reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

witam :)

jestem tu nowa i mam do was pytanko.(rowniez jestem wrzesnioweczka) cheć mojemu synkowi wprowadzać nowe smaki (karmię piersią)
Zastanawiam się nad tym glutenem bo tą kaszkę co mam z bobovity to jest bezglutenowa :baffled: Czy mogę robić zwykłą kaszkę manną na swoim mleku.
Z tego co wyczytałam to na początek 1 łyżeczkę kaszki lub 2 gramy tylko nie wim właśnie czy to może być zwykła kaszka jeśli nie to poradźcie jaka :confused:
 
reklama
A moja córcia ma 4,5miesiąca i żaden deserek czy obiadek jej nie smakuje. Moze poczekac jeszcze troche?? Teraz pije tylko mleko z butelki, ale od 4miesiaca strasznie czesto, sama sie polapac nie moge co ile godzin! Poradzcie jak wprowadzic do jej menu nowe potrawy :)
 
Aisah - a jak wprowadzałaś, że doszłaś do wniosku że jej nie smakuje? Bo czasem smakuje dopiero po 10 podaniu... Pewnie ok. miesiąca możesz
jeszcze poczekać.

Asiula - zwykła manna jak najbardziej, ale na mleku z piersi jej nie zrobisz, bo sie przypali, byś musiała na wodzie ugotować i domieszać do zupki lub mleka.
 
dziwczyny moj lakomczuch tez na poczatku sprawia wrazenie jakby mu nie smakowalo nowe danie, nawet kiedy podaje mu deserek to sie strasznie krzywi ale gdzies w polowie tak jakby cos mu zaskoczylo i wcina jak szalony hehehe nie ma co sie martwic ale ja wychodze z zalozenie zeby na poczatku jednak nie wprowadzac slodkosci a wlasnie jak myslicie kiedy maluszkom mozna dawac sok malinowy(babci zrobila wnusiowi kilka butelek domowego soczku0, wiem ze to praktycznie sam cukier ale moze kilka kropel do kaszki albo cus ?? a dajecie swoim pociechom juz chrupki kukurydziane albo cos innego do possania, my dawalismy malemu odrobinke i przez chwilke, wiem ze jest na to za maly ale byl poprostu zachwycony i zastanawiam sie nad jakims zdrowszym zamiennikiem
 
Dzisiaj ugotowałam malej zupkę i nie bardzo chciała jeść:-),a słoiczki jak najbardziej.Za kilka dni spróbuje ponownie,możne się przekona.
Kiedyś dawałam jej ziemniaczka z marchewka do zajadała się z apetytem:-)
 
kasia_z stwierdzam ze Aisah nie chce jesc nowosci po tym ze, wszystko wypluwa, a zeby sie przekonac czy to poprostu z powodu nowosci czy jej nie smakuje, to dalam jej troche czekolady i po jej reakcji stwierdzam ze to lubi (ale wiecej nie dostanie, az urosnie jeszcze troche :) ) chciala zjesc mnie cala, a w oczach wielka radosc. Wiec wlasnie tak wygladaja moje obserwacje, dzisiaj wypila troche herbatki dla niemowlat, wiec mysle ze to dobry znak :) Pozdrawiam i dzieki za rady
 
Ostatnia edycja:
Moja niunia jak narazie je wszystko ze smakiem chociaż na niektóre nowości troszkę się krzywiła ale jadła. Czasem boje się żeby się tym nie przejadła tak wcina :).
 
Aisah - a probowalas dac troszke kaszki albo kleiku do mleczka, tak tylko odrobinke na poczatek, zeby malutka po troszku sie przyzwyczajala. Slyszalam ze mozna tez sprubowac dodac troszke zupki do mleczka:confused::confused::confused:(sama nigdy nie prubowalam|) tak zeby nie bylo jej zbytnio czuc, a juz troszke inny smaczek.Albo poczekaj jeszcze troszke. Zrobisz jak uwazasz:tak:.

U mnie po wielkiej fascynacji nowym jedzonkiem - mala wcinala ogromne porcje czego tylko jej dalam, az sie balam czy nie za duzo - cycu wrocil do lask! Nowe jedzonko juz sie znudzilo, zupki dzis prawie nie tknela....

efelina h - my za 4 tygodnie jedziemy do polski i juz tam czeka dziadzio i babcia ze soczkiem malinowym:-D:-D:-D pychota Tez sie zastanawiam czy moglabym malej troszeczke dac :confused::confused::confused: , chyba kropelka do kaszki nie zaszkodzi.... , a czy mozna by zrobic kisiel, czy jeszcze za wczesnie????
 
brown.kate wielkie dzieki za rady, zobacze czy podzialaja nowe sposoby :-)
 

Załączniki

  • 1 kituszka (3) 388x500.jpg
    1 kituszka (3) 388x500.jpg
    39 KB · Wyświetleń: 35
reklama
brown.kate myslisz o takim najzyklejszym kislu ?? ja to bym sie bala dawac malemu tam przecierz sa barwniki i konserwanty, mozesz poszukac w sklepie moze sa jakies kisle dla maluszkow ale mi sie wydaje ze to jeszcze za wczesnie
 
Do góry