reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

W kwietniu dobrze się bawimy to i w ciąże zachodzimy!

Wygląda na to, że tak. Też jestem w szoku. Mój mąż się śmieje, że optymalizuje czas. Pierwszy raz w życiu takie coś, zazwyczaj wszystko funkcjonuje jak trzeba. Zwalam to na antybiotyk, który brałam na ZUM i Ibuprom zatoki. 🤔
nie wiem jak miałoby to być możliwe mówiąc szczerze... Jesteś w trakcie miesiączki? Który dc?
 
reklama
Ale zweryfikowałaś to USG?
Bo wiesz ja w poprzednim cyklu miałam tak, że mocny test wychodził mi praktycznie do samego okresu. Gdybym nagle go zrobiła to pewnie też mogłabym pomyśleć, że druga owulacja.

A znowu w tym cyklu po owulacji tak naprawdę cały czas bolał i czasem nadal pobolewa mnie brzuch
Nie, tej nie sprawdzałam. U mnie zawsze ten sam schemat. Sprawdziłam 2 razy monitoringiem i za każdym razem trafienie w punkt. Teraz już tylko testy owulacyjne i objawy (płodny śluz i mocne kłucie jajnika). Okres 2.04, pierwsza owulacja 12.04 i wczoraj 29.04. Dziwna sytuacja, a jednak…
 
Nie, tej nie sprawdzałam. U mnie zawsze ten sam schemat. Sprawdziłam 2 razy monitoringiem i za każdym razem trafienie w punkt. Teraz już tylko testy owulacyjne i objawy (płodny śluz i mocne kłucie jajnika). Okres 2.04, pierwsza owulacja 12.04 i wczoraj 29.04. Dziwna sytuacja, a jednak…
to mi się wydaje, że to raczej nie możliwe, by wystąpiły dwie owulacje w dwutygodniowym odstępie. Każdy moment cyklu wiąże się z konkretnymi stężeniami konkretnych hormonów. Po owulacji estradiol zaczyna spadać, progesteron idzie w górę, nie bardzo rozumiem jak w takich warunkach miałby nastąpić wzrost pęcherzyka, w pęknięcie drugiego pęcherzyka w odstępie kilku godzin czy 2 dni jeszcze uwierzę, ale tu mamy ponad dwa tygodnie... Bardziej stawiałabym na to, że jeżeli nie miałaś monitoringu w tym cyklu, to albo nie doszło do pierwszej owulacji owulacji i występuje dopiero teraz, albo jeżeli doszło do pierwszej owulacji, to jest to objaw pms - po owulacji pozytywne testy owulacyjne się po prostu zdarzają i już nic nie znaczą.
 
reklama
No ja też bym się nie spodziewała, że zajmie to prawie dwa lata, z ciąża pozamaciczną po drodze
Z tym, że my się staramy o pierwsze. Jeszcze powiedziałam w grudniu koleżance, że podjęliśmy decyzje. Ona ma już dziecko, z pierwszego cyklu starań 💀 Teraz co jakiś czas podpytuje czy może to już, a ja nie wiem co odpowiadać 😵‍💫 Żałuję, że jej powiedziałam bo teraz zaczynam czuć jakaś dziwna presję przez te pytania 🫡
 
Do góry