reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

Właśnie byłam u lekarza i w 28 tc moja szyjka miała 33 mm a dzisiaj 34tc i szyjka ma 22 mm i lejek wewnętrzny. Jedynie zalecenie unikać ciężkich prac . Boje się może ktoś pocieszyć?
 
reklama
Hej, u mnie aktualnie 34+3, na dzień 33+2 młoda ważyła 2170g. Termin mam na 22.09 z OM a z USG na 17.09 🥰

Właśnie byłam u lekarza i w 28 tc moja szyjka miała 33 mm a dzisiaj 34tc i szyjka ma 22 mm i lejek wewnętrzny. Jedynie zalecenie unikać ciężkich prac . Boje się może ktoś pocieszyć?
Jeśli chodzi o skracającą się szyjkę to nie martwiłabym się na zapas. Jeśli lekarz prowadzący zalecił unikanie ciężkich prac to warto go słuchać. Te pomiary i tak za każdym razem wychodzą inaczej. W marcu miałam szyjkę ponad 4 cm, w maju 3 cm, a w lipcu 3,8 cm.

Mierzył poprzez usg dopochwowo?
Oszczędzaj się i tyle co możesz na ten moment zrobić i się nie stresować 😌
 
Właśnie byłam u lekarza i w 28 tc moja szyjka miała 33 mm a dzisiaj 34tc i szyjka ma 22 mm i lejek wewnętrzny. Jedynie zalecenie unikać ciężkich prac . Boje się może ktoś pocieszyć?
niestety nie wiem do końca co to może oznaczać. Ale 22mm to całkiem sporo i z pewnością do 37+0 dotrzymasz. Trzymaj się kochana i nie denerwuj na zapas🫂
Ten lejek może sugerować że wody zaczną się sączyć jeśli mam dobrą wiedzę?
 
Hej, u mnie aktualnie 34+3, na dzień 33+2 młoda ważyła 2170g. Termin mam na 22.09 z OM a z USG na 17.09 🥰


Jeśli chodzi o skracającą się szyjkę to nie martwiłabym się na zapas. Jeśli lekarz prowadzący zalecił unikanie ciężkich prac to warto go słuchać. Te pomiary i tak za każdym razem wychodzą inaczej. W marcu miałam szyjkę ponad 4 cm, w maju 3 cm, a w lipcu 3,8 cm.

Mierzył poprzez usg dopochwowo?
Oszczędzaj się i tyle co możesz na ten moment zrobić i się nie stresować 😌
Tak przez usg dopochwowe ;)
 
niestety nie wiem do końca co to może oznaczać. Ale 22mm to całkiem sporo i z pewnością do 37+0 dotrzymasz. Trzymaj się kochana i nie denerwuj na zapas🫂
Ten lejek może sugerować że wody zaczną się sączyć jeśli mam dobrą wiedzę?
Nic takiego nie mówił , mam lejek ale pęcherz płodowy chyba nie wchodzi w ten lejek tylko tyle że jest rozwarcie wewnętrzne 🙈
 
Nic takiego nie mówił , mam lejek ale pęcherz płodowy chyba nie wchodzi w ten lejek tylko tyle że jest rozwarcie wewnętrzne 🙈


Mi ginekolog w poniedziałek mówiła, że mam rozwarcie zewnętrzne na opuszek ale wewnątrz wszystko ładnie trzyma i mam się nie martwić. Od szyjki 2,5cm zalecane jest leżenie jeśli ciąża nie jest donoszona. Ja do 33tc miałam jakieś 3cm szyjki, więc musisz się oszczędzać i słuchać zaleceń lekarza swojego bo jak ci się zrobi rozwarcie na zewnątrz to te w środku może pójść dalej.
 
Mi ginekolog w poniedziałek mówiła, że mam rozwarcie zewnętrzne na opuszek ale wewnątrz wszystko ładnie trzyma i mam się nie martwić. Od szyjki 2,5cm zalecane jest leżenie jeśli ciąża nie jest donoszona. Ja do 33tc miałam jakieś 3cm szyjki, więc musisz się oszczędzać i słuchać zaleceń lekarza swojego bo jak ci się zrobi rozwarcie na zewnątrz to te w środku może pójść dalej.
Mi powiedział że mogę normalnie chodzić , tylko jedynie nie dźwigać i unikać obowiązków domowych (mycie okien , odkurzanie itd) 🙈 dzisiaj jeszcze jadę na wizytę do innego lekarza o 18 to zobaczymy może jakieś leki przepisze
 
Mi powiedział że mogę normalnie chodzić , tylko jedynie nie dźwigać i unikać obowiązków domowych (mycie okien , odkurzanie itd) 🙈 dzisiaj jeszcze jadę na wizytę do innego lekarza o 18 to zobaczymy może jakieś leki przepisze


No właśnie co lekarz to inaczej 😂 Mi jeden już w 20tc kazał się oszczędzać i nic nie robić bo mi się macica stawiała a drugi powiedział, że mam nie zasiedzieć się i normalnie funkcjonować bo nie widzi nic niepokojącego a macica może się stawiać. Po prostu mam łykać magnez 🤷‍♀️🤷‍♀️
 
No właśnie co lekarz to inaczej 😂 Mi jeden już w 20tc kazał się oszczędzać i nic nie robić bo mi się macica stawiała a drugi powiedział, że mam nie zasiedzieć się i normalnie funkcjonować bo nie widzi nic niepokojącego a macica może się stawiać. Po prostu mam łykać magnez 🤷‍♀️🤷‍♀️
Na połówkowych byłam u jeszcze innego lekarza (bardzo dobry lekarz liczne certyfikaty i polskie i zagraniczne) i mówił że leżenie w ciąży nie pomaga a nawet szkodzi , mówił że bardzo dużo lekarzy straszy leżeniem przy skracajacej się szyjce a to wcale nie pomaga 🙈 martwi mnie tylko te rozwarcie wewnętrzne, niby się na to przygotowałam bo wiadomo już jest zaczęty 35 tc (34+1) ale jakos Jestem w szoku 😂 może to przez to że kazał mi luteinę odstawić w 32 tc 🤔
 
reklama
Mi powiedział że mogę normalnie chodzić , tylko jedynie nie dźwigać i unikać obowiązków domowych (mycie okien , odkurzanie itd) 🙈 dzisiaj jeszcze jadę na wizytę do innego lekarza o 18 to zobaczymy może jakieś leki przepisze
Na leki bym zadne nie liczyła, ale wymaz bakteriologiczny z pochwy by się przydal. A akurat dzisiaj może być ciężko, bo jutro jest święto i laboratoria mogą nie chcieć przyjąć materialu. Także bym się na Twoim miejscu zorientowała, czy możesz dzisiaj podjechać i zrobić to badania.
 
Do góry