reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

reklama
Chciałam Was podpytac o suplementy, czy stosowałyście albo macie co do nich jakąś wiedzę.
Moja ginekolog jak miałam nieregularne miesiączki zaleciła mi picie ovulomed max, nawet jak już się uregulowały to dalej miałam to pić, aż do czasu ciąży.
2 i pół roku temu byłam też u dietetyczki zajmującej się płodnością i odkopałam sobie jej zalecenia z tamtego okresu:
Miovelia Nac (od 5 dnia cyklu 5 dni)
Napar z niepokalanka raz dziennie
napar lub kapsulka z korzenia lukrecji
czarodzień (adaptogen)

plus do tego rozpisala mi diete biorąc pod uwagę fazy cyklu, ale w to nie mam czasu się bawić.
Ja wówczas piłam ten ovulomed przez 8 miesięcy, plus zaczelam brać tabletki z korzenia lukreji i tabletki z niepokalanka. Czarodziej i miovelia jakos mnie nie przekonały - po 3 tyg zaszłam w ciążę więc nie sądze aby w moim przypadku te zioła coś pomogły - chociaż diete wówczas stosowałam.

Zastanawiam się nad tym co zacząć suplementować (jeszcze 2 tyg temu karmilam corke wiec nie chcialam ryzykować, btałam puerie duo już długo)
Akurat Miovelia, a konkretnie NAC (N-acetylo-L-cysteina) jest często polecana przy staraniach o ciążę. Miovelia jest droga, więc lepiej poszukać po prostu NAC od jakiejś dobrej firmy (np. Swanson, Aliness, Yango), bo nie warto przepłacać 😉 NAC wpływa na stymulację owulacji i teoretycznie może zwiększać szansę na ciążę. Masz PCOS? Bo badania były robione właśnie na kobietach z PCOS i efekt był przy 1200mg dziennie. I zazwyczaj jest zalecany od 3dc przez 5 kolejnych dni.
 
Dziewczyny, byłam w klinice z mężem nasienie mega poszło w górę i powiedział że jest bardzo przyzwoite 😭😭😭❤️ za tydz w środę mam usg i ocenę pęcherzyka , potem mamy współżyć i mam wrócić na test oceny śluzu PCT bo wg niego to może być powód ; no nic ulżyło, czekamy z nadzieją na lepsze jutro🥹❤️
 
Akurat Miovelia, a konkretnie NAC (N-acetylo-L-cysteina) jest często polecana przy staraniach o ciążę. Miovelia jest droga, więc lepiej poszukać po prostu NAC od jakiejś dobrej firmy (np. Swanson, Aliness, Yango), bo nie warto przepłacać 😉 NAC wpływa na stymulację owulacji i teoretycznie może zwiększać szansę na ciążę. Masz PCOS? Bo badania były robione właśnie na kobietach z PCOS i efekt był przy 1200mg dziennie. I zazwyczaj jest zalecany od 3dc przez 5 kolejnych dni.
Wg badań hormonalnych nie mam, chociaz miałam stosunek lh do fsh 0,7 i to mówiła lekarka ze troszkę nisko bo powinno być bliżej 1 ale nie jest to jeszcze pcos, za to mam układ pęcherzyków taki jak przy pcos przez co mam dlugie cykle, ok 33 dni, z powodu długich cykli też dietetyczką kazała brać trochę później
 
Mam nadzieję, że jak zrobią te skierowania, to połowa firm od nich odejdzie i przejdzie do konkurencji. 😡

A poza tym - 🥵🥵🥵🥵
Ale zwróćcie uwagę ze teraz jak rejestruje się do specjalisty to jest opcja czy na pewno bo może wystarczy internista ( ͡° ͜ʖ ͡°). Jeszcze nie tak dawno tego nie było 🫣
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie z innej beczki 🤣
Czy macie problem z wypryskami na udach i pośladkach?
Mam tą zmorę i nie mogę się tego pozbyć. Macie jakieś sposoby ?
 
Do góry