reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza i zdjęcia USG

hej ja po wizycie... Wczoraj Wam napisałam że mam jakiegoś stresa wyjątkowo - pamiętacie?? No i wykrakałam.... Jestem u lekarza, wskakuję na fotel a ten paluchy buch i taaakie oczy na mnie i kręci głową, pyta czy na pewno się dobrze czuję, a ja że no w miarę, a on że szyjka miekka i że rozwarcie mam:no:
no to na kozetkę dowcipne USG robi i jednak troszkę mnie i siebie uspokoił... szyjka ma jeszcze 4cm, ale miękka i zaczyna się rozwarcie robić...<zdziwiłam się bo z Jagodą nawet przy porodzie nie miałam rozwarcia i wcale nie postępowało....> Na razie bez paniki nic mi nie zapisał - za miesiąc najwyżej da tabletki.
Co więcej dziecko ma 1300g, i jest ogólnie większe o 1mc niż termin z OM:szok: i teraz tak: o ile nie urodzę wcześniaka to nie wiem kiedy się spodziewać porodu na początku marca<lub końcem lutego>bo dziecko jest starsze czy na końcu marca a dziecko jest duże:angry: wszystko czyli temat szyjki, rozwarcia i wieku mojego dziecka ma się wyjaśnić ostatecznie na następnej wizycie:szok::eek:
wiecie co... masakra jakaś.... jeszcze miał spóźnienie i 2,5h czekałam sobie aż mnie przyjmie:wściekła/y:
załamałam się troszkę...nawet zakupy mi nie poprawiły humoru:no: a jak jechałam do domu to się poryczłam jak bóbr <dobrze że blisko domu już byłam na bocznej drodze a nie na głównej jakiejś...>

Olavip nie martw się !!!!!!!!!!!!!!! Ja już od jakiegoś miesiąca mam szyjkę miękką i skróconą do 3 cm!!!!!! Ja dostałam duphaston (bo jak pisałam wcześniej bardzo szybko mi się skróciła z 3,5 do 3 cm) i jeśli tylko brzuszek się stawia mam odrazu buscopan łykać - żeby skurczy nie było -pomijam fakt, że biorę go 3 razy dziennie wraz z duphastonem ale jak mimo to zacznie się stawiać mam łykać - więcej podobno szkody narobię jak nie wezmę i się skurcze nasilą - może się szyjka jeszcze bardziej skrócić - niż jak wezmę nawet i 5 w ciągu dnia!!!!!!! Poza tym biorę profilaktycznie magnez i aspargin... Nie przemęczaj się, wręcz nie rób nic ponad normę i pilnuj skurczy - jak coś to nospa lub buscopan i będzie dobrze - mi przez miesiąc nic się nie zmieniło ;-) a teraz się uśmiechnij - Święta idą :-):-):-):-)
 
reklama
dzięki dziewczyny..ale jakoś....ee tam jeszcze nawet się do mojego Staruszka nie mogę przytulić bo przed samymi Świętami go wysłali w delegacje:wściekła/y: wróci w pt w nocy:angry:
co do twardniejącego brzuszka - lekarz o to pytał, ale powiedziałam prawdę, czyli jak przegnę w dzień to wieczorem twardnieje... no cóż....
 
hej ja po wizycie... Wczoraj Wam napisałam że mam jakiegoś stresa wyjątkowo - pamiętacie?? No i wykrakałam.... Jestem u lekarza, wskakuję na fotel a ten paluchy buch i taaakie oczy na mnie i kręci głową, pyta czy na pewno się dobrze czuję, a ja że no w miarę, a on że szyjka miekka i że rozwarcie mam:no:
no to na kozetkę dowcipne USG robi i jednak troszkę mnie i siebie uspokoił... szyjka ma jeszcze 4cm, ale miękka i zaczyna się rozwarcie robić...<zdziwiłam się bo z Jagodą nawet przy porodzie nie miałam rozwarcia i wcale nie postępowało....> Na razie bez paniki nic mi nie zapisał - za miesiąc najwyżej da tabletki.
Co więcej dziecko ma 1300g, i jest ogólnie większe o 1mc niż termin z OM:szok: i teraz tak: o ile nie urodzę wcześniaka to nie wiem kiedy się spodziewać porodu na początku marca<lub końcem lutego>bo dziecko jest starsze czy na końcu marca a dziecko jest duże:angry: wszystko czyli temat szyjki, rozwarcia i wieku mojego dziecka ma się wyjaśnić ostatecznie na następnej wizycie:szok::eek:
wiecie co... masakra jakaś.... jeszcze miał spóźnienie i 2,5h czekałam sobie aż mnie przyjmie:wściekła/y:
załamałam się troszkę...nawet zakupy mi nie poprawiły humoru:no: a jak jechałam do domu to się poryczłam jak bóbr <dobrze że blisko domu już byłam na bocznej drodze a nie na głównej jakiejś...>

Skoro lekarz zaleca spokój i odpoczynek, to tego się właśnie trzymaj, a na pewno wszytsko skończy się szczęśliwie - trzymam kciuki do samego marca
 
Witam!

Jestem po wizycie. Obciążenie glukozą masakra- wyszła cukrzyca :-(, dziś byłam w Poradni Diabetologicznej i Pani doktor podniosła mnie trochę na duchu, ponieważ powiedziała, że obciążenie 50 g glukozy, a takie właśnie miałam nie jest miarodajne i o niczym nie świadczy. Mam w piątek mieć powtórzone badanie z 75 g glukozy i wtedy będzie wiadomo co z tą cukrzycą. Trzymajcie zatem kciuki za powodzenie piątkowego badania.....:)
 
ola- poprostu odpoczywajcie, i nie martw sie na zapas:tak: napewno bedzie wszystko ok!!
maria- bardzo mi przykro z powodu serduszka malej, trzymam kciuki by wszystko bylo ok ;-)

no i bardzo sie ciesze ze u reszty wszystko ok :-D:-) oby tak dalej, duzo juz nam nie zostalo:sorry:

ja bylam wczoraj na wizycie, cisnienie mam ok, bicie serducha tez ok, wielkosc dzidzi tez ok i ulkozona juz glowa w dol a nogi ma po lewej stronie, czyli jak zwykle akrobacje :-D(te info dostalam po zmacaniu brzuszka), pobrali krew na ogolne wyniki i na moje rh- , wyniki niewiadomo kiedy oczywiscie:crazy: i dostalam imoglobuline zapobiegawczo (bolalo jak ....) no ale wszystko dla kinderki:laugh2: nastepna wizyta 16/01
 
Ola wiem że się przejmujesz ale skoro lekarz zalecił tylko odpoczynek to może nie jest tak źle ... Ty odpoczywaj nie noś Jagódki a do męża to się za bardzo nie przytulaj :tak:

Maria a powiedzieli Ci jakieś konkrety na temat serduszka małej ??

Lina a To Ci położna :-D
Dziewczyny Wy to straszne wariatki jesteście z tym wywoływaniem porodu ... Ja bym się bała :sorry: moim zdaniem dzidziuś sam wie kiedy powinien wyjść :tak:
 
Ola spokojnie, odpoczywaj w Święta też napewno się wyciszysz..
a chodzisz prywatnie ? Jak nie, to ja bym sie wybrala na poczatku stycznia jeszcze prywatnie skontrolowac..troszke mnie dziwi, ze nie zalecil chociazby po Świętach do szpitala na pare dni obserwowac.. Ani leków..
Sprawdz to!

W takich momentach znowu łapie mnie mały nerw- jak w UK na Boga moga nie badac ani usg , skoro takie rzeczy sie dzieja na porzadku dziennym? Tfu tfu liczyc chyba tylko na cudowna idealna ciaze do konca :no:

Sposoby na szybszy poród? Jak lezalam na pato przyjechala dziewczyna do porodu( bo sobie je tam kładą :/) i powiedziala, ze wieczorem ooooosssssstre curry zjdala i w nocy sie zaczelo :-)
Ja tam bym stawiala na sex i naturalna oxy :rofl2:
 
reklama
Do góry