reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

Gluten powinnaś już podawać i nie dwie łyżeczki tylko ok 2-3g. to jest jakieś pół łyżeczki
Z mleka polecam bebilon duże pudełko 800g w marketach kosztuje ok 36zł .
Zreszta teraz dzieciaczki już coraz mniej tego mleka piją . Bo pewnego czasu młody potrafił dwa takie pudła w tydzień wypić .
Ale z mlek to wiadomo każde dziecko jest inne i trzeba próbować co któremu będzie pasowało
Co do jedzenia to nie każdy jest głodny od razu jak wstanie , są ludzie co musza odczekać zanim cos zjedzą , mój tez od razu się nie domaga potrafi się pobawić i dopiero zjeść nigdy nie nudzi się z płaczem że głodny rano
 
reklama
Co do jedzenia to nie każdy jest głodny od razu jak wstanie , są ludzie co musza odczekać zanim cos zjedzą , mój tez od razu się nie domaga potrafi się pobawić i dopiero zjeść nigdy nie nudzi się z płaczem że głodny rano

Właśnie tak robi Maja....niby się budzi, bo głodna, ale nie chce jeść tak od razu. Najpierw musi się pobawić, czasami nawet z godzinę i dopiero potem zjada butlę.
Aniam - i też się cieszy na widok butli, śmieje się nawet w głos, ale jak dostaje ją w buźkę, to gryzie smoczek i uczy się nim pluć :-D
I zawsze budzi się z uśmiechem...nawet w nocy.......:baffled:
 
Moja Olcia budzi sie rano i do razu sie smieje, mamusi troche schodzi zanim dojdzie do siebie:) Butle wcina dopiero tak po godzinie od przebudzenia...
Co do kaszek na noc to podałam jej kilka raz kaszke bebiko smaczny sen ale pozniej przestalam bo mala i tak mi spi do 20 do 4 wiec mleko zageszczam jej tylko troche zwykla kaszka lub kleikiem
Glutenu na razie nie daje, stwierdzialm ze najpierw wprowadze miesko ( krolik nie bardzo podpasował, indyk juz lepiej) a dopieor poznei gluten... za jakis tydzien
 
ja juz dawalam mojemu wszystkie opcje z miesem dostepne od 5 miesiaca, u babci raz maly jadl pomidorowke i nic mu nie bylo a tatus zafundowal mu kurczaka z marchewka i tez brzudszek nie bolal, ja kiedy gotuje malemu tez czasem dodam toszke kurczaka, dziisaj dalam mu lyzeczke banana, zobaczymy co bedzie, widzialam ze hipp ma bababa w sloiczku od 4 miesiaca tak samo jak gruszke w sloiczkach innych firm jest chyba od 6 mieisaca no nic zobaczymy jak bedzie :)
 
Czy dajecie dzieciom kliek kukurydziany i na czym sie go robi, na wodzie? Mala ma starszne zaparcia po kleiku ryżowym.:szok:
 
Ida - zobacz na stronie Nestle-->produkty--> kleik kukurydziany
Dziecko

Ja nie daję tego, tylko Sinlac....:tak: Na szczęście polubiła i dodaję do owoców :happy:

efelina - Enfamil to mleko z wyższej półki, bardzo dobre, owszem, drogie, ale czy warto je zmieiać i ryzykować bóle brzuszka, nietolerancję?? Weź pod uwagę, że teraz będzie go jeść mniej, na koszt obiadku, deserku....:tak:

Słoiczki pewnie nie są tak cudne jak je ppisują, ale na pewno nie szkodzą naszym dzieciaczkom...jak to kiedyś wyczytałam, gdyby coś robili źle, dodawali konserwanty, to szybko by wypadli z rynku, a na to nie mogą sobie pozwolić :tak:;-) Ja daję bez skrupułów i nawet moja mama nie marudzi, co ona tradycjonalistka, nie wierzy w nowoczesność...;-)
 
