reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

Ja w pierwszej ciąży chodziłam cały czas państwowo do przychodni. Miałam 3 USG w 7,20 i 34 tygodniu ciąży, dodatkowo miałam też jak byłam w szpitalu w 10 tygodniu. Mój lekarz robi zawsze USG na początku ciąży ponieważ jak to powiedział ostatnio zbyt często zdarzają mu się puste jaja płodowe i dlatego sprawdza czy zarodek się dobrze rozwija, jak jest wszystko ok to kolejne USG w 20 tygodniu. Mój gin jest przeciwnikiem robienia często USG jak nie ma potrzeby i w ogóle chciałam w pierwszej ciąży nawet przyjść prywatnie na dodatkowe USG do niego to mi to wybił z głowy. Teraz miałam USG w 6 tygodniu, ale był tylko pęcherzyk, więc powtórzył USG w 8 tyg, było wszystko ok, serduszko biło...więc teraz sobie poczekam do 20 tygodnia.
 
reklama
Ja w pierwszej ciąży chodziłam cały czas państwowo do przychodni. Miałam 3 USG w 7,20 i 34 tygodniu ciąży, dodatkowo miałam też jak byłam w szpitalu w 10 tygodniu. Mój lekarz robi zawsze USG na początku ciąży ponieważ jak to powiedział ostatnio zbyt często zdarzają mu się puste jaja płodowe i dlatego sprawdza czy zarodek się dobrze rozwija, jak jest wszystko ok to kolejne USG w 20 tygodniu. Mój gin jest przeciwnikiem robienia często USG jak nie ma potrzeby i w ogóle chciałam w pierwszej ciąży nawet przyjść prywatnie na dodatkowe USG do niego to mi to wybił z głowy. Teraz miałam USG w 6 tygodniu, ale był tylko pęcherzyk, więc powtórzył USG w 8 tyg, było wszystko ok, serduszko biło...więc teraz sobie poczekam do 20 tygodnia.
a co z badaniem przeziernosci karkowej w 12 tygodniu? to przeciez bardzo wazne usg...
 
Ja osobiście żyłabym w ciągłym stresie, gdybym miała tak długo czekać na USG - myslę, że to bardziej szkodliwe niż samo USG... ALe oczywiście każdy ma prawo do decydowania o sobie ! :tak:
 
Ja w pierwszej ciąży bardzo szybko czułam ruchy dziecka, w 14 tygodniu wiedziałam że to na pewno dziecko a nie jelita, i to uczucie dawało mi wiele spokoju, i w ogóle się nie nakręcałam, wyszłam z założenia, że musi być dobrze i nie przyjmowałam czarnych scenariuszy...pod koniec jedyne czego się bałam to poród...
Uważam też, że jeżeli mama ma się denerwować i przechodzić ciąże w stresie to częste USG jest wręcz wskazane, bo nic tak nie uspokaja jak widok naszych dzieci:)
 
Dokładnie, ja z takiego założenia wychodzę:) Co do ruchów - ja czyłam dopiero w 20 tygodniu, ale podobno w drugiej ciąży czuje się wcześniej... Tu juz też któreś dziewczyny pisały, że chyba czują ruchy... Ale tak wcześnie to chyba niemożliwe :shocked2: Ależ bym chciała czuć już dzidziusia :-D
 
ania_pestka podziwiam cię, za twój spokój. Ja to powiedziałąm mojemu m że na gwiazdkę chcę aparat do usg, żeby się tak nie denerwować:-D
 
Ja mam takie samo podejscie co ania_pestka- ufam, wierze, ze wszytsko jest dobrze!:tak:

w pierwszej ciazy ruchy dziecka czulam ok 15-16 tyg.
 
ja tez uwazam ze nie ma co przesadzac z usg i ze 3-4 w zupelnosci wystarczy, ale mysle, ze tego usg z 12 tygodnia nie powinno sia jednak pominac bo ono i te z 20 tygodnia jest najwazniejsze! 1 raz slysze zeby ginekolog je pomijal prowadzac ciaze...
 
ja tez uwazam ze nie ma co przesadzac z usg i ze 3-4 w zupelnosci wystarczy, ale mysle, ze tego usg z 12 tygodnia nie powinno sia jednak pominac bo ono i te z 20 tygodnia jest najwazniejsze! 1 raz slysze zeby ginekolog je pomijal prowadzac ciaze...

Wiecie co skleroza ciążowa...:-p sprawdziłam dokładnie...USG w 13 tygodniu było też:zawstydzona/y: teraz sobie przypomniałam...i że mąż był ze mną...ale to było tez na NFZ...poprosiłam lekarza i pozwolił mężowi wejść...to miałam 4 USG 7, 13, 20 i 34 tydzień:sorry:
Co do sklerozy ciążowej...ja już pare obiadów przypaliłam...bo zapomniałam że coś gotuje...
 
Ostatnia edycja:
reklama
a ja z kolei slyszalam ze ruchy pierwsze pojawiaja sie miedzy 16 a 22tc...no nie wiem...mnie sie caly czas cos w brzuchu przewala;))) ale jeszcze nie wierze w to zer to ruchy:) a co do podejscia to tez mam optymistyczne aczkolwiek bardzo chce przy nastepnej wizycie miec usg:)
 
Do góry