reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

reklama
nie jestem umowiona bo ja jestem w UK i tu sie to troche inaczej odbywa... :-(
narazie czekam az laskawie sie ze mna polozna skontaktuje! jak tego nie zrobi do piatku to my zadzwonimy lub sie do niej przejdziemy! :wściekła/y:


naprawde na dziwna polozna trafilas...:shocked2:...ja juz mialam 2 usg- 2..czy 3 razy badana krew 2 razy mocz, cisnienie, i juz jestem umowiona na kolejne usg na 6 stycznia i wizyte z polozna na 29:tak:
Dzwon i domagaj sie swoich praw! powiedz, ze jestes newrowa- bo chcialabys zobaczyc, czy wszystko w porzadku z dzieckiem!


Co do widokow -fotek dzidziolkow- jedno slowo -piekny!
 
Wiecie co dziewczyny moja kolezanka pierwsze dziecko rodzila w UK i mowi ze poleciala by zeby tam urodzic, po porodzie miala dzidzie ciagle przy sobie, co chwile ktos sprawdzal czy wszystko ok, mowi ze miala masaze roznego rodzaju, no jak w salonie SPA :-)
 
niedawno do was dołaczylam ale chce sie z wami podzielic wrazeniami z mojego dzisiajszego usg. niestety nie mam fotki zeby wam pokazac bo poszla do dokumentacji dla mojego lekarza prowadzacego.
a wogole to wam streszcze cala historie bo to dosc skomplikowane. tu w Norge robi sie przez cala ciaze tylko jedno usg w 18 tyg, chyba ze lekarz stwierdzi ze jest wskazanie do zrobienia wczesniej to wysyla do szpitala do gina. (cala ciaze prowadzi lekarz ogolny) no i u mnie tak wlasnie bylo. mialam bole po prawej stronie podbrzusza i lekarz stwierdzil ze to moze byc ciaza pozamaciczna wiec skierowal mnie do gina. i tam wlasnie zrobili mi to usg. tam okazalo sie ze wszystko w porzadku. dzidzia jest jedna i rosnie bardzo ksiazkowo , ma juz 21mm, serduszko bije. raczki i nozki sa. po tych calych stresach normalnie ryczalam prawie na fotelu ze szczescia. a bole to prawdopodobnie blizny na macicy po łyzeczkowaniu lub zrosty pooperacyjne bola bo sie macica rozciaga.

a wasze fotki sa urocze. az milo sie na sercu robi jak je ogladam:tak:
 
Witam

Ananna witam i gratuluję i podziwiam już usg 4d miałaś :szok:, oczywiście super :-), a czy między nóżkami to ogonek czy sisiorek?

Miałam usg, żeby upewnić się, czy wszystko OK. A 4d to tylko dlatego, że mój gin ma taki sprzęt w swoim gabinecie i kwestia 2d, 3d, czy 4d to tylko przełączenie odpowiedniego guzika. No i stwierdził, że jak i tak mnie bada, to czy nie chcę pamiątkowego zdjęcia :-). Chciałam :-).
A pomiędzy nóżkami to i owszem narządy płciowe, ale jeszcze nie wiadomo, czy to on, czy ona. Zewnętrzne narządy płciowe zaczynają się różnić dopiero w 12 tygodniu (tak, żeby można było to stwierdzić na usg). Także albo się dowiem na usg genetycznym (28.12) albo połówkowym.
A u synka ten sam gin określił płeć w 14 tyg. na usg 2d (bo wtedy takie miał :-)).
 
Genialna sprawa z tym 4D. Zobaczyć takie małe "ufo" - no jestem zachwycona. Szkoda, że mój gin ma tylko 2D. Gdyby było można to ja co miesiąc bym takie robiła - rozwój mojego dziecka od zarodka do narodzin :p:cool2:
Tak dla potomności... "no patrz synu a tu tatuś jako zarodek, tu tatuś ma już rączki i nóżki, a tu ...echhmmm to wiesz tatuś to chłopiec...":-)

Ale oczywiście będę robić 3D-4D na połówkowym. Tak miałam w pierwszej ciąży, pamiątka genialna - dostałam całą płytę z filmem i sporo zdjęć. No i co najważniejsze lekarz obejrzał małego bardzo dokładnie wykluczając wady i choroby. No i wtedy dowiadziałam się na 100%, że to chłopiec.
 
Gratuluje wszystkim przyszłym mamom :-)
Ja we wtorek byłam na wizycie. Z dzieciaczkiem wszystko okej. Ma 17 mm. Ciąża według USG jest o 6 dni młodsza niż z OM. Ale niestety mam nadzerkę. Wiecie może skąd to się bierze??
 
reklama
A to zdjęcie mojego juniorka :)
 

Załączniki

  • 11.jpg
    11.jpg
    5,1 KB · Wyświetleń: 89
Do góry