reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Waga w ciąży i po ciąży...

a ja się załamałam, bo dziś wróciłam od mojej pani doktor, i w miesiąc przybyło mi 5 kg! kazała mi przestać jeść, chyba ze chce dobic do 100kg::no: a wszsytko przez dwa tygodnie wakacji z rodzicami i mamowymi obiadkami.... Może ktoś zna basen w wawie, gdzie sa zajęcia dla ciezarnych? to chyba mój jedyny ratunek....
 
reklama
a ja się załamałam, bo dziś wróciłam od mojej pani doktor, i w miesiąc przybyło mi 5 kg! kazała mi przestać jeść, chyba ze chce dobic do 100kg::no: a wszsytko przez dwa tygodnie wakacji z rodzicami i mamowymi obiadkami.... Może ktoś zna basen w wawie, gdzie sa zajęcia dla ciezarnych? to chyba mój jedyny ratunek....

Jojka zobacz tu News'y Akademii ruchu Magdy Dąbrowskiej-Gawrysiak.

To już koncowka ciązy na szczęście więc może już wiecej nie nabierzesz wagi.A z basenem dobry pomysł, troche cwiczeń i na pewno się lepiej poczujesz:-)
 
Ja według kalkulatora jestem w normie takze jestem zadowolona. Ku memu zdziwieniu teraz przytylam tylko 0,5 kg, a spodziewalam sie 3 na plusie, bo brzuszek mi wywaliło ostatnio. poszło mi w sumie w brzucholek, mąz się ze mnie smieje i nazywa ciężarowka.
zawsze bylam szczupla i brat mówi, że teraz wygladam jak kobieta, a nie dziewczynka.

Nie zamartwiajcie się, będziemy gubić po ciąży, a na pewno zacznie się bieganie, bo obowiązków ogrom.
 
a ja się załamałam, bo dziś wróciłam od mojej pani doktor, i w miesiąc przybyło mi 5 kg! kazała mi przestać jeść, chyba ze chce dobic do 100kg::no: a wszsytko przez dwa tygodnie wakacji z rodzicami i mamowymi obiadkami.... Może ktoś zna basen w wawie, gdzie sa zajęcia dla ciezarnych? to chyba mój jedyny ratunek....

Jojka ja przytyłam ostatnio 4 kg.w miesiąc co prawda ,a le to i tak dużo. Normalnie to bym się pewnie odchudzała , ale teraz wiadomo , że nie. Lekarz stwierdził , że warto zrezygnować z białego pieczywa- wcinam chrupkie choć tak bardzo nie smakuje, zrezygnować z ziemnaków- na rzecz ryzu , kasz wszelkiego rodzaju, najlepiej zrezygnować ze słodyczy- ale wiadomo jak to jest;-)
jak na razie działa-2tyg. minęły a waga stoi
 
no właśnie mam pożegnać sie ze słodyczami i pieczywem. No i więcej ruchu- szukam basenu na który mam zamiar regularnie chodzić. A po porodzie biorę się za siebie...
 
Ja wiem, że zdecydowanie zwykły basen raczej odpada, zwłaszcza jak ktoś z natury łapie grzyby... U nas w Katowicach jest specjalny basen dla ciężarnych i niemowląt i tam jak się przychodzi trzeba pokazać aktualny stan posiewu z pochwy (ważny pół roku) i moczu. Na pewno w Wawie też jest taki...
 
Ja wiem, że zdecydowanie zwykły basen raczej odpada, zwłaszcza jak ktoś z natury łapie grzyby... U nas w Katowicach jest specjalny basen dla ciężarnych i niemowląt i tam jak się przychodzi trzeba pokazać aktualny stan posiewu z pochwy (ważny pół roku) i moczu. Na pewno w Wawie też jest taki...

Mamulica nawet nie wiedzialam ze takie istnieja :szok: my mamy problem bo zastanawiamy sie juz gdzie z niemowlakiem chodzic na basen - tzn ustalone jest moj bedzie chodzic ze swoim bratem i jego bobasem (roznica 5 miesiecy), a ja z zona brata bedziemy odpoczywac w tym czasie, tylko trzeba basen znalezc a do Katowic to od nas ciut za daleko :(
 
Muszę sie wtedy zorientować czy w 3mieście jest też taki basen , ale nic nie słyszałam takiego:tak:
Kurcze tylko nie wiem , czy przełamałabym się z tymi moim rozstępami:zawstydzona/y:
 
reklama
Malina, jak chodzę na zwykły basen i też mam problem z powracającą grzybicą w ciąży. Lekarz powiedział, żeby chodzić na basen i utrzymywać dobrą kondycje fizyczną. Po basenie na noc zakładam sobie lactovaginal. Pomaga.
A w ogóle to od jutra zaczynam jeszcze gimnastykę dla ciężarnych :))) mam nadzieję, że mi się spodoba :)))
 
Do góry