reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

Co z tym glutenem? Ja słyszałam i czytałam, że jak na modyfikowanym czy mlekozastępczym, to dopiero po ukończeniu 5 miesiąca i nie później niż przed końcem szóstego, i koniecznie 2 miesiące "ekspozycji" muszą być... czy któraś(yś) z Was próbował(a)??? Jak dziecko reagowało???
 
reklama
Ale o ile pamiętam to Bebilon na noc jest powyżej 6 mies.? a moja Ania dopiero za 5 dni kończy 5 mies.:-) No i nie wiem czy to jest mieszanie, poprostu zagęszczamy jej jedzonko aby bardziej się najadała, a zagęszczamy kaszką którą i tak trzeba rozcieńczać w mleku. Jak narazie 3 dzień i się sprawdza, Ania po wczorajszym karmieniu ok. 20 spała bez wezwań na dokarmianie do 4 rano.

Zapomniałem dodać, Ania wczoraj na szczepieniu poważona i mierzona i na wczoraj ma: 7200, a urosła do 67cm czyli od ostatniego ważenia czyli 17.12.2008 ma o 1080 i 5cm więcej :)
I dziejękuję za przepisy, teraz poluję na odpowiedni blender i już niedługo będziemy gotować:-)

Pedro - mieszanie w sensie podawanie dwóch rodzajów mleka , ja podaje bebilon na noc a w dzień też Szymek pije bebilon .. Nie chodziło mi tu o dodawanie kaszki . Bebilon na noc jest od 4 miesiaca tak jest na pudełku.. nie wiem czemu w necie sa informalcje że po 6.
Blender polecam brauna
 
Pedro - mieszanie w sensie podawanie dwóch rodzajów mleka , ja podaje bebilon na noc a w dzień też Szymek pije bebilon .. Nie chodziło mi tu o dodawanie kaszki . Bebilon na noc jest od 4 miesiaca tak jest na pudełku.. nie wiem czemu w necie sa informalcje że po 6.
Blender polecam brauna

Ale w sklepie też sprawdzaliśmy kiedyś i Bebioln na noc na pudełku pisało: po 6mies.:confused: właśnie mnie moja połowica uświadamia, że coś słyszała o jakieś zmianie żywieniowej jakiegoś towarzystwa, co mogło spowodować, że ten bebilon kiedyś na 4 mies. teraz jest polecany na 6:confused:

Brauna właśnie mam na uwadze, tyle, że jeszcze nie wiemy czy z całym osp. akcesoriów czy sam:-)
 
kasia z - to super ze twoj maluszek przesypia cale nocki:-), moja to cycoli co 2-3godzinki:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Ja jak na razie wprowadzilam jarzynki na obiadek (mala zjada tak okolo pol sloiczka, ostatnio sama jej gotuje i wlasnie takie domowe bardziej jej smakuje:-)) i owoce na kolacje (pol sloiczka hippa). Chcialam wprowadzic jeszcze kaszke, ale troszke sie boje. Mala pierwsza marchewe zjadla dopiero 2 tygodnie temu, wiec pochlania chyba juz dosc duzo jak na poczatek.:confused::confused::confused: Z glutenem narazie sie wstrzymalam....Moze jak zacznie 6 miesiac zycia to zaczne to ekspozycje:baffled:

AniaAga - moja mala jak dawalam sloiczki to tez zdarzylo jej sie troszke ulac, a po domowym nie:tak::tak::tak:
 
Ale w sklepie też sprawdzaliśmy kiedyś i Bebioln na noc na pudełku pisało: po 6mies.:confused: właśnie mnie moja połowica uświadamia, że coś słyszała o jakieś zmianie żywieniowej jakiegoś towarzystwa, co mogło spowodować, że ten bebilon kiedyś na 4 mies. teraz jest polecany na 6:confused:

Brauna właśnie mam na uwadze, tyle, że jeszcze nie wiemy czy z całym osp. akcesoriów czy sam:-)

Ja go kupuje średnio raz w tygodniu ( bo sa tylko małe opakowania ) i na każdym jest że po 4 miesiącu .. zresztą nawet gdyby w tej chwili zmienili na 6 miesiąc to Szymek już go pije od ponad miesiąca więc i tak bym z niego nie zrezygnowała . Ważne że działa i jak go wypije to budzi się dopiero rano
Co do blendera to ja mam do niego jakies pojemniki i inne dziwactwa i mi się to nie przydaje , bo i tak jak ugotujesz jakąś tam zupkę to możesz ją " zblenderować "" w garnku , czy jakimś dowolnym pojemniku.
 
Aniach , pedro - racja tu chyba jest gdzies po środku , bo na pudełku jest że po 4 a na stronie bebilonu napisali że to mleko następne i dawac po 6 ... głupota
Czyli trzeba wypośrodkować i można dawać od 5:tak::-D
 
Majcia dostaje teraz zupki jarzynowe Gerbera i bardzo jej smakują, próbowałam sama jej gotować ale jej nie idą moje potrawy. Od kiedy można podawać maluchowi biszkopty?
 
reklama
Aniam, Pedro z tym bebilonem to jest tak że zmieniły się wymogi i wszystkie mleka tzw następne będą od 6 miesiąca muszą pozmieniać opakowania najpóżniej do końca roku z tego co pamiętam, chodzi o jakąś norme wapnia w tych mlekach jest większa i lekarze zdecydowali że nie jest to dobra proporcja dla takich małych dzieci.
Pewnie za jakiś czas znów ktoś coś wymyśli.
 
Do góry