reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

Ewcik u Ciebie też duzy chłopaczek juz :-) fajnie fajnie, wiec lez juz teraz w łóżku dniami i nocami i nie ruszaj szyjka - tą na dole!


hihi :-D kiedy ja muszę.. tak to się wszystko nałożyło z tym mieszkaniem.. przecież to są takie decyzje, które razem musimy podejmowac, ja też muszę być przy tym:baffled:
 
reklama
Hejka, z dzisijszej wizyty mamy całkiem dobre wieści :tak:

Pomiary z wiekiem ciążowym się pokrywają, waga malutkiej 1700kg, tętno 146 i jak powiedział gin ma bujną czarną czuprynę:-D I pokazał mi takie coś jak jeżyk wokoło główki:-D Szyjka bez zmian więc nie za długa jak mówi ( zapomniałam zapytać ile ma:crazy:) ale szczelnie zamknięta więc stwierdził że widać te moje skurcze jej nie szkodzą i mogę brać udział w ćwiczeniach szkoły rodzenia:-) Jedynie co nie teges to że mała się jeszcze nie obróciła i ma łepetynke na górze ale gin powiedział że ma jeszcze czas i że ponieważ ma kręgosłup po prawej stronie żebym na prawej się właśnie układała to może się zezłości i obróci:-D no i powiedziałam ze mam więcej wydzieliny od 3 dni i zbadał mnie wziernikiem, stwierdził że jakby cosik się zaczynało i przepisał mi pimafucin. I wybaczyłam mu podwyżkę cen bo powiedział że bardzo ładnie wyglądam i ładnie przechodze ciąże:rofl2: A za tydzień ostatnie genetyczne - przepływy będziemy badac. No to tyle:tak:

kropa
faktycznie kawał chłopaka:tak:

malewa
to ładnie że nadgoniła tydzień:-) moja też pozycji nie przyjęła:baffled:
Dobrze że szyjka trzyma, to najważniejsze i oby tam do terminu;-)

emih ale Ci kruszynka podrosła:-D ale to dobrze bo tfu tfu jakby chciała wczesniej na świat to bezpieczna z taka wagą, dlatego ja staram się podtuczyć moją i jem ile mogę:-p gin twój dał czadu :baffled: i jak zdecydowałaś, kazałas sobie przepisać fenoterol? :-p żart żartami ale przegięcie i tylko metlik Ci zrobił w głowie:baffled: na pewno leżenie nie zaszkodzi więc kochaniutka w miarę możliwości lez leż leż:sorry2:

asieńka
nie martw się, nadrobi jak już trafi do maminego cycusia;-)

agatka nie znam takiego:no: miałaś badanie na czystość pochwy ? lekarz kazał profilaktycznie? bo czytałam że powinno się zrobić takie badanie a mój gin nic nie mówi jak na razie:baffled: daj znać co ginka powie.

ewcik to chciał nie chciał trzeba zwolnić:sorry2: ale najważniejsze że Marcelek zdrowy;-) cieżko wybierać na odległość ale jakoś może uda się tak dozować bieganine ? myślę że lepiej tak może częściej gdzieś wyskoczyć ale krócej żeby sie nie umęczyć masakrycznie żeby padać na buźke :sorry2:
 
Dziewczyny najważniejsze, że dzidzie zdrowo rosną...niestety borykamy się z różnymi dolegliwościami ale jeszcze chwila i będziemy tulić nasze słoneczka, tak więc odpoczywajmy,leńmy się jak trzeba i jak nie trzeba:tak:
Jak już pisałam na ogólnym byłam z M w piątek na wizycie:tak: Z moją szyjką nie jest gorzej, mam dalej brać nospę i magnez i pokazać się za 3 tygodnie:tak: Następnie USG było...w sumie nic nie widziałam bo lekarz wszystko M pokazywał i tłumaczył...dzidzia starsza o 10 dni i już główką w dół:tak: No i się nas pyta kogo mamy w domu więc my, że synka...i najpierw zrobił wywód jak to ostatnio zaliczył pomyłkę co do płci..ale tłumaczył, że mama ważyła ponad 100kg i ciężko było robić USG i że powiedział im, że nie widzi synka więc oni nastawili się na córę zupełnie a tu chłopak się urodził...no i po takim wywodzie sprawdza płeć u nas...pokazał M, że nic normalnego między nogami nie widzi:-D no i na 90% córeczka, dał sobie 10% błędu...ponoć pięknie się wypięła i mało prawdopodobne, żeby tam gdzieś jajeczka się schowały. My z M bardzo zaskoczeni bo w sumie płci nie znaliśmy ale już jakoś na drugiego synka się nastawiliśmy a tu taka niespodzianka:tak: Zdjęcie mamy tyłeczka i tej przerwy między nóżkami gdzie niczego nie ma:-D Mój M prze szczęśliwy...już rodzinkę obdzwonił:tak:
 
aneta czytałam, że ten rodzaj grzyba jest niebezpieczny dla dziecka, ale również i dla mnie. Powoduje on po porodzie zapalenie opon mózgowych, sepsę lub ostrą niewydolność oddechową.

