reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

Aisah, większość dzieci na początku wszystko wypluwa... chyba że jest słodkie - to normalne. Dlatego daje się po łyżeczce, czasem trzeba dawać jedną rzecz ok. 2 tygodnie nawet, codziennie, po lyżeczce żeby załapało. Tak się przyzwyczaja do innych smaków. ;-) Możesz zacząć od owoców, są słodkie więc jest szansa że szybciej załapie...

brown.kate - jak wprowadzałaś już ziemniaka i adekwatny owoc to możesz sama zrobić kisiel na mące ziemniaczanej i nie ma w tym nic szkodliwego, oprócz tego że cukru dodajesz - ale jak masz słodkie owoce to nie trzeba (np. jabłka).
 
reklama
brown.kate - jak wprowadzałaś już ziemniaka i adekwatny owoc to możesz sama zrobić kisiel na mące ziemniaczanej i nie ma w tym nic szkodliwego, oprócz tego że cukru dodajesz - ale jak masz słodkie owoce to nie trzeba (np. jabłka).
efelina_h - masz racje, takiego ze sklepu to bym malej nie dala:no:, wlasnie o takim kisielu myslalam jak pisze kasia_z:tak::tak::tak:, robi sie przeciez bardzo prosto a mojej starszej corce bardziej smakowal taki domowy, niz ze sklepu...Tylko nie bylam pewna od kiedy mozna go dac. Juz nie dlugo sprubuje taki zrobic na soczku malinowym z woda....

aisah - ale sliczna ta Twoja malutka....!
 
Ostatnia edycja:
Ida - ja Martynce kisiel zawsze robilam tak:
Gotujesz kompot z owocow (np.:jablek, malin, jagod co akurat jest pod reka albo w zamrazarce). Kilka minutek gotowania wystarczy. Odcedzasz owoce (mozesz zrobic z nich deserek, ja odcedzalam bo moja paskuda nie lubila jak jej cos plywa w kisielu). W szklance mieszasz troszke maki ziemniaczanej (tak na oko, bo to zalezy ile jest kompotu) z woda (odrobinka) i pomalutku wlewasz to ciagle mieszajac do gotujacego sie kompotu. Gotujesz jeszcze kilka sekund i gotowe.
Mysle ze zamiast kompotu mozna by uzyc np. soczku malinowego zmieszanego z woda (sam jest za slodki).
Tu jest podobny przepis na kisiel dla calej rodzinki:
Kisiel domowy - Wybrane przepisy kulinarne Przepisy kulinarne Gazeta.pl
Moja malutka cos ostatnio nie chce prawie wcale jesc...(nic poza cycem:wściekła/y:). Jak na razie kisielu jej nie robilam, ale moze niedlugo sprubuje:confused:. Zjada owoce ze sloiczkow. Wczoraj jadla gotowane jabluszko, ale nie bardzo jej podeszlo....Zupka tym bardziej:no:.
 
Ostatnia edycja:
hej dziewczyny, znalazlam ostatnio kaszke manna z czekolada z hippa po 5 miesiacu, czy ktoras z was dawala ja swojemu dziecku??
 
Dzieki Brown kate za przepis, zrobie tak za pare dni; moja tez sie obrazila na inne jedzenie niz to ktore leci jej z piersi, ale nie wiem czy to nie jest zwiazane z tym, ze teraz jest chora. :szok:
 
innego do possania, my dawalismy malemu odrobinke i przez chwilke, wiem ze jest na to za maly ale byl poprostu zachwycony i zastanawiam sie nad jakims zdrowszym zamiennikiem

Chyba najlepszym zamiennikiem będą warzywa ugotowane np na parze i nich wcina zamiast tego chrupka .A dziecko dziąsełkami sobie bardzo ładnie radzi mój tak czasem dostawał jabłuszko dosłownie było starte dziąsełkami , tylko oczywiście siedział w krzesełku i był pilnowany
 
efelina_h ja jak mały skończył 5 miechów to zaczęłam mu dawać tą czekoladową kaszkę,bardzo ją lubi,smakuje jak budyń.Dostaje ją 1-2 razy w tygodniu :)
Pozdrawiam :)
 
reklama
Do góry