reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrzesień 2011

Witam!
Agusia_X - domowym sposobem, który stosuje mój tata jest kawa zbożowa z dodatkiem mąki ziemniaczanej, na pół szklanki wsyp dwie łyżeczki mączki ziemniaczanej i wypij - w smaku jak normalna zbożówka z mlekiem, a naprawdę skuteczna...
Nanusia82 - z tego co się orientuję do końca roku 2011 stawka VAT na artykuły dla niemowląt pozostaje bez zmian - coś tam było - że wycofali się jeszcze z podniesienia VAT-u na te artykuły do końca roku obowiązuje stara stawka bodajże ta 7% tyle, że podniesiona o jeden punkt na 8% zgodnie z obowiązującymi stawkami..

Gdzie jest wiosna??? - u nas na rano -24 stopnie - myślałam, że się przewidziałam na termometrze..i przez te wahania, że rano taka Syberia w dzień w miarę do wytrzymania codziennie boli mnie głowa - spać chodzę już o 20 godzinie przynajmniej wczoraj tak padłam..
Pozdrowienia dla wszystkich;-)
 
reklama
Witajcie Dziewczyny!!!

Jak mija dzionek? Ja od wczoraj mam zgagę i dalej nie mogę się jej pozbyć , chyba pojadę do apteki i kupię sobie Rennie ... chyba można to zażywać??

Poza tym od wczoraj się stresuję , bo okazało się, że mam grupę krwi A Rh - a mój A. ma 0 Rh + , a co za tym idzie może wystąpić konflikt serologiczny. Czy któraś z Was ma podobną sytuację? Dzwoniłam do lekarza, powiedział mi, że mam się nie martwić, bo w dzisiejszych czasach nie takie problemy w ciąży się obchodzi bezproblemowo. Doczytałam jeszcze w necie, że przy pierwszej ciąży nie ma większych komplikacji, problem zaczyna się już z kolejnymi ciążami. Nie mniej jednak, zawsze jakiś niepokój pozostaje.

Jutro wybieram się na usg prenatalne może jeszcze wtedy zapytam o ten konflikt i dowiem się czegoś więcej.

Jakby tego było mało zaczął boleć mnie ząb i muszę iść do dentysty :-( ale to dopiero za dwa tygodnie... może wytrzymam do tego czasu.

Widzę , że zamiast Was oddstarszyć od Maca zrobiłam Wam tylko ochotę na lody :happy:

Miniaaa - gratuluacje i samych pogodnych chwil życzę!:-)
Kacha_wawa - wracaj szybko do zdrowia.
aniawos - dzieci pamiętają nawet najmniejsze szczególiki, ale to co napisałaś zrobiło na mnie wrażenie - ile dzieci mogą łączyć ze sobą faktów.

U mnie dziś mróz i na dodatek pada śnieg co jakiś czas ---- WIOSNO PRZYJDŹ JUŻ DO NAS!!!
 
karola dziuba ma taką sytuację z ta krwią. Coś podają Tobie czy dziecku nie wiem, ale na pewno nie ma się czym martwić..zresztą dziuba Ci pewnie dokładniej napisze.
agusia współczuję rozstroju żoładka..ja mam tak jak moje jelita się odzywają..brrr....ale ostatnio mam spokój i oby tak zostało. a sposobów na to niestety nie mam..

Co do kąpieli to ja też nie wchodze do wanny, jakoś mi się utarło że nie w ciąży nie wolno się wylegiwać w gorącej wodzie..chociaż lubię, a przy takiej pogodzie byłoby super wskazane..bo prysznic..brrr.zimno...
 
Witam!

Nanusia82 - z tego co się orientuję do końca roku 2011 stawka VAT na artykuły dla niemowląt pozostaje bez zmian - coś tam było - że wycofali się jeszcze z podniesienia VAT-u na te artykuły do końca roku obowiązuje stara stawka bodajże ta 7% tyle, że podniesiona o jeden punkt na 8% zgodnie z obowiązującymi stawkami..

)

A to nie wiedziałam. Myslałam,że wchodzi to już teraz na dniach skoro w kazdym niemalze sklepie wysprzedaja towar niemowlęcy i dziecięcy
 
Nanusia82 - dopytałam Pań w pracy i powiedziały, że ta ustawa jest odroczona w terminie do końca lipca 2011 - bo to do końca roku jednak nie przeszło - więc te większe zakupy na pewno zdążymy zrobić jeszcze w normalnym Vacie...;-) Przynajmniej ja się tak pocieszam;-))
 
Nanusia82 - dopytałam Pań w pracy i powiedziały, że ta ustawa jest odroczona w terminie do końca lipca 2011 - bo to do końca roku jednak nie przeszło - więc te większe zakupy na pewno zdążymy zrobić jeszcze w normalnym Vacie...;-) Przynajmniej ja się tak pocieszam;-))

No mam nadzieję. A maminka nie kupiła wkońcu tej kołdry, bo nie mogła zdecydować się na kolor i wzór;)
 
A nas jutro czeka wielki dzień. Pochwalimy się rodzicom nowiną. Wiem, że się bardzo ucieszą ale jednak jakoś się boję. Biorę specjalnie wolne, bo S idzie na 17:30 do pracy i chcemy to załatwić wcześniej.

Potem muszę się pochwalić w pracy. Tu nie jestem pewna reakcji. Ale po cichu liczę, że nie będzie żadnych problemów. Czas pokaże.
 
Ja jutro chyba wybiorę się na morfologięi zaniosę mocz..coś mnie zaczyna pobolewać z tyłu w plecach na dole, tak jakby nerka..pójdę jutro to w razie co w moczu wyjdzie..nagorsze dla mnie to na czczo jechać..
 
reklama
Cześć mamusie ;-)
podczytuje, podczytuję-ale pisać jakoś nie miałam weny :/
już sie wtorku doczekać nie mogę-mam nadzieję na wizycie będzie znowu usg i zobaczę swojego skarbusia :-) oby wszystko było oki.
Agusia-x to superaśnie że jutro powiecie-czekam z niecierpliwością na relację ;-)
ja za tydz powiem w pracy-bo mam wyjazd służbowy-i wtedy zobaczę się z szefową-i planuję powiedzieć ;-)
a rodzicom-dopiero za 2tyg-zleci pewnie ;-)
czytałam wczoraj ze można nagrac sobie na dvd to badanko prenatalne-i chyba się zdecyduję-a Wy-dokumentowałyście?
 
Do góry