reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży...

reklama
ja się nie mieszczę w normach na tym kalkulatorze.... Ale, jak to mój mąż mówi: będziemy Cię odchudzać po porodzie... (mówi to po to, żebym wróciła chociaż do swoich normalnych rozmiarów i podobno mnie tym ma motywować, ale póki co doprowadza mnie do płaczu).
 
u mnie z wagą wdług kalkulatora, to do tej pory ok, ale zobaczymy jak po dzisiejszej wizycie, bo mam wrazenie, ze przez ten miesiąc to mi sie przybrało hihi:zawstydzona/y:

Natalunia nie martw się na zapas:tak: jeszcze może być tak, że nas tak "wywali przed końcem", a Ty będziesz przybierała mniej ;-), mój mąż zaczyna na mnie mówić bulinka, albo żartuje sobie np. "czy doturlam się........":eek: nie powiem, też mnie to czasami drażni:sorry:
 
Mi niestety poszło też w tyłek i uda... Ale zawsze tam tyłam najbardziej. Jakos to zrzucę powolutku. Najważniejsze żeby karmic piersią - wtedy najwięcej się chudnie.
 
Witam:) W ciąży przytyłam 14 kg. Po porodzie (tj.2 miesiące temu) schudłam 11 kg. Nie jestem na żadnej diecie, a wręcz przeciwnie mam koński apetyt:) Chyba nie tyję w zaskakującym tempie bo karmię piersią:) Zresztą im więcej mamy lat, tym nasz metabolizm jest powolniejszy.
 
Wg kalkulatora jestem w dolnej granicy normy.
Ale dzisiaj wyczytałam w "Języku niemowląt", że matka karmiąca musi utrzymywać ok 5 kg nadwagi, żeby karminie było efektywne!!!:szok:


 
Ważę w 30 tc tyle ile powinnam ważyć w 40 tc... Ech a co będzie dalej?
Tak sobie tłumaczę , że ten kalkulator to pic na wodę :tak: , ponieważ jest jest jeszcze cały szereg innych czynników, które trzeba byłoby uwzględnić np.kolor skóry, narodowość. Mój lekarz mówił , że murzynka srednio w ciazy tyje 25 kg, a np. Amerykanka 12. Takie są statystyki.
 
pewnie masz racje. rasa moze miec duze znaczenie, np niewiele jest otylych japonek czy chinek (nie pisze azjatek, bo indie to tez azja,a tam juz troche inaczej), z kolei anoreksja zdarza sie glownie u bialych, czarnych (afrykanczykow? )prawie nie dotyczy
 
reklama
no ja wg. kalkulatora mieszczę się w górnej granicy normy :-), czyli jest dobrze :-), a tak się martwiłam, że za dużo :-)
 
Do góry