reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

Swoją drogą pochwalę się, a raczej męża! Zrobił to badanie nasienia z programu, to jego pierwsze w życiu, i chyba wygląda nieźle 💪😁
a w jakiej klinice robił? Mój mąż zapisał się do invicty i nie ma w ogóle tego parametru "plemniki o prawidłowej budowie" chyba, że jakoś inczej to nazwali ale nie widzę nic co by pasowało.
 
reklama
mi antybiotyk zawsze zaburza cykl, im dłużej biorę tym dłużej cykl się reguluje, miewam też plamienia jak długo biorę. Często mam ostre zapalenie zatok, więc antybiotyk często jest konieczny
Rozumiem. Ja antybiotyk raz na kilka lat biorę ale nigdy się to nie zdarzało dlatego martwi mnie to. Ginekologicznie wszystko w porządku u mnie.
 
No niestety, dyskwalifikacja ze względu na plamienie mimo 12dc 😢 Już się zaczynałam oswajać z myślą, że trzeba przełożyć na kolejny cykl, znowu posiewy i oczekiwanie, ale doktor powiedział, że przekładamy na poniedziałek, bo ja i tak mam późne owulacje. Ale w sumie dzięki temu może uda mi się potem dostać na ten pobyt diagnostyczny dwóch faz jak @fckathy i może uda się w końcu dojść do tego, skąd u mnie takie długie plamienia po okresie 🙄
 
No niestety, dyskwalifikacja ze względu na plamienie mimo 12dc 😢 Już się zaczynałam oswajać z myślą, że trzeba przełożyć na kolejny cykl, znowu posiewy i oczekiwanie, ale doktor powiedział, że przekładamy na poniedziałek, bo ja i tak mam późne owulacje. Ale w sumie dzięki temu może uda mi się potem dostać na ten pobyt diagnostyczny dwóch faz jak @fckathy i może uda się w końcu dojść do tego, skąd u mnie takie długie plamienia po okresie 🙄
Kurcze już nie pamiętam, posiewy przed drożnością mają taką krótka ważność? 😥 Te do iui są ważne 6 miesięcy
 
Chciałam Was podpytac o suplementy, czy stosowałyście albo macie co do nich jakąś wiedzę.
Moja ginekolog jak miałam nieregularne miesiączki zaleciła mi picie ovulomed max, nawet jak już się uregulowały to dalej miałam to pić, aż do czasu ciąży.
2 i pół roku temu byłam też u dietetyczki zajmującej się płodnością i odkopałam sobie jej zalecenia z tamtego okresu:
Miovelia Nac (od 5 dnia cyklu 5 dni)
Napar z niepokalanka raz dziennie
napar lub kapsulka z korzenia lukrecji
czarodzień (adaptogen)

plus do tego rozpisala mi diete biorąc pod uwagę fazy cyklu, ale w to nie mam czasu się bawić.
Ja wówczas piłam ten ovulomed przez 8 miesięcy, plus zaczelam brać tabletki z korzenia lukreji i tabletki z niepokalanka. Czarodziej i miovelia jakos mnie nie przekonały - po 3 tyg zaszłam w ciążę więc nie sądze aby w moim przypadku te zioła coś pomogły - chociaż diete wówczas stosowałam.

Zastanawiam się nad tym co zacząć suplementować (jeszcze 2 tyg temu karmilam corke wiec nie chcialam ryzykować, btałam puerie duo już długo)
 
Ostatnia edycja:
Mam pytanie do dziewczyn, które są na własnej działalności (b2b albo po prostu swoje firmy) - gdybyście miały możliwość to na czas starań i pierwszych lat dziecka wolałybyście przejść na UOP (czysto teoretycznie), czy uważacie że spokojnie dacie radę? Mam dość swojej pracy w korpo plus brak szans na podwyżkę, na rozwój. Żeby mieć wyższą pensję (nawet w innych firmach) zostaje mi chyba tylko i wyłącznie przejście na b2b. I zastanawiam się, czy zacisnąć jeszcze trochę zęby i zobaczyć jak dalej sytuacja się potoczy, czy ryzykować i szukać czegoś na b2b. I jeśli pojawi się ciąża i dziecko to wtedy zacząć się martwić…
 
Mam pytanie do dziewczyn, które są na własnej działalności (b2b albo po prostu swoje firmy) - gdybyście miały możliwość to na czas starań i pierwszych lat dziecka wolałybyście przejść na UOP (czysto teoretycznie), czy uważacie że spokojnie dacie radę? Mam dość swojej pracy w korpo plus brak szans na podwyżkę, na rozwój. Żeby mieć wyższą pensję (nawet w innych firmach) zostaje mi chyba tylko i wyłącznie przejście na b2b. I zastanawiam się, czy zacisnąć jeszcze trochę zęby i zobaczyć jak dalej sytuacja się potoczy, czy ryzykować i szukać czegoś na b2b. I jeśli pojawi się ciąża i dziecko to wtedy zacząć się martwić…
Z perspektywy pracy w biurach rachunkowych i działach HR ja osobiście nie zrezygnowałabym z UoP na rzecz działalności w momencie kiedy chciałabym się starać o dziecko.
 
Cześć dziewczyny!
Jestem tutaj nowa, w temacie starań też jesteśmy całkiem nowi 😂
Proszę o wpisanie na 20.07- chociaż to będzie drugi okres po odstawieniu anty, a pierwszy przyszedł zaskakująco szybko, więc trochę nie wiem czego i kiedy się tu go spodziewać.
Staramy się dopiero pierwszy cykl, i to też niezbyt intensywnie, pomyśleliśmy że jak się uda to super, jak nie to nie ma ciśnienia.
Ale jednak we mnie ciśnienie się już obudziło niestety 😂😭
No siema, witaj, oby się udało jak najszybciej :)
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które są na własnej działalności (b2b albo po prostu swoje firmy) - gdybyście miały możliwość to na czas starań i pierwszych lat dziecka wolałybyście przejść na UOP (czysto teoretycznie), czy uważacie że spokojnie dacie radę? Mam dość swojej pracy w korpo plus brak szans na podwyżkę, na rozwój. Żeby mieć wyższą pensję (nawet w innych firmach) zostaje mi chyba tylko i wyłącznie przejście na b2b. I zastanawiam się, czy zacisnąć jeszcze trochę zęby i zobaczyć jak dalej sytuacja się potoczy, czy ryzykować i szukać czegoś na b2b. I jeśli pojawi się ciąża i dziecko to wtedy zacząć się martwić…

Hej, jestem na działalności od 7 lat, ale od dopiero niecałych 3 lat mam swoją firmę. Wcześniej byłam na b2b, ale w zasadzie była to zwykła praca. I powiem tak - gdybym rozważała ciążę na etapie bycia na b2b na pewno wolałabym umowę o pracę na ten okres. Teraz mam pracowników, wspólnika, więc wiem że ktoś to wszystko ogarnie i jeszcze zarobi na moj urlop 😄 Bez tego bym się bała rezygnować z umowy o pracę, która daje dużo wieksza stabilność. B2b można rozwiązać dużo łatwiej niż umowę o pracę.
 
Do góry