jedyneczka to był posiew z pochwy. Jak leżałam w szpitalu to mi zrobili. Z tego co czytałam to ten posiew powinno się robić pomiędzy 32-34 tygodniem ciąży i to się nazywa badanie na obecność paciorkowca.
Myślę, że jak ktoś nie ma skłonności do grzybicy to lekarz nie będzie zlecał tego badania, chociaż nie wiem czy nie jest wymagane przy cesarce.
 
Ja przy następnej wizycie mam mieć pobierany posiew na bakterie, grzyby i jakby coś tam było to ja dostane antybiotyk przed porodem aby dziecka się nie zaraziło w czasie porodu. U mnie w przychodni wszystkie ciężarne maja ten wymaz i płaci się za to 25zł.
 
Ojej Agatko_natalio, mam nadzieje, ze sie zaleczysz a dzidzia nawet "nie bedzie wiedziala", ze Mama chorowala.
 
dziewczyny gratuluje wam wszystkim serdecznie!!! emih ależ masz pokaźną Elenkę w brzuszku:-D a ty jedyneczko kupuj już spineczki dla Nadi:-D
aniapestka gratki córci :-)
 
Ostatnia edycja:
kropa no powtorze za lekarzem: "ale duze dziecko" :szok::-D:-D:-D dziwne nie jest-niedlugo sie bedzie rodzic :-)

olyv super ze sie udalo i ze bedziesz rodzic sn :tak: :-)

malewa dobrze ze ok z szyjka. moj chyba tez jeszcze nie odwrocony-gin nie mowil ostatnio choc mi sie wydaje ze jednak sie odwrocil-ale jak mowisz ze ma jeszcze max 2 tyg...ja mam podobny wiek ciazy i wizyte 28 maja wiec juz pewnie bedzie wszystko wiadomo.

emih no twoja waga w powiazaniu z waga Elenki jest calkowicie usprawiedliwiona :-) kolejne duuuuze dziecko :-) ciekawe ile wazy moj kochany klocek :-) a twoj gin...hmmm... moze ja ci poprowadze ta ciaze? troche mniej kasy wezme a bedziesz pod lepsza opieka :-) tyle ze badan ginekologicznych nie gwarantuje :-D:-D:-D a powaznie to pan jest lekko beztroski...przy rozwarciu i krotkiej szyjce takie podejscie to rece opadaja...

agatka natalia
nieciekawie z tym grzybem. ale dostaniesz jakies leki i bedzie ok. najlepsza na rynku jest ponoc jakas wloska globulka-moze to ci przepisze-kiedys top kolo 4 dych kosztowalo. a grzybica nie jest niebezpieczna dla dziecka w tym momencie-dopiero w momencie porodu i przechodzenia przez kanal rodny. takze do tego czasu musisz byc wyleczona. jeste jeszcze troche czasu wiec glowa do gory.

ewcik-ja to ci normalnie nakopie!!!:wściekła/y::angry: jak tak dalej bedziesz latac to naprawde wczesniej urodzisz.i wtedy na pewno nie zdazycie z remontem!!!!

jedyneczka no powiem ze na twoja relacje z wizyty to czekalam :tak: hihihi-fajnie z ta czuprynka-jak masz fotke to wklej-ale mala musi super wygladac :-) no to ukladaj sie na prawej stronie koniecznie ;-) no i fajnie ze szyjka zamknieta i sie nie skraca-uffffffffffff. dobra wiesci :tak: napawa mnie to nadzieja co do siebie :-)

ania pestka no to jeszcze raz gratulacje coreczki :-)
 
Jedyneczka super ze wszystko ok!!!I że mała rośnie :)
Ania Pestka gratki córeczki !!Bedziesz miec parkę :)
Ewcik Marcelek tez już duży-ważne że zdrowo rośn ie-a Ty zwolnij i poodpoczywaj :))
 
reklama
A ja pogratuluję Wam Wszystkim dużych dzieciaczków!!! Ja na usg idę wieczorem we wtorek, to jeszcze prawie tydzień...
 
Do góry