reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

wrzesień 2011

cześć Dziewczyny! Ja od rana umieram z gorączki - ten upał mnie wykończy...przeszłam się do sklepu i teraz padam jak po pielgrzymce...ehhh...a na pocieszenie mąż mi pisze, że u niego deszcz i chłodno:-)
co do porodu to mój M też się zapowiada, że on idzie ze mną, tylko jak to będzie takie z zaskoczenia to raczej nie pójdzie, bo go nie będzie, ale moja siostra już też się oferowała, że może pójść ze mną, bo zawsze to raźniej, pewniej w razie "W"...
Obiad się gotuje, pranie już się suszy, więc ja tylko leżę i czekam na ochłodzenie...
Miłego dnia Dziewczyny i uśmiechnijcie się!!
 
reklama
Witam wrześnióweczki.

U mnie też dzisiaj upał...skwar z nieba. Czuje się trochę zdołowana... nie wiem dlaczego...może czas do roboty się zabrać.
Dzidzia sobie śpi a ja przeglądam wątek i zastanawiam się na temat filmiku i porodu.
Będę rodziła pierwszy raz i wiem, że nie należy to do przyjemnych przeżyć ale najważniejszych w naszym życiu - przyjdzie na świat nowe życie - dla którego byłyśmy przez 9 miesięcy całym światem.
Decyzje czy urodzę sn czy przez cc zostawiam lekarzowi.
Moj M też będzie sam decydował, czy będzie przy porodzie czy nie ... w sumie wolałabym by był... przecież jest dla mnie najważnijszą osobą i chce się z nim dzielić ta magiczną chwilą.
Kołysanka - nie zazdroszcze dramatycznych przeżyć...zazdroszcze Anioła który ochronił twoje maleństwo.
My też szukamy większego mieszkanka w postaci szeregowca tj takie 80m2 ja uważam, że jest najważniesze żeby było nasze wychuchane i wydmuchane a metraz na rodzinke 3 -4 osobową jest optymalne nie ma wiele wiecej sprzątania a kawałek zieleni jest idealny na śniadanko.
Życzę miłego i udanego dnia....
 
Patka no wlasnie!! zgadzam sie, dzis idziemy jak ta szeregowka wyglada bo jest bardzo stara ale okna nowe itd.. zobaczymy, moze sie podziele wrazeniami jak wroce :)
 
kołysanko jestem pełna podziwu dla Ciebie! Naprawdę wiele przeszłaś. Twoja opowieść jest zatrważająca a jednocześnie taka metafizyczna...masz cudownego Anioła Stróża! :tak::tak: oboje z maleństwem... Mam nadzieję, że już teraz wszystko będzie tylko dobrze! :happy: A odnośnie domku- uważam, że 80m2 to wystarczająco na 4 osoby. Jednak zależy jaki jest rozkład pomieszczeń, bo są domy po 170m2 i są bardzo nieustawne... i istnieją mieszkania w bloku po 45m2 w których świetnie się mieszka. Dobrze zlookajcie domek a potem nam opowiedz.
 
Bluetooth w Niemczech macie takie dlugie macierzynskie? Rozumiem ze platne tak? Ja to za kase co najwyzej do marca-kwietnia posiedze...
Jak myslicie jak mi umowa sama wygasa w grudniu tego roku, to czy po macierzynskim nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych?
 
Dla mnie też jakiś mega zrypany dzień..jeszcze wojuję z pracą, szef ciągle dzwoni, coś chce, ja coś robię ale idzie mi jak krew z nosa...brrr...może popołudnie będzie lepsze..
 
Bluetooth w Niemczech macie takie dlugie macierzynskie? Rozumiem ze platne tak? Ja to za kase co najwyzej do marca-kwietnia posiedze...
Jak myslicie jak mi umowa sama wygasa w grudniu tego roku, to czy po macierzynskim nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych?
A ile praowalaś.Nalezy ci sie jak przepracowałaś rok czasu
Zasiłek dla bezrobotnych 2011 r. - komu przysługuje zasiłek ...

JA dzis po spacerze na działke miałam taki ból w pośladku jak stałam że nie będe mogła dalej funkcjonowac.Na szczęscie posiedziałam troche i przeszło,a i żadnych dłuugich spacerów i się nie mogę forsowac :-(.A muszę jeszcze starsza na wczasy wyszykowac już.
 
Bluetooth w Niemczech macie takie dlugie macierzynskie? Rozumiem ze platne tak? Ja to za kase co najwyzej do marca-kwietnia posiedze...
Jak myslicie jak mi umowa sama wygasa w grudniu tego roku, to czy po macierzynskim nalezy mi sie zasilek dla bezrobotnych?

Wydaje mi się że tak. Tylko jak ci się skończy urlop macierzyński to wtedy możesz się zarejestrować w PUP. Warunkiem dostania zasiłku jest przepracowanie 365 dni w ciągu 18 miesięcy (przy najniższej krajowej) - musiał być opłacany Fundusz Pracy. Do czasu pracy wliczany jest niby okres urlopu macierzyńskiego.
 
Bluetooth w Niemczech macie takie dlugie macierzynskie? Rozumiem ze platne tak? Ja to za kase co najwyzej do marca-kwietnia posiedze..
Nie do konca jest tak. Macierzynski trwa 14 tygodni a potem mozna wrocic do pracy albo wziac wychowawczy do 3 roku zycia dziecka. Z tego co sie orientowalam placone jest tylko za 1 rok wychowawczego, tzn jesli chcesz wziac wiecej to wtedy ta roczna kwote rozbijaja Ci na tyle miesiecy na ile chcesz wziac wychowawczy.
Tutaj, przynajmniej w moim otoczeniu i pracy norma jest branie wychowawczego do roku czasu wiec i ja tak zrobilam tym bardziej ze placa wtedy chyba jakies 70% pensji wiec nie tak jak w Polsce gdzie daja jakies smieszne pieniadze.Jeszcze dokladnie sie tym nie zajmowalam ale niedlugo bedzie juz pora zeby zaczac w tej sprawie latac po urzedach.
Dobra, lece na fizjoterapie. Mam nadzieje ze jakos na tym upale wytrzymam bo piechota mam jakies 20 minut marszu w jedna strone.
 
reklama
Wczesniej pracowalam na umowe zlecenie, umowe o prace mam od lipca 2010 roku wiec czystej pracy mialam lipiec do marzen, bo od kwietnia juz L4, do tego dojdzie macierzynski od pazdziernika do lutego powiedzmy, czyli razem mam 14 miesiecy pracy. Gdy skonczy mi sie macierzynski chcialabym wlasnie wykorzystac ta kase z UP, zeby troszke jeszcze posiedziec z dzieckiem. Jesli tak mozna to byloby super
 
Do góry