reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

Majcia dostaje teraz zupki jarzynowe Gerbera i bardzo jej smakują, próbowałam sama jej gotować ale jej nie idą moje potrawy. Od kiedy można podawać maluchowi biszkopty?

Wg, schematu żywienia dopiero po 9 miesiącu się takie rzeczy podaje .
Kurde co tak wszyscy z tymi biszkoptami , to naprawde nie jest do niczego potrzebne dziecku w wieku naszych

Abigaill - dzięki za info .. kurde a ja to mleko podaje odkąd skończył 4 miechy .. Brak słów . Wkońcu nie kazdy ma neta , a na pudełkach od 4 napisane
 
reklama
witam drogie mamusie, jestem tu pierwszy raz i mam pytanko, czy ktoras z was podawala swoim maluszkom groszek z marchewka ?? ostatnio widzialam na sloiczku od 5miesiaca ze jest dodany groszek i wpadlam na pomysl zeby kupic mrozony groszek i dodawac sama malemu czy ktoras z was robila cos takiego ?? dodam tylko ze moj synio wcina wszystko co mu podam, a i jeszcze jedno pytanie czy oprocz jabuszka podajecie swoim szkarabom jeszcze jakies owoce ??
 
Groszku jest troszke w niktórych zupkach jarzynowych , więc mój synek go jadł a np. kukurydza jest w purre z indykiem Hipp. wszystko od 5 miesiąca .
Z owoców dałam morele ( soczek Hipp ) brzoskwinie ( słoiczek ) , jabluszko z jagoda ( słoiczek ) , oraz banana ( soczek hipp ) , ale na banana synek zareagował wysypką.
 
Co do groszku to wiem, że taki młody groszek (świeży) można dawać bardzo wcześnie (nie wzdyma), a taki "suszony" na grochówkę to dopiero od dwóch lat. Mrożony chyba podchodzi pod młody? :confused:
 
Ja dawalam juz mojej malej wlasnie taki mrozony groszek. Kupilam marchewe (organic, z ekologicznej uprawy) i mrozony groszek (taki zwykly,bo innego nie dostalam). Ugotowalam na parze i malej straszliwie smakowalo!!!Zjadla co prawda tylko kilka ziarenek tego groszku, przewaga byla marchewy, bo na poczatek balam sie dac wiecej, ale co najwazniejsze smakowala i brzusio tez byl zadowolony:-D. Wiec groszek bedziemy czesciej serwowac:tak:.
Owoce daje jej tylko ze sloiczkow jak na razie. Mala wczoraj i przedwczoraj dostala banana z brzoskwinka z hippa. Przedwczoraj bylo ok, a wczoraj katastrofa.....Brzusio bolal:baffled:. Banana przez jakis czas wiec nie daje:no: .....
 
dzieki wielkie, dzisiaj podaje malemu groszek, a banana jeszcze nioe dawalam, moja kolezanka daje swojej corci ale ona skonczyla juz 7miesiecy, a co myslicie o kalafiorze lub brukselce oczywiscie w malych porcjach ??
 
dzieki wielkie, dzisiaj podaje malemu groszek, a banana jeszcze nioe dawalam, moja kolezanka daje swojej corci ale ona skonczyla juz 7miesiecy, a co myslicie o kalafiorze lub brukselce oczywiscie w malych porcjach ?? czy ktoras z was dawala maluszkom juz rybke jesli tak to jaka ??
 
aniam141 no właśnie z tymi informacjami, jak się nie dopytasz, nie sprawdzisz w paru miejscach to nic nie będziesz dokładnie wiedzieć:wściekła/y: z lekarzami to samo, lepiej zweryfikować to co jeden twierdzi z tym co twierdzą u innych, u nas tak z vit. D, jeden pediatra podawać, drugi że nie, a trzeci jeszcze coś innego. A z tym bebilonem na noc to sprawdzaliśmy i o ile to ten to pisało, że po 6 miesiącu. Może to jakieś nowe opakowania uwzględniające nowe zalecenia. Z biszkoptami też ostatnio już pare razy słyszałem, dlaczego jej nie dajemy itp.
 
reklama
biszkopty to jeszcze nic, u nas babcie twierdza ze już można czekoladki jej dac :szok::szok::szok: boję sie że jak kiedys ją zostawię z którąś z nich to jej dadzą :-:)no:
 
Do góry