reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza - kiedy znowu i co nowego słychać?

Mala_mi super że Łukaszek zdrowy. Mój Franek tez raczej z tych drobniejszych dzieci, waży 8300, długi pieron, ubranka na 80 cm nosi, nogi już sporo poza wózek wystają, pewnie byłby grubszy gdyby kaszki jadał a my od jakiegoś czasu zupełnie z nich zrezygnowaliśmy bo nam na jakiejś dużej masie nie zalezy wiec nie chcemy go zapychac. Moja kumpela ma córeczke niecałe 1,5 roku i ona waży 8600 i wreszcie poszła z nią do innego pediatry bo bała sie ze ten jej to bagatelizuje i ten drugi mówi do niej "a co pani zwariowała ze pani chce miec grube dziecko? Jak je i nie choruje to nie ma co sie martwić, energiczna baba jest i tyle" więc cóż, niektóre maluchy tak mają :)
 
reklama
lolisza jeszcze raz WIELKIE dzięki za ostatnią pomoc sms'ową.
Łukasz to właśnie taki drobniejszy jest, spodnie nosimy na 74, koszulki nawet mniejsze. Po tym jak mi powiedzieli jeszcze na usg przed porodem że będzie duży dzieciaczek to pomyślałam sobie, o to będę miała dużego synka. Teraz widać że wcale on taki wielki nie jest tym bardziej patrząc na to że miał przy urodzeniu 4kg a teraz ma 8kg przy prawie skończonych 9 miesiącach. Zobaczymy jaka waga się wyklaruje na roczek. No ale niczym się nie martwię, mam zdrowie i radosne dziecko więc jest wsio ok ;)
 
Mala mi ciesze się że Łukaszek już zdrów jak rybka :) I masz racje po co go naświetlać jak jest możliwość że samo przejdzie :) A co do wagi to ja myślałam, że daniel to chudzina... on ma okolo 8500 a ciuszki nosimy na 74 i 80, tyle że on miał piórkową wagę urodzeniową bo tylko 2250 :)
Ale nie ma co się martwić skoro zdrów :) No i nie musisz tyle dzwigać :D
 
Mala-mi - super że Łukaszek jest zdrowy. On po prostu jest drobno kościsty. A masa urodzeniowa wcale nie gwarantuje tego czy dziecko będzie małe czy duże. Przemek miał 3100 jak się urodził, a teraz klocek 10kg i taki nabity chłop z niego jest. I biorąc pod uwagę, że muszę go nosić to wcale nie miałabym nic przeciw temu, żeby trochę lżejszy był ;-) Najważniejsze, żeby dziecko miało apetyt i było zdrowe :-)
 
Ostatnia edycja:
Jak już pisałam na głównym dzisiaj mieliśmy kontrolę u kardiologa. Okazało się, że niestety nadal jest dziurka w serduszku Wojtusia i przepływ krwi między komorami. Lekarka powiedziała, że co prawda dziurka jest malutka, ale musimy przyjść na kontrolę. U takich maluchów może się ona zmniejszać, ale też zwiększać :-( Poza tym teoretycznie wszystko jest w porządku i mam traktować młodego jak zdrowe dziecko. Trochę się martwię, bo to badanie było nie do końca takie jak powinno. Wojtek rozpłakał się, gdy zaczęła go osłuchiwać (obudziła go), więc nie jestem pewna na ile wyniki są prawdziwe. Ona sama podkreślała, że płakał podczas badania :-(
 
reklama
Lena też drobna, zaledwie 8200. Lekarze nie widza nic nie pokojącego. Nigdy nie zachorowała i jest bardzo energicznym dzieckiem :)
 
Do góry