reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

Melduję, iż z nadprogramowego i nieprzewidzianego USg wynika iz mój maluszek jest bardzo ruchliwym bobaskiem o dlugości prawie 4cm, szybko rośnie (wg USG jest starsze o 3 dni).
Zastanawiam sie nad szybkością serduszka, czy na to wpływa zdenerwowanie mamy?
Moja córeczka zawsze miała ok 140, a "bobo" ma 167 :eek:

dobrze, że jest dobrze;-) ja czytałam, że chłopcy mają poniżej 140 uderzeń na minutę, a dziewczynki więcej:-) ale nie wiem w ilu przypadkach to sie sprawdza. Ale 167 mieści sie w normie?
 
reklama
Emih super, że wszystko z Wami dobrze, że dzidzi bije serduszko i jest ruchliwe:). Teraz się oszczędzaj a wszystko będzie dobrze:)

Przedstawiam Wam mojego ufoludka:)
 

Załączniki

  • Ufoludek1.jpg
    Ufoludek1.jpg
    6,3 KB · Wyświetleń: 81
Ostatnia edycja:
hej mamuśki, ja tez dziś byłam u lekarza, pierwsze usg i widziałam mojego alienka!!! ma prawie 5 cm - 11 tygodni skończył wczoraj, ruchliwy - adhd przypuszczam po tacie:-) zdrowy, kark prawidłowy i wszystko gra! niesamowite uczucie :-)
 
Maruśka, gratuluję :tak: Faktycznie dzieciaczek na aparaturze to przeżycie, a jak się jeszcze usłyszy bicie serca... Ruchliwe te nasze "alienki" ale podobno na tym etapie rozwoju można zsumować tylko "minuty" bezruchu przypadające na całą dobę :szok:
atabe: ja czytałam, że chłopcy mają poniżej 140 uderzeń na minutę, a dziewczynki więcej:biggrin2: ale nie wiem w ilu przypadkach to sie sprawdza. Ale 167 mieści sie w normie?
właśnie nie wiem i nie mogę znaleźć, ale chyba lekarz powiedziałby coś gdyby to było "nieksiążkowe"?!...
 
Ostatnia edycja:
Melduję, iż z nadprogramowego i nieprzewidzianego USg wynika iz mój maluszek jest bardzo ruchliwym bobaskiem o dlugości prawie 4cm, szybko rośnie (wg USG jest starsze o 3 dni).
Zastanawiam sie nad szybkością serduszka, czy na to wpływa zdenerwowanie mamy?
Moja córeczka zawsze miała ok 140, a "bobo" ma 167 :eek:

Moja niunia ma ciagle tetno w granicy 150-160 i lekarz mowi ze to prawidlowe, takze chyba takie szybkie serduszka powinny byc :)
 
Witam
Melduję, iż z nadprogramowego i nieprzewidzianego USg wynika iz mój maluszek jest bardzo ruchliwym bobaskiem o dlugości prawie 4cm, szybko rośnie (wg USG jest starsze o 3 dni).
Zastanawiam sie nad szybkością serduszka, czy na to wpływa zdenerwowanie mamy?
Moja córeczka zawsze miała ok 140, a "bobo" ma 167 :eek:
Na ostatniej wizycie tętno mojego malucha było 179 i w 10 tygodniu to też jest norma, później spada do średniej 140 (nie pamiętam jakie są widełki :-), ale 167 to norma przez całą ciążę) i przed porodem odrobinę rośnie. Poza tym tętno zależy od wielu czynników, m. in. fazy ruchu, czy mniejszej aktywności.
 
Ja miałam usg dwa tygodnie temu w 8mym tygodniu i nasze malenstwo mialo tetno 150 wiec lekarz powiedzial ze to bardzo dobrze jest i swiadczy o tym ze ciaza sie dobrze rozwija:) no i za dwa tygodnie nastepne usg...jak sie nie moge doczekac ojeju jeju:)
 
reklama
Do góry