoci niesamowicie ale chodzi do zlobka więc dajemy rade:)

Lotka dobrze Cię pamiętam z listopadowych mam:) Więc prawdopodobnie znowu razem:-)

Prawdopodobnie termin bede miala na 16 wrzesnia.
 
Hej dziewczyny:)
Jak na dzien dzisiejszy to niesmialo się witam i mam nadzieję że nie zapeszę:) okres miałam dostac wczoraj natomiast mam tylko mega lekkie brazowe plamienie. Dzis zrobilam test i wyszla bladziutka 2-ga kreseczka:confused2: ale moze za wczesnie. Pierwszy obiaw ciazy jest- z daleka od wszystkiego wędzonego!!:D Staraliśmy się z mężem od dluższego czasu ale niestety im bardziej się chce tym mniej wychodzi:( na razie nic nikomu nie mowie bo boje się że jednak kreseczka zniknie, albo że mi sie tylko wydawało:)

Mam 2 letnią córeczke Lenke ktora psoci niesamowicie ale chodzi do zlobka więc dajemy rade:)

Lotka dobrze Cię pamiętam z listopadowych mam:) Więc prawdopodobnie znowu razem:-)

Prawdopodobnie termin bede miala na 16 wrzesnia.
Witam, witam! ;-)
trzymam kciuki za potwierdzenie i mocną grubą krechę :-) ja zrobiłam 3 testy, pierwszy też blady, a na ostatnim juz nie było wątpliwości :-)
 
test robilam dzisiaj kolo 11 więc nie z pierwszego porannego moczu więc może dlatego taka slaba krecha:-( nie wiem czy powtorzyc jutro czy poczekac ze 3 dni i dopiero zrobic. Szczerze mowiac strasznie sie boje:zawstydzona/y: mowia ze przy kolejnym dziecku latwiej a to nie prawda bo kazda z nas wie co nas czeka:) Tak czy siak mam nadzieje ze krecha bedzie mocniejsza a jak bedzie pozniej to zobaczymy. Co ciekawe to moja bratowa jest przyszla sierpniowa mamusia:) moze wyrownamy terminy:D
 
test robilam dzisiaj kolo 11 więc nie z pierwszego porannego moczu więc może dlatego taka slaba krecha:-( nie wiem czy powtorzyc jutro czy poczekac ze 3 dni i dopiero zrobic. Szczerze mowiac strasznie sie boje:zawstydzona/y: mowia ze przy kolejnym dziecku latwiej a to nie prawda bo kazda z nas wie co nas czeka:) Tak czy siak mam nadzieje ze krecha bedzie mocniejsza a jak bedzie pozniej to zobaczymy. Co ciekawe to moja bratowa jest przyszla sierpniowa mamusia:) moze wyrownamy terminy:D
Wiem, że łatwo powiedzieć, ale ja bym poczekała... tak samo czekałam z tym trzecim testem i juz było bardzo wyraźne. Fajnie tak w bliskiej rodzinie dzieciaczki w jednym wieku. U nas tylko kuzynka męża ma rodzić w maju, a tak to ciiiisza ;-)
No ja o dziwo nie mam stresa, jak to będzie z dwójką....ale pewnie się poźniej zacznie haha
 
reklama
Diablica... Chciałabym zwrócić uwagę, że nie jestem "matką polką" tylko konstruktorem. Ale w życiu trzeba sobie pewną hierarchię wartości zrobić. Jeśli się nie chcesz "poświęcać" dla dzieci, to poprzestań na jednym. Dzieci wymagają uwagi. Nie wydaje mi się, żebym się szczególnie poświęcała i by moje dziecko było kłopotliwe. Jest zwykłą dwulatką - mówi, je sama, pięknie układa klocki, potrafi ładnie kolorować, opowiadać książeczki i od 7 miesięcy woła siku i kupę. Nie umiałaby tego wszystkiego, gdyby mnie przy niej nie było i gdybym nie spędzała z nią czasu. Nie sadzam jej przed tv (choć bardzo lubi bajki oglądać zwłaszcza "Truskawkowe ciastko" i "Sam Sama"), tylko się z nią bawię, uczę, rozmawiam. Po to jestem. Dzieci są najważniejsze. Nie chcę, by moje dziecko było jedynakiem, to krzywdzące i egoistyczne. Oczywiście, jeśli dziecko wydaje Ci się zbyt dużym obciążeniem i uważasz, że nie dasz rady, to nie zachodź w ciążę po raz drugi. Myślę, że skoro myślisz o tym w ten sposób (że będziesz musiała wstawać w nocy, że dzieci płaczą etc.), to nie jesteś gotowa na drugie dziecko. Poczekaj. Posiadanie dwójki dzieci, bo inni mają, jest mało komfortowe i dla Ciebie (presja społeczna) i dla dzieci (nieszczęśliwa mama). Po co?


Pajkaa, Tycia nie chciała robić siku na nocnik. Kupiłam nakładkę na sedes i robi siku "jak mama". I uwierz, dwulatek bardzo dobrze wie, że chce siku i kupę. Tycię odpieluchowałam jak miała 1,5 roku i doskonale rozumiała, o co chodzi.

MagdaP, moja bratowa ma termin na koniec lipca... Trochę się czuję konkurencją dla niej :-D:-D Choć mamy bardzo dobre relacje.:tak:

Powinnam zacząć gotować zupę, ale mdli mnie na samą myśl...
 
Ostatnia edycja:
Do góry