reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Witam Babeczki! Strasznie dawno nie zaglądałam na forum i trochę mi smuto z tego powodu, bo całkiem się wybiłam z rytmu. Gabrysia pochłania cały mój czas, bo w zasadzie jesteśmy tylko we dwie. Mój mąż dużo pracuje, mama mieszka 80 km dalej, a nikt inny się za zbytnio do pomocy nie kwapi :-(
Moja Gabrysia jest nieśpiutkiem, ale widzę, że to raczej norma, że w tym wieku dzieci już nie śpia tak duzo w dzień. Nocki są super: 20 do 3-4, potem do 7-8 i ewentualnie godzinna drzemka po śniadanku :tak: Moim sukcesem jest to, że nauczyłam się rozumieć jej potrzeby i doszłyśmy do tego, że Gabrynia sama zasypia w swoim łóżeczku!!! Jestem z tego bardzo dumna.

Mam problem i chciałam się poradzić :confused:. Gabrysia ma już ponad 3 miesiące i karmię ją tylko piersią. Ale od 3 tyg. mamy problemz kupkami, tzn nie ma ich. Ostatnia kupa była O ZGROZO 8 DNI TEMU!!!!!!:baffled: Poprzednio załatwiła się 6 dnia. Kupy te kilkudniowe są papkowate w ilości przerażającej, przekraczającej pojemność pieluszki. Wcześniej co 3 dni dawałam jej czopki (ze 3 razy), ale po konsultacji z pediatrą przestałam, bo może się dzieciulko przyzwyczaić. No i pediatra zalecił dokarmianie zupką ziemniaczaną od ukończenia 3,5 miesiąca życia. Jeszcze tego nie robiłam, bo jestem przerażona, że ma to być tak szybko. Jestem w kropce. Czy może któraś z Was miała podobny problem z kupkami u swojego maleństwa? i co sądzicie o tak wczesnym dokarmianiu?
Pozdrawiam gorąco!
 
reklama
my zaczelismy używać biogaie i teraz kupki są codziennie, a wczesniej to tak róznie z tym było. Az takich długich przerw nie było- najwięcej to 3 dni a teraz wszystko sie unormowało :-)
 
lina ja tez polecam biogaję. A z tym dokarmianiem to może jeszcze skonsultuj z jakimś innym lekarzem. Pierwszy raz słyszę coś takiego. Wiem, że jeszcze Anisen lekarz kazał dokarmiać. Ale to chyba zbyt wcześnie. A poza tym, słyszałam, że dzieci karmione piersią to długo mogą kupki nie robić, a nie znaczy to, że jest coś źle.
 
Witam. We czwartek byliśmy w szpitalu z Radkiem na badaniu słuchu we śnie i wyszedł prawidłowo:tak:, bardzo się cieszę z tego powodu, bo to znaczy że mój synio słyszy, a odkąd W. ma wolne to na nic nie mam czasu.
Lina82: Ja bym zupki ziemniaczanej nie podawała, przecież kartofle są zapychające.
 
Dziękuję za odpowiedzi! dotąd stosowałam Dicoflor, to też bakteryjki z gatunku Lactobacillus, ale jakoś nie pomagały. Jednak może spróbuję Biogaję. A o dokarmianiu powiedziało mi 2 lekarzy, mimo to czuję, że to może jednak za wcześnie. Na innym forum czytałam, że ktoś dopajał swoją 2-miesięczną córeczkę sokiem jabłkowym i wypróżnienia się uregulowały :p? Dziasiaj Gabrysia zrobiła kupkę w końcu. Znów pampa nie starczyło, ale prawie sie popłakałam ze szczęścia. Żeby tak reagować na kupki dziecka?!! :)))) nikt nie mówił, że będzie zawsze łatwo i bezproblemowo, nie?
Dobranoc
 
Dziękuję za odpowiedzi! dotąd stosowałam Dicoflor, to też bakteryjki z gatunku Lactobacillus, ale jakoś nie pomagały. Jednak może spróbuję Biogaję. A o dokarmianiu powiedziało mi 2 lekarzy, mimo to czuję, że to może jednak za wcześnie. Na innym forum czytałam, że ktoś dopajał swoją 2-miesięczną córeczkę sokiem jabłkowym i wypróżnienia się uregulowały :p? Dziasiaj Gabrysia zrobiła kupkę w końcu. Znów pampa nie starczyło, ale prawie sie popłakałam ze szczęścia. Żeby tak reagować na kupki dziecka?!! :)))) nikt nie mówił, że będzie zawsze łatwo i bezproblemowo, nie?
Dobranoc

Mam identyczny problem, moj synek tez jest karmiony piersią. Kiedys robil kilka kupek dziennie. Ostatnio coś sie stalo i koniec. Nie robił 3 dni to ja juz panika i do lekarza. Lekarz kazal czopek wiec tak zrobilam. Byla kupka. POtem znowu nie bylo kilka dni wiec znowu czopek. Ale potem czopki odstawiłam zeby nie przyzwyczaic dziecka. Adas zrobil sam kupke dopiero po kilku dniach ale masz racje, pielucha nie wystarczyła. Narazie nic mu dodtkowo nie daje. Czytalam ze dziecko moze sie tak przestawic i ze juz teraz bedzie robił co kilka dni kupke dopoki bedzie karmiony piersią. Ja bym nie dokramiala malucha. A co to jest ta biogaja? Gdzie to kupic?

Ps. Ja sie dosłownie poplakałam jak w koncu adas sam zrobił kupke bez czopka :(
 
Jaka tu cisza i spokój...
U nas też kupka co kilka dni, chociaz Hania na butli jest... Jak juz ją zrobi, to prawie zawsze ubranko do prania, bo pamper aż takiej pojemności nie ma, albo mamy kupkę na plecach, albo na brzuszku, albo wyłazi boczkiem... do tego jest zielona... ale Hanię nie boli brzuszek, wiec nie panikuje tymi zielencami. Bedziemy za tydzien na drugim szczepieniu, to porozmawiam z doktorkiem.

P.S.
Przepraszam dziewczyny, że rzadko piszę, ale słaby mam dostep do internetu. Jak mi sie uda z netem połączyć, to poczytam troche, ale przesył danych za słaby i nie moge odpisac nic...
 
reklama
Do góry