No dobra dziewczyny, dawno się o nic nie martwiłem, więc dziś wymyślę:-) Powiedzcie mi czy czasem moja Ania nie jest hmm.... przejedzona, a raczej czy nie za mało je, a za dobrze wygląda:-) no więc na dziś szama co 4h ok. 180ml nan1 + słoik jakiegoś jedzonka + na kolację przedspankową butlę 180+2 lub 3 łyżki maszki. Dokładnie to wygląda tak, godz. 8 - 180ml; 12 - słoiczek (od dziś z mięskiem), 16 - 180ml nan1, 20 - 180ml + 2 łyżki kaszki, ok. 4 rano - 150ml nan1. A jej waga i wzrost na dziś to: 7200, 67cm. Zastanawiamy się nad tym odkąd policzyliśmy (w książeczce) w centylach jej rozwój i jest nader dobry, a dokładnie jej wzrost jest dużo ponad przeciętną, a waga też niewiele mniej. A wogóle, czy Wam pediatrzy kortrolują te przyrosty "centyli", bo u nas nie wiem czy oni wogóle wiedząc co to:wściekła/y:
 
Pedro, u nas w ogóle wzrostu nie mierzą dopóki nie stoi stabilnie na nogach - wtedy mierzą przy ścianie. Więc wzrostem to się ogólnie nie ma co martwić, jeśli rośnie - tj. wyrasta z ubranek :tak: A z centylami to trochę bardziej się patrzy na to, czy się nie zmieniają jakoś (np. spada centyl wagi a rośnie wzrostu albo odwrotnie) jak mniej więcej są te same centyle cały czas, albo rosną oba naraz to znaczy jest ok.
Co do jedzenia to dzieci raczej jedzą ile im potrzeba, nie więcej, więc nie masz się co martwić że je za dużo. Jak je mało, to może być na tle chorobowym, a za dużo to nie słyszałam żeby było coś nie tak :sorry2:
 
Jak je mało, to może być na tle chorobowym, a za dużo to nie słyszałam żeby było coś nie tak :sorry2:

mój Oliwier je bardzo mało tzn max 120 co 4 godz i waży mało. wiesz moze co może być tego przyczyną? bo u nas jedzenie to jest koszmar. przeważnie je dopiero jak zaśnie to mu wtedy wciskam butle
 
reklama
No dobra dziewczyny, dawno się o nic nie martwiłem, więc dziś wymyślę:-) Powiedzcie mi czy czasem moja Ania nie jest hmm.... przejedzona, a raczej czy nie za mało je, a za dobrze wygląda:-) no więc na dziś szama co 4h ok. 180ml nan1 + słoik jakiegoś jedzonka + na kolację przedspankową butlę 180+2 lub 3 łyżki maszki. Dokładnie to wygląda tak, godz. 8 - 180ml; 12 - słoiczek (od dziś z mięskiem), 16 - 180ml nan1, 20 - 180ml + 2 łyżki kaszki, ok. 4 rano - 150ml nan1. A jej waga i wzrost na dziś to: 7200, 67cm. Zastanawiamy się nad tym odkąd policzyliśmy (w książeczce) w centylach jej rozwój i jest nader dobry, a dokładnie jej wzrost jest dużo ponad przeciętną, a waga też niewiele mniej. A wogóle, czy Wam pediatrzy kortrolują te przyrosty "centyli", bo u nas nie wiem czy oni wogóle wiedząc co to:wściekła/y:


Pedro - Twoja Anulka je mniej więcej tak jak mój synek , moim zdaniem je super . Szymek je tak
Rano mleczko ok 5 - 150
ok 11 słoiczek ( teraz z mieskiem ) + soczek ok 120
ok 16-17- kleik ryżowy z owockami czasem zapije mleczkiem
Przed spaniem 210 mleka
Waży ok 9kg ale on się urodził 4100 zreszta wkońcu to facet:-D
U mnie pediatra sprawdzała te centyle ale tak tylko z ciekawości , czy już przekroczył siatkę centylową czy jeszcze nie .
jest gdzies w necie taka stronka gdzie co jakis czas możesz wpisywac wagę i wzrost i to Ci się bedzie na siatkę wpisywało . poszukaj sobie przez google

Ida - nigdy nie robiłam kukurydzianego ale chyba on tak ja ryżowy że na mleku trzeba robić
 
Do góry