reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile przytyłyście do 24-25 tyg ciaży a ile do końca ciąży?

Ja przytyłam w całej ciąży 13 kg. (63 do 76). Nie pamiętam dokładnie, ile miałam na tym etapie, co Ty, ale na pewno ja wbrew wszelkim regułom najwięcej przytyłam w 2 trymestrze, nie w trzecim. W drugim najlepiej się czułam, więc miałam apetyt :D teraz mam wagę oscylującą wokół 64 i czuję się z tym ok.
Dobrze by było przytyć mało w 3 trymestrze.
 
reklama
Witam. Jestem obecnie dokładnie w 24 tc 3 dn ciąży. Obecnie przytyłam 5 kg. Ostatnio waga leci jak szalona a ja mam niepohamowaną ochotę na czekoladę. Martwi mnie to bo kruszynka nie byłam. Przy 168 cm ważylam 66 kg. Założyłam sobie, że chciałabym przytyć około 10 kg maksymalnie w całej ciąży ale chyba się to nie uda. Jak to było u Was?
Z synem w pierwszej ciąży przytyłam 16 kg, z córką w drugiej 9 kg. Córka była cięższa niż syn jak się urodziła :D
 
Nie pamiętam dokładnie, ale na tym etapie jeszcze waga prawie stała i może przytyłam 2kg albo mniej. W całej ciąży przytyłam 10kg.
 
Ja 26+1 jestem +6 kg na plusie. Startowalam z Waga 61 (164cm wzrostu). W pierwszej ciąży startowałam z 56-> 77 w dniu porodu 😮‍💨 w szpitalu zostawiłam ok 14 kg kg po pierwszym porodzie. Teraz mam apetyt tylko na zdrowe.
 
Dobrze by było przytyć mało w 3 trymestrze.
Wszystko to kwestia dyscypliny i priorytetów. Ja znam siebie i wiem, że mogłabym zejść do 59/60 przy niewielkim wysiłku włożonym w zmianę diety, gdybym chciała się wyszmulić :) ale no po prostu mi się nie chce. Ogólnie nie widzę powodu, dla którego miałabyś przytyć "z powietrza", jeśli nie będziesz sobie folgować. Oczywiście mówię o dłuższej perspektywie, bo ciąża rządzi się swoimi prawami. Ja aż do porodu nie miałam problemu ze zbieraniem wody, a dwa dni po napompowało mi nogi tak, że aż bolało przy chodzeniu. Wszystko to potem zeszło i wróciło do normy.
 
Do 24 tc przytyłam jakieś 8kg, w sumie przytyłam 21 kg i w dniu cięcia było 105,5 kg na wadze 🙄🙈 Wyniki cukrzycowe, morfologia wszystko miałam książkowo do końca, więc sobie pozwalałam na zachcianki codziennie jak oszalała 🙈

Jak mnie wypisywali ze szpitala ważyłam 99 kg i byłam trochę podłamana, że mało zeszło. Ale już miesiąc po porodzie było 90 kg na wadze (długo mnie trzymały obrzęki nóg i brzucha po cc, więc sporo kg to była woda). Te 6 kg które faktycznie przybrałam powoli zrzucam, jeszcze 2 kg i będzie z powrotem 84 kg 😅 Oczywiście w planach jest zejść niżej ale dobre i to 😄
 
Ja ważyłam dużo więcej niż Ty na start, Autorko. :) Na początku ciąży waga mi spadła (nie miałam wymiotów), potem długo stała. Jestem 24+2, w ostatnie 6 tygodni przytyłam 1.5 kg, ale jeszcze nie odrobilam wagi sprzed ciąży, więc ogólnie jestem na minusie. Natomiast nie sugeruj się tym. No każda kobieta ma jednak inną tendencję i dużo daje fakt, z jakiej wagi się startuje i jaki prowadzi tryb życia w ciąży - jedna jest cały czas aktywna i robi po 10 czy 15 tysięcy kroków dziennie, biega za dziećmi itd, a druga leży w wygodnym fotelu przed netflixem. ;)
 
reklama
Ja ważyłam dużo więcej niż Ty na start, Autorko. :) Na początku ciąży waga mi spadła (nie miałam wymiotów), potem długo stała. Jestem 24+2, w ostatnie 6 tygodni przytyłam 1.5 kg, ale jeszcze nie odrobilam wagi sprzed ciąży, więc ogólnie jestem na minusie. Natomiast nie sugeruj się tym. No każda kobieta ma jednak inną tendencję i dużo daje fakt, z jakiej wagi się startuje i jaki prowadzi tryb życia w ciąży - jedna jest cały czas aktywna i robi po 10 czy 15 tysięcy kroków dziennie, biega za dziećmi itd, a druga leży w wygodnym fotelu przed netflixem. ;)
Staram się nie sugerować, też widzę, że sporo osób przytyło w miarę podobnie. Ja niestety też mam tendencje do zatrzymywania wody tak ogólnie, jak czytam to nie wiem co to będzie przed i po porodzie. Mam nadzieję, że jednak jakieś ogromnej tendencji do tycia nie mam i jeszcze maksymalnie 7 kg przytyję. Te 12 kg było by ok w całości.
 
Do góry