reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Suzi86 odkryłam chorą tarczycę po poronieniu i leczę się od stycznia. Ja znalazłam w Polsce suplement bez jodu w składzie, ale nie pamiętam