reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

KingaMZ staram sie mała zawsze przeglodzic i daje jej zupke co najmniej 3 godz po ost posilku ale i tak zjada mi zazwyczaj poł :-( wczesniej mi cały sloiczek wcinala a teraz...chyba to ząbki bo dzis zauwazylam ze dwójka na gorze idzie:-) moze znow jej wroci apetyt...dodam ze zupki robie jej sama:-)a deserki kupujemy...
A w ciagu dnia to tak:
4-5 ok 150 ml mleka
8-9 180 ml
12 objadek i mleko bo nie dojada zupki
16 180ml
19:30 180ml kaszka
No i deserek nieraz po objadku gdzies wcisniemy:-)


 
reklama
Ten srodek na próchnice tez mnie zainteresowal bardzo...moze napisz cos o nim jak bedziesz juz po wizycie:-)
 
Ja miałam dla Pauliny takie tabletki od lekarza,ale zabijcie mnie nazwy nie pamiętam:-D,jeśli się nie mylę dawało się je do 3 roku życia,ale od kiedy to tez nie wiem.Pewnie niebawem się dowiem bo skoro jedna dostawała to druga tez dostanie:-)
Kurde teraz mi ta nazwa spokoju nie da:-p
 
mi tez sie wydaje, ze dzieci na mleku modyfikowanym nie potrzebuja wit D, ale nie wiem bo Matylda tylko mleko mamy poważa i dobrze.
moja dentystka bardzo krytykowała te środki przeciw próchnicy, ze nie sa obojętne dla rosnącego układu kostnego i mowi, ze wystarczy ten fluor co jest w pascie po 1 rz.:-)
 
pedro ja wiem ze wit d jest w mleku modyfikowanym i pewnie jakby mloda miala jesc MM to bym jej nie dawala....ale ona nie pije MM tylko pije z cycka..dlatego wit d dostaje. Wiec ta czesc mojej wypowiedzi wczesniejszej ze w MM sa witaminy i to jej wystarcza, nie powinno sie nic wiecej dawac to bylo raczej odnosnie twojej pannicy...ze wzgledu na to ze pije mleko modyfikowane. Jak pytalam sie lekarki to mi powiedziala ze jakbym chciala przejsc na mleko modyfikowane i bedzie wypijala tyle dziennie ile powinna to mam przestac dawac wit d. co do gotowania, to raz ugotowalam corci zupke warzywna, jadla ja...ale jakos bardziej woli sloiczkowe nie wiem czemu... :) nie wiem czy bardziej zapycha, chyba zalezy od dziecka bo po ugotowanej przeze mnie zupce lucja tak samo szybko jadla pozniej kolejny posilek, natomiast inne dziewczyny pisaly ze po ugotowanym przez siebie dluzej dzieci byly najedzone :)

malgs we wtorek bede szla do pediatry to sie dowiem...natomiast jutro zadzwonie do swojej dentystki i sie jej zapytam...w koncu lepiej sie na tym zna :) zobacze czy bedzie myslala tak jak dentystka Idy....co do jedzenia to calkiem mozliwe ze zeby...ostatnio luska tez nie chciala mi prawie w ogole jesc...max pol sloiczka i to z wielkim wysilkiem...teraz juz normalnie je :)
 
Dziewczyny mam pytanie, najpierw przedstawię menu dzienne mojej Ani, a potem dopytam.
A więc moja Ania zwyczajowo zjada w ciągu doby: rano o 9 - 180ml NAN2, potem o 13 - słoiczek jakiś zupek itp. (190gr) wciana w zasadzie wszystko z pominięciem szpinaku:-) o 17 dostaje 150 ml gęstej kaszki, o 20.30-21 dostaje 210ml NAN2R i w nocy ok. 3-4 - 180ml NAN2. Tyle, że z tym posiłkiewm o 17 i nocny jest najczęściej hmm.... z trudem, czyli nie zjada wszystkiego. Czy jej menu dniowe jest normalne na 7 miesiąc tzn. ilości etc.? ja rozumiem, że każde dziecko je tyle i chce i może, ale chciałem porównać moją Anię do innych wrześniowych dzieciaków. Czy ten 2 posiłek (stały-jak u nas kaszka popołudniu) dajecie, ewentualnie coś innego, a nie jak reszta posiłków - mleko.
A i spytam jeszcze, dajecie jakikeś vit. swoim maluchom? bo np. czytam o vit. D, że po 6 mies. powinno dostawać ok. 600 jedostek dziennie, jednak po obliczeniach jej zawarrtości w posiłkach jakie zjada na dziś wyszło mi - 500 jednostek/dobę. Nie wiem jak z innymi vit. może też coś warto podawać, pomimo, żew już są w melku modyfikoiwanym?


Pedro - a może zamiast tej kaszki dajcie deserek owoce np.
ja daje tak
8- mleko 150
ok 12 obiadek 190 i soczek ok 150
ok 17 deserek - jogurcik z owocami ew. kleik z owocami ( samych nie za bardzo lubi ) i soczek , osttanio załapał jedną herbatke bobovity winogrono bo nie chciał żadnej
ok 20 mleko 210 .
czasami się w nocy obudzi to zjada ok 120 mleka

Wit D lekarka kazała mi dawac krople dziennie mimo tego że karmie modyfikowanym
 
Pedro, mój je 1/2 lub cały słoiczek zupki z mięsem i manną o 11:00 plus wszystkie inne posiłki to mleko, w dodatku z piersi, czyli nie wiem ile :sorry: Muszę mu dorzucić w tym tygodniu drugi posiłek - owoc. Z tym że on jakoś jedyne co mi je to ta zupa z mięsem, jabłkami i innymi owocami gardzi... :baffled: Z witamin daję tylko D3 - 1 kroplę dziennie.
:happy:
Z kaloryczności zupek, to te słoikowe są mniej więcej tak robione, że słoik adekwatny do wieku ma tyle kalorii co standardowa w tym wieku porcja mleka. Domowe pewnie możesz zrobić mniej lub bardziej kaloryczne i wtedy będzie krócej/dłużej głodny...
 
Czytam, czytam i nasza dzienna rutyna troche inaczej wyglada. A mianowicie:

6.30 - mleko butla 210ml
11.00 - mleko butla 180-210ml + przecier owocowy (100ml)
15.00 - mleko butla 150-180ml + warzywka z mieskiem lub bez (ok. 100ml)
18.00 - mleko butla 90ml + kaszka lub biszkopt rozmoczony w mleku (ile zje)

Mnie powiedziano, ze dziecko 6 miesieczne powinno pic conajmniej 600ml mleka i do tego 3 posilki plus woda do picia w ciagu dnia lub rozwodniony sok. Moj Kuba "odpukac" nie wybrzydza, ale zaczynam sie coraz czesciej zastanawiac czy dostaje w posilkach wszystkie potrzebne witaminy i proteiny.

Zaczelam wprowadzac jogurt, ale przez 3 dni wrzystko mi zwracal, wiec odstawilam. Zamiast tego podalam miesko z kurczaka. Teraz sie zastanawiam czy powinnam znow sprobowac te jogurty czy dluzej poczekac ??? Czy ktos z was wprowadzil juz rybe ???
 
Ja próbowałam wprowadzić rybkę ale strasznie jej nie smakuje i pluła a do tej pory wcianała wszystko a na rybę fajnie jej wyszło: "BE"
 
reklama
Do góry