reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe jedzonko:):)

bella1 ja również karmię piersią ale zaczęłam wprowadzać już inne jedzonko. Daje mojej zuzance, słoiczki, jabłuszko tarte, biszkopty, i kaszkę mleczno ryżową o smaku malinowym:tak: Oczywiście nie wszystko na raz:-) i wprowadzałam to po kolei. Moja zuzia tęż nie jest tak duża jak synek kasi_z ale waży już chyba sporo ponad 7 kg. Pozdrawiam serdecznie

Wczoraj dałam zuzi pierwszy raz zupkę z mięskiem. Bardzo jej smakowała.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Olena nie za wczesnie na zupke z miesem? dzieci karmione piersia dopiero mniej wiecej w 7 mcu powinny dostac? nie mowiac o tym biszkopcie...nie za bardzo sie rozpedzilas z tymi nowosciami? tym bardziej ze tak patrze dopiero co maluch skonczyl 5 mcy....
 
Bella, mi lekarka mówiła że spoko mogę już wprowadzać, ale jako że akurat siedzę w domu to nie mam jakiegoś ciśnienia, po 4 m-cu można generalnie wprowadzać coś powolutku, więc możesz startować :happy: Wg schematu na początek warzywa (po jednym), ew. owoce i gluten (kasza manna, można dodawać do zupy jarzynowej, są też teraz słoiczki "owoce i zboża").
Zupę z mięsem dla dzieci karmionych piersią wprowadza się szybko wbrew pozorom - po wprowadzeniu zupy jarzynowej (wszystkie warzywa co parę dni) już można dać mięso.

Tu schemat dla mleko-piersio-pijców
http://www.osesek.pl/podstawy-zywie...el-zywienia-niemowlat-karmionych-piersia.html
 
Ostatnia edycja:
KingaMZ witam. jeśli chodzi o twoje wątpliwości co do mojego karmienia zuzanki, to wcale ci się nie dziwie, poniewarz wiele źródeł podaje że dzieci karnione piersią powinny dostawać nowości dopiero po pół roku. Moja pani pediatra uważa że każde dziecko jest inne i ma inne potrzeby, więc jeśli widać że dziecko domaga się czegoś więcej, należy po trochu wprowadzać inne jedzonko. Oprócz tego nie powinno się kierować tylko wiekiem dziecka, ale też jego wagą i wzrostem, ponieważ większe dzieci mają inne potrzeby niż te większe. Oczywiście nie napycham dziecka non stop jedzonkiem, bo przede wszystkim jest cycuszek:tak: Oczywiścienie namawiam by ktoś robił tak jak ja, ale moje dziecko potrzebuje już innego jedzonka. Każdy wprowadzamy przeze mnie produkt był konsultowany z pediatrą. Jeśli chodzi o zupkę z mięskiem to daję tą po 5 miesiącu. Zuzanka bardzo dobrze przyjmuje nowości:tak: pozdrawiam serdecznie
 
Drogie mamusie, dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :-) Kasia_z dzięki za ten schemat.
Ja zaczęłam Izce podawać marchewkę (po konsultacji z lekarzem), ale spotkało się to z różnymi komentarzami, bo właśnie w tych wszystkich nowych poradnikach piszą, że stałe pokarmy wprowadzać dopiero po 6. miesiącu. Dzidzia chyba dobrze toleruje tę marchewkę i w dodatku bardzo jej smakuje. ;-)

Mam jeszcze pytanie odnośnie glutenu. Jak wasze dzieciaczki na niego reagowały?
 

Załączniki

  • P2100137_małe.jpg
    P2100137_małe.jpg
    17,2 KB · Wyświetleń: 27
Skoro piszecie, że moja Ania odżywia się świetnie, więc ok, zaufam Wam :-) i też prosiłbym o przepisy na piotrt@interia.pl

Tak więc zostawiamy "nasz" schemat żywieniowy, czyli butla z nan1 - 180-200 + raz słoik, no i od 2 dni zagęszczamy jedzonko nas noc, czyli te przed snem, kaszką, więc 1-1,5 łyżki (bobovity-bo ta jest na wodę) na 180ml nan1 i hmm.... od 2 dni Ania śpi dłużej w nocy bez budzenia na jedzonko. Np. wczoraj dostała jedzonko "gęstsze" zaraz po kąpieli, czyli ok. 19.40, i przepsała bez "marudzenia głodnego" do 2 z minutami, choć hmm... wcale nie wyglądała na głodną.

Pedro - ja daje Bebilon na noc i młody po tym spi całe noce ale jak Ty dajesz Nana to nie ma sensu mieszać mleka .. chyba że jest coś takiego jak Nan na noc
 
Kurcze, ja ostatnio wstrzymałam sie z podawaniem nowego jedzonka, bo miał problemy z kupką, ale od dzisiaj znowu zaczeliśmy jadać coś innego, no i byłam u lekarza, mały w ubraniu ważył 9500
 
Dziękuję dziewczyny za przepisy, mój synek po zupce marchewkowo-ziemniaczanej, nie słoiczkowej, nie ulał dzisiaj............ :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
reklama
Pedro - ja daje Bebilon na noc i młody po tym spi całe noce ale jak Ty dajesz Nana to nie ma sensu mieszać mleka .. chyba że jest coś takiego jak Nan na noc

Ale o ile pamiętam to Bebilon na noc jest powyżej 6 mies.? a moja Ania dopiero za 5 dni kończy 5 mies.:-) No i nie wiem czy to jest mieszanie, poprostu zagęszczamy jej jedzonko aby bardziej się najadała, a zagęszczamy kaszką którą i tak trzeba rozcieńczać w mleku. Jak narazie 3 dzień i się sprawdza, Ania po wczorajszym karmieniu ok. 20 spała bez wezwań na dokarmianie do 4 rano.

Zapomniałem dodać, Ania wczoraj na szczepieniu poważona i mierzona i na wczoraj ma: 7200, a urosła do 67cm czyli od ostatniego ważenia czyli 17.12.2008 ma o 1080 i 5cm więcej :)
I dziejękuję za przepisy, teraz poluję na odpowiedni blender i już niedługo będziemy gotować:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry