reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty, usg, zdjęcia itp

Ha! właśnie doczytałam że pakiet medyczny opłacany przez mojego pracodawce obejmuje tez bania USG w rożnych okresach ciąży bez skierowania tylko na podstawie książeczki ciąży. Myślę czy by sie nie wybrać choćby żeby się dowiedzieć czy tylko jedna fasolka będzie (cała rodzina obciążona bliźniakami). Tylko mam problem, nie mogą mi tego wpisać w książeczkę bo jak się moj gin Kim ir Sen dowie to mnie udusi. Nie wiecie czasem kto może kreślać po tej książeczce? w sensie czy tylko prowadzący ciążę czy każdy?
 
reklama
A czemu gin ma się wkurzać ze na usg poszłaś? Masz do tego prawo jak masz prawo do tego żeby iść tam gdzie masz pakiet i wywalczyć usg! Nie wiem no co jak co ale na pierwszych etapach ciąży usg to mus! I nie kumamvjak mogą wysyłać dopiero w 12 tyg gdzie trzeba prenatalne zrobić a przecież trzeba zobaczyć czy się wszystko dobrze rozwija, grrrr jak mi lekarz nie będzie chciał zrobić to siłą na nim wymusze :D
 
Prawdopodobnie by sie obraziła " na śmierć":-) że jej nie słucham i nie stosuje sie do zaleceń (kosmicznych zresztą). A mnie chce zrobić usg miedzy 13-14 tygodniem i tak sobie myślę ze to trochę za późno.
 
Późno bo prenatalne badanie robi się w 12 (takie dokładne usg cze się płód dobrze Rozwija i nie jest chore dziecko)
 
No do 12 tc to się bada przezierność karkową (w celu sprawdzenia ryzyka wad genetycznych). To czy się płód dobrze rozwija można zbadać na każdym etapie, a szczególnie ok. 20 tc (wtedy dokładnie bada się wszystkie narządy). Ale to nie zmienia faktu, że trochę późno to badanie chce wykonać. Dziwna gin, naprawdę ;)
Nie wiem jak to jest z tym usg i kartą ciąży. Nigdy nie miałam robionego usg przez innego lekarza. Wiem, że część dziewczyn chodzi na usg 3d/4d prywatnie, ale nie mam pojęcia czy im wyniki wpisują do karty.
 
Ostatnia edycja:
Ale dp karty wg się wynik usg pisze? Ja pamiętam ze miałam wagę, ciśnienie, wyniki badań zalecanych, ale o usg nie pamiętam
 
To straszne, ale przecież to było 3 lata temu a ja niektórych rzeczy w ogóle nie pamiętam, Skleroza postępująca ;)
 
hehe w jakiejś książce przeczytałam że skleroza to jeden z problemów ciężarnych ;-) A tak na poważnie w książeczce jest miejsce na 3 wpisy z usg.
 
reklama
Na sklerozę też zaczynam chorować! :dry:

Na karcie jest miejsce na 3 USG, ale ja chodziłam do innego gina na badania i do innego na USG i z USG miałam tylko wydruk, a informacje na kartę wpisywał mój gin :tak:
 
Do góry