reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

78....to jest jeden z objawów NOP /niepożądanych odczynów poszczepiennych/ tzw. "nieutulony płacz" zwany również krzykiem mózgowym - brzmi strasznie, wiem. Mój syn miał to samo, zgłoś to pediatrze powinna wypełnić formularz o zgłoszeniu NOP /niestety polscy pediatrzy nie chcą za bardzo tego robić, nie wiadomo dlaczego/. Ja przez to miałam przesunięte szczepienia i syn był bacznie obserwowany przez lekarkę po szczepieniu, później po innych szczepieniach dochodziły jeszcze inne objawy NOP. O tym, że ten płacz to był NOP poinformował mnie neonatolog i neurolog :crazy:, pediatra nie bardzo wiedziała co się działo z dzieckiem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
klementyna33... to dziecko nie powinno byc wtedy szczepione? Czy moze powinno byc tymi platnymi i nie wystepowal by wtedy ten krzyk? A co to jest NOP? A prawidlowo sie teraz dziecko Twoje rozwija? Mialo to wplyw na niego jakos?
 
78...co to jest NOP, w skrócie http://www.mamopedia.pl/7-9-mies/zdrowie/niepozadany-odczyn-poszczepienny a tu jest wykaz wszystkich NOP http://lex.pl/serwis/du/2010/1711.htm
być może Twoje dziecko nie jest jeszcze w pełni przygotowane immunologicznie na przyjmowanie szczepionek i organizm sobie nie radzi w 100% z walką z wirusami. To czy szczepionka będzie płatna czy nie nie ma wpływu na występowanie NOP. Moje dziecko rozwija się prawidłowo ale ja w porę zareagowałam i szczepienia miał już ustalane indywidualnie a nie wg kalendarza /na szczęście trafiłam na normalną lekarkę, która nie zbagatelizowała objawów poszczepiennych/. Teraz już nie będzie szczepiony wcale. Nie wolno lekceważyć jakichkolwiek objawów innych niż standardowe w zachowaniu dziecka po podaniu szczepionki - to są słowa neonatologa.
 
Ostatnia edycja:
klementyna33... teraz od prawie godziny nie placze... myslalam, ze sama zaczne plakac, tak mi bylo malego zal :-(. Jechac jutro zglosic to w przychodni? Czyli lepiej nie szczepic?
 
78... zgłosić na pewno powinnaś bo przez to, że rodzice nie zgłaszają a pediatrzy nie wysyłają zgłoszonych przypadków na formularzach do sanepidu, zamiata się problem powikłań "pod dywan" i udaje się, że ich nie ma.
 
klementyna33... jeszcze mam pytanie czy cos przez te powiklanie grozi mojemu dziecku na przyszlosc, ze bedzie na cos chore? Bo cos czytalam ze np. autyzm moze miec, ale nie wiem czy zrozumialam dobrze... :-(
 
Ostatnia edycja:
78...
ja mysle ze to był poprostu szok dla takiego dziecka bo 3 wkłucia to duzo
u mnie po pierwszym wkłuciu Alicja się szybko uspokoiła po drugim też zaczęła sie troszkę zapominac i oddechu nie łapała wiec wyobrażam sobie co by było przy trzecim:no::no::no:
dlatego ja szczepie płatnymi zeby oszczędzic to jedno wkłucie dziecku. U mnie 5 w 1 kosztuje 100 pln wiec idzie przeżyc też kasy nie mam dużo dlatego rezygnuje z rota i pneumo.

myśle że mały zapomni moja jeszcze dzis zrobiła pierożka i powiedziała takie żałosne buuu bo jej sie przypomniało.

78....przed następnym szczepieniem poprosz lekarza o recepte na maśc znieczulającą neutralizuje ona ból przy wkłuciu ale niestety wstrzykniecie nadal boli ale zawsze coś
 
Ostatnia edycja:
sylwiczka ból po wkłuciu można załagodzić chociażby podaniem dziecku piersi /większość z mam szczepiących tak właśnie robi/ i płacz po nim nie trwa długo.
 
reklama
Do góry