reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W oczekiwaniu na... PORÓD

taka prawda... mnie sie zdarzyło raz nacinac nie znieczulone krocze... ale to byłam na praktykach i sama nie mogłam podejmowac decyzji. a nadzór kazł ciąc tak, wiec ciełam. później normalnie przepraszam kobiete i głupi mi było patrzec jej w oczy:zawstydzona/y:

czasami wydaje mi sie ze, te co mówia ze nie trzeba znieczulac do naciecia, to albo same nigdy nie były nacinane, albo były bez znieczulenia i teraz chcą się odegrac za to na innej kobiecie
 
reklama
Był kiedyś w tv reportaż o zzo dlaczego w UE darmowe a u nas płatne i jeden lekarz się wypowiadał, że takie znieczulenie jest zbędne przy porodzie i jego zdaniem wyrwanie zęba bardziej boli niż pooród!!!!!!!!!!!:wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: :wściekła/y: Jak to usłyszałam to miałam ochotę wsadzić mu w du...arbuza i zapytac czy boli!!!!!!!!!!:wściekła/y:
 
duzo tu sie dziewczyny wypowiadacie o oplatach z tego co pisze o szpitalu w ktorym ja chce rodzic to chyba nie ma oplat nawet za znieczulenie, albo ja cos zle rozumiem:

"Do porodu:4 stanowiska na trakcie porodowym, podzielonym na boksy, worek sako, piłka, materac.W trakcie porodu można pić, chodzić, brać prysznic lub kąpiel.Niefarmakologiczne sposoby łagodzenia bólu: masaż, wanna porodowa.Znieczulenie zewnątrzoponowe nieodpłatne dla wszystkich kobiet.II okres porodu w pozycji leżącej, klęczącej, stojącej lub kucznej.

Poród rodzinny – bez warunków (bez opłat)Osoba towarzysząca może zostać po porodzie ile chce.Poród w wodzie – bez warunków (bez opłat)Przy porodzie nigdy nie asystują studenci.C.c. w znieczuleniu ogólnym i dolędźwiowym, z bliską osobą.

Kontakt z dzieckiem po porodzieNieprzerwany kontakt matki ze zdrowym dzieckiem powyżej 30 min po porodzie.Pierwsze karmienie jeszcze na sali porodowej.Ważenie i mierzenie dziecka w innym pomieszczeniu, z osobą towarzyszącą, od 30 min do 2 godzin po porodzie.

Po porodzie4 sale dla mam z dziećmi, 2 sale dla samych mam, maks po 12 łóżek.1 w.c. i 1 prysznic na 3-4 łóżka.Mamy przebywają z dziećmi przez całą dobę. Jeśli dziecko przebywa na oddziale noworodkowym, to matka może być z nim bez ograniczeń.Pierwsza kąpiel w 1 dobie.Zabiegi pielęgnacyjne wykonywane w obecności matki.Przy badaniach i zabiegach lekarskich dziecka matka lub ojciec mogą być zawsze obecni.

Szpital propaguje naturalne karmienie. Przy oddziale jest punkt laktacyjny.Pobyt matki z dzieckiem po porodzie – przeciętnie 3 doby.Odwiedziny bez ograniczeń, w sali w której leży matka. Odwiedzający może zobaczyć dziecko dowolnie długo.Szpital nie pobiera opłat."
 
Ze względu na wadę wzroku lekarz odbierający poród, zdecyduje w jaki sposób będę rodzić, czy przez cesarskie cięcie czy naturalnie (co bardziej wolę!). Ciekawa jestem jak wygląda taki poród poprzez cesarkę, czy kobieta jest w tym czasie przytomna i jak z karmieniem dziecka później? Od razu można go karmić? Czy macie jakieś linki bądź informacje na ten temat?
 
moja siostra miala przy cesarce znieczulenie podpajeczynowkowe i rzeczywiscie po cesarce nie mogla sie podniesc,szwagier przystawial jej Weronisie zeby mogla ja poglaskac-co niemile wspomina bo czula sie jak wyrodna matka ,bo nie mogla wlasnego dziecka potulic

przy cesarce wszystko czula a najgorsze bylo wciskanie macicy na swoje miejsce:baffled:,ale potem przyznala ze wolala takie znieczulenie,bo przynajmniej wszystko wiedziala i slyszala a usypiania strasznie sie bala

wiec ja sama jeszcze nie wiem na co bym sie zdecydowala,ale chyba tez wolalabym byc swiadoma:sick:
 
Co do nacinania krocza, to osławiony już przeze mnie rzeźniczy szpital w Bytomiu preferuje nacinanie krocza w trakcie skurczu, bo i tak boli i tak, więc po co znieczulać :no: :wściekła/y: :szok: Za to do szycia tak znieczulają, że kobiecina śpi i nic nie wie, może dlatego, że szyją na KORYTARZU :szok: :szok: :szok: O zgrozo ...... RZEŹNIA !!!

Monika .... spytaj najlepiej w swoim szpitalu jakie są zasady co do cc. Z tego co ja się orientuję to wszystko zależy od znieczulenia. Jeśli masz znieczulenie ogólne to do karmienia dostaniesz dopiero jak się zbudzisz i nic z porodu nie pamiętasz. Można też zrobić w zzo i wtedy jesteś przytomna i możesz karmić od razu, tylko zasłaniają ci "strefę operacyjną" parawanem". Przy takim porodzie może być osoba towarzysząca.
 
Maja jak miałam robioną operację to strasznie przeszłam wybudzanie z narkozy. Mialam wrażenie, że się duszę z tą rurką w gardle :szok: :wściekła/y: A kto decyduje jakie znieczulenie jest stosowane, lekarz czy pacjentka?
 
Karlam, co do oplat to sugeruję zadzwonic do szpitala i najzwyczajniej zapytac. Dane na stronie fundacji rodzić po ludzku nie zawsze są kompletne lub aktualne. Gdzie bedziesz rodziła????

Ja byłam już niemalze zdecydowana na jeden z gdańskich szpitali, ale im blizej tym pewnosci mam mniej. Mają najlepszy w Gdańsku OIOM noworodkowy, w razie gdyby coś z dzieciatkiem było nie tak. Porodówka, jak porodowka - nie robią mi kolorowe ściany i firanki - ważniejsi są lekarze i ich podejscie. A tu opinie są różne (każdy poród jest inny więc co poród to inna opinia) Wczoraj wyczytałam na grudniówkach 2006 przedruk artykułu z Metra o szpitalu na Zaspie (tego co poki co wybrałam) i artykuł troche mną wstrząsnął. W tym szpitalu jednak pracuje lekarz, ktorego można powiedzieć że znam (kibic mojego męża :tak: ) Mam nadzieję, ze uda mi sie z nim porozmawiać jeszcze przed porodem - może on rozwieje moje wątpliwości.
Ponadto - tu poród rodzinny jest płatny (200zł), zzo również - ale nie wiem jeszcze ile. Niestety - z moją tolerancja bólu (potrafiłam zemdleć podczas bóli miesiaczkowych) nastawiam się raczej na znieczulenie.

A np. szpital wojewódzki w Gdańsku - poród rodzinny 100 ł, a zzo - bezpłatnie...

Trochę mam mętlik :zawstydzona/y:
 
reklama
Do góry