reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

☀️W czerwcu kolor nieba niebieski, a my wszystkie liczymy na dwie prawilne kreski!☀️

reklama
A ja właśnie wyszłam od położnej, tym razem trafiłam do takiej ogarniętej która bez zastanowienia wiedziała na co pobrać wymaz na chlamydię 😅 spisałam sobie od razu numer zlecenia z diagnostyki, kurczę pięknie by było jakby do środy były wyniki 🙈 mąż dzisiaj odebrał wyniki badań wirusologicznych z rckik, tylko nie wiem jaki czas ważności uznaje gameta bo w różnych miejscach widziałam że 3-6msc kliniki podają. Jeśli do pół roku to się załapiemy i wtedy praktycznie wszystko będziemy mieli na wizytę kwalifikacyjną 🙈
 
Heeej! Bardzo mi miło dołączyć do grupy staraczek 😊

Mam 35 lat a moj partner 43, jest to nasz trzeci cykl starań. Trochę późno zaczynamy ale mieliśmy szczęście spotkać się dopiero półtora roku temu. Dla obojga to pierwsze próby, oby trwały jak najkrócej!
Kilka słów o mnie: od kilku lat mam nawracające plamienia, zawsze w drugiej połowie cyklu. Zaczęły się w 2019 roku i nawracają z różną częstotliwością. Badania hormonalne robiłam kilkukrotnie i zawsze wchodziły wszystkie w normie. Lekarze powiedzieli mi, że "taka moja natura". Ostatnio ponownie postanowiłam poruszyć ten temat z ginekologiem i lekarka stwierdziła, że to może być niedomoga lutealna i przypisała progesteron 200mg. W tym miejscu jestem trochę skonfundowana, bo lekarka zaleciła brać go od 10 do 25 dnia cyklu, a wyczytałam, że może to zahamować owulację i powinnam brac go dopiero w drugiej polowie cyklu (moje cykle to zwykle 28-30 dni).

Niedawno badałam AMH i wyszło mi wysokie 6.5ng/ml (norma do 6.7). Lekarze wykluczyli PCO.

Testujemy 17.06 🙂
Czy lekarka wie, że staracie się o dziecko?
Jeśli faktycznie masz niedomoge to progesteron jest słuszny, ale powinien być przyjmowany dopiero po owulacji. W przeciwnym razie może ją zahamować.
Robiłaś jeszcze jakieś badania?
 
A ja właśnie wyszłam od położnej, tym razem trafiłam do takiej ogarniętej która bez zastanowienia wiedziała na co pobrać wymaz na chlamydię 😅 spisałam sobie od razu numer zlecenia z diagnostyki, kurczę pięknie by było jakby do środy były wyniki 🙈 mąż dzisiaj odebrał wyniki badań wirusologicznych z rckik, tylko nie wiem jaki czas ważności uznaje gameta bo w różnych miejscach widziałam że 3-6msc kliniki podają. Jeśli do pół roku to się załapiemy i wtedy praktycznie wszystko będziemy mieli na wizytę kwalifikacyjną 🙈
kurcze niestety z tymi wymazani luxmedowskimi to ja najkrócej w swojej karierze to 4 dni czekałam :((
 
Dziewczyny, dostałam zalecenie od hematolog brać modulator homocysteiny. Kupiłam sobie ze swansona i ma taki skład. Czy jeżeli przyjmuje odpowiednio wysoka dawkę metylowanych kwasu foliowego i witaminy b, to czy ta postać może mi jakoś zaszkodzić?
 

Załączniki

  • 4C5435FE-4021-470D-AA39-803E8ED3ED0A.jpeg
    4C5435FE-4021-470D-AA39-803E8ED3ED0A.jpeg
    9,9 KB · Wyświetleń: 53
reklama
Do góry