reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

🌞 Upalny lipiec mamy, wakacje zaczynamy i dwie kreski wysikamy 🤰

z tym że teraz akurat nie umowilam konsultacji nieplodosciowej dla par , tylko tak jakby tylko dla mnie ,no ale na miejscu się okaże jak to potraktują ,bo generalnie umawiałam wizytę z racji spóźniającego się @ , a nie chcialam przekładać bo terminy są ciężko dostępne
Jestem pewna, że nie będzie problemu żebyście weszli w dwójkę 🙂 ja też byłam z mężem normalnie na USG.
 
reklama
A mam pytanie, bo widzę, że sporo osób korzysta z IUI na NFZ. W jaki sposób szukacie placówek, gdzie wykonują na NFZ?
Poszukaj u siebie w mieście Poradni Leczenia Niepłodności, często są przy szpitalu jakimś z oddziałem ginekologicznym. Tylko tam mogą wymagać skierowania do takiej poradni, ale ja je zdobyłam bez problemu na prywatnej wizycie 🙂
 
Mało się tutaj udzielam, ale w ogóle nie mam czasu.. nawet na forum nie zawsze mam czas wejść.
Jestem w końcu po wizycie u ginekologa i wszystko wygląda dobrze.. co do tego słabego okresu po poronieniu to mam obserwować czy to jednorazowy przypadek czy sytuacja będzie się powtarzać.
Zostaliśmy zarejestrowani do programu rządowego, ale teraz potrzebujemy trochę oddechu i do in vitro przystąpimy jesienią.
Oczywiście naturalnie będziemy się starać, ale to w kolejnym cyklu bo jestem już po owulacji.
 
Dziewczyny, jakie macie skutki uboczne od dupka? Leciałam dziś do gina z plamieniami i zapisał mi dupka. 🤔😶
Miałam dupka przepisanego wcześniej tylko na początku pierwszej ciąży (5tydz) bo przy badaniu wyszło sporo mlecznobrązowego śluzu. Brałam jakoś przez 10 dni i nie pamiętam żadnych skutków poza typowo ciążowymi objawami (cycki 🥵). Plamień żadnych potem nie było.
 
Miałam dupka przepisanego wcześniej tylko na początku pierwszej ciąży (5tydz) bo przy badaniu wyszło sporo mlecznobrązowego śluzu. Brałam jakoś przez 10 dni i nie pamiętam żadnych skutków poza typowo ciążowymi objawami (cycki 🥵). Plamień żadnych potem nie było.
No właśnie ja dziś 6 tydzień. W sumie nie zapytałam go jak długo brać, ale zapisał mi 5 opakowań w sumie na 50 dni. 🤔 Tak na okres do kolejnej wizyty za 4 tygodnie. Mam nadzieję, że mi te plamienia przejdą. 😞
 
No właśnie ja dziś 6 tydzień. W sumie nie zapytałam go jak długo brać, ale zapisał mi 5 opakowań w sumie na 50 dni. 🤔 Tak na okres do kolejnej wizyty za 4 tygodnie. Mam nadzieję, że mi te plamienia przejdą. 😞
Wierzę, że tak będzie ☺️ 🤞 💞 ale pamiętam jak to jest czekać tygodniami na potwierdzenie, że wszystko ok, więc myślę, że spokojnie możesz po 7 tygodniu skoczyć dodatkowo na kontrolę zobaczyć ❤️ żeby się nie zadręczać. Dla otuchy dodam, że od tego incydentu do końca szło już u nas wszystko gładko ☺️
 
Wierzę, że tak będzie ☺️ 🤞 💞 ale pamiętam jak to jest czekać tygodniami na potwierdzenie, że wszystko ok, więc myślę, że spokojnie możesz po 7 tygodniu skoczyć dodatkowo na kontrolę zobaczyć ❤️ żeby się nie zadręczać. Dla otuchy dodam, że od tego incydentu do końca szło już u nas wszystko gładko ☺️
Na razie chodzę do kliniki, a teraz poleciałam awaryjnie do medicovera, więc za 1,5 tygodnia mam kolejne usg w klinice. 🙈 Mam nadzieję, że skończy się na jednym dniu tych plamień. 😶
 
Mój KIR AA plus HLA-C (mieszany) u męża daje nam w każdej kombinacji ryzyko. U mnie jeszcze mutacja w SERPINE1, ale to chyba najmniejszy problem, nie wiem 🤷🏻‍♀️ Plus podejrzenie PCOS, ale tylko dla prawego jajnika, mimo to mam z niego potwierdzone owulacje (pytanie tylko jakiej jakości).
Dodatkowo problemy z nasieniem (ilość i koncentracja poniżej normy), ale mąż właśnie kończy 3 miesiąc zaleconej suplementacji i w sierpniu będzie powtarzać badanie, więc mam nadzieję, że coś się poprawiło. Nie wyszły mu na szczęście żadne mutacje w AZF i CFTR.

Dlatego diagnozujemy dalej, bo na razie poza tym nic alarmującego nie wyszło 😓 Spróbujemy z tą stymulacją i IUI, a jak to nie pyknie, to pójdziemy chyba dalej w immunologię.
A jakie jest Twoje HLA?
 
reklama
Do góry