reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza, badania i zdrowie naszych Fasolek

No to Was przebije wszystkie :) W Irlandii nie ma karty ciazy!!! :) Jaka ja bylam zdziwiona za pierwszym razem...:szok: No ale coz, zyje tu i musze wszystko brac jak leci.
Teoretycznie pierwsza wizyta w ciazy jest u lekarza pierwszego kontaktu ktory potwierdza obecnosc ciazy przez wykonanie testu "sikanego" :) i tyle. I kaze przyjsc za miesiac a w miedzyczasie samemu bookuje sie pierwsza wizyte w szpitalu zeby zrobili pierwsze usg. To jest zwykle miedzy 12 a 14 tyg (ale w pierwszej ciazy mieli taki boom ze zalapalam sie dopiero w 18 tyg!!!). Na tej wizycie robia wszystkie niezbedne badania krwi itd. i one zostaja w szpitalu w karcie. Kolejna wizyta w szpitalu miedzy 20-22 tyg na usg polowkowe. I to by bylo na tyle jesli chodzi o usg. A normalnie to co mieisac wizyta kontrolna u lekarza pierwszego kontaktu na przemian z wizytami u poloznych (zwykle test moczu, cisnienie, sprawdzenie aparacikiem przykladanym do brzucha jak bije serduszko malenstwa i "macanie" brzuszka w celu ustalenia pozycji dziecka. A od chyba 34 czy 36 tyg wizyty juz co 2 tyg.
Ale tak czy siak jesli np. wyniki sa w miare ok to nawet nie bedziecie wiedzialy co w nich jest :) Bo jesli cos nie tak to zawsze dzwonia :)
Strasznie bylam zdziwiona ta opieka tutaj ale ire ma jeden z najwiekszych przyrostow naturalnych wiec system sie chyba sprawdza :) Z tym ze ja i tak panikara jestem wiec chodze sobie dla mojego spokoju prywatnie.

dzina gratuluje udanej wizyty!!!!
 
reklama
Anbas a to psikus:-) u nas tez wlasnie po 20 tygodniu sa juz wizyty co miesiac na przemian lekarz prowadzacy i polozna (gdzie badanie jest wlasnie tetno serca, cisnienie,mocz itp, tak jak u Was),a pod koniec co 2 tygodnie wizyty u poloznej:-)
u nas tez system sie sprawdza na szczescie, ale ja w zeszlej i w tej robie sobie usg serduszkowe, bo jakos dziwnie bym sie czula chodzac do 12 tyg. i nie widzac dzidziusia. o dziwo takie usg kosztuje 200zl w przeliczeniu, wiec jak na te zarobki tutaj wychodzi tanio,to wizyta u ginka w Polsce tez kosztuje ok.150-200zl(co mysle na zarobki polskie jest bardzo drogie).
Drugie prywatne usg robimy po 30 tyg. 4d:-)a to juz jest ciut drozsze bo 500-600 zl,ale warto sie troche splukac:-)
 
do becikowego nie liczy się wpis w karcie ciąży, a w karcie pacjenta(do 10tyg)-karta ciąży nie ma nic do tego aby w ich kartach było że wizyta była przed 10tyg :tak:
JA też będe miała założoną kartę na nastepnej wizycie jak beda wyniki laboratowyjne
 
milusia, być może , ale i tak chyba to co w karcie ciąży jest wpisane to najważniejsze, bo jakbym przecież chciała zmienić lekarza (lub zrobic to kilka razy, bo przecież mogę) to przecież nie będę za każdym razem szła do tego starego, żeby mi dał kartę pacjenta, tylko biorę to co mam przy sobie :-) Tak mi się wydaje.
 
milusia, być może , ale i tak chyba to co w karcie ciąży jest wpisane to najważniejsze, bo jakbym przecież chciała zmienić lekarza (lub zrobic to kilka razy, bo przecież mogę) to przecież nie będę za każdym razem szła do tego starego, żeby mi dał kartę pacjenta, tylko biorę to co mam przy sobie :-) Tak mi się wydaje.
tak, ale ja konkretnie o becikowym pisze ;-)
karta ciąży uważam powinna byc od potwierdzenia że jest ok,no ale co lekarz to obyczaj:-D
 
Zgadzam się z Milusią :tak: do becikowego potrzebny jest wpis z karty pacjenta a nie ciąży. Ta Karta ciąży jest do pokazywania u innych lekarzy- w razie czego :tak:
 
No dziewczynki, jestem po dzisiejszej wizycie. Karta ciąży założona, badania zrobione, teraz tylko czekać na wyniki. Za 5 dni odbieram :)
I co mnie zaskoczyło, kolejna wizyta za 2 tygodnie... to chyba przez tą padaczkę i wcześniejszą ciążę pozamaciczną.
Mam też już umówione usg prenatalne :)

Tak więc proszę o dopisanie do listy
27.08 - salli - wizyta u gin
10.07 - salli - usg prenatalne


A poza tym, tabelka śliczna :) i bardzo czytelna :)
 
Sali trzymam kciuki za wyniki, z tego co wiem, to Vinga pisala, zeby jej terminy pisac na prywatny,bo jest teraz chwilowo zajeta i przynajmniej do jutra jej nie bedzie;-),ale moze znajdzie:-)

Vinga tez musze Ci sprawic komplement,bo tabelka jest bajeczna:-)

a ja juz nie moge sie doczekac 19 wszystkie juz chyba widzialyscie swoje fasolki/ groszki tylko nie ja;-)
 
reklama
Gratulacje Sali!!! Trzymam kciuki za wyniki :)
ciekawe jak tam agagsm...tez miala wczoraj wizyte... No a kolejne wizytyt dopiero we wtorek :)
i rzeczywiscie - Vinga nalezy ci sie solidna pochwala :) - tabelka super czytelna :)
 
Do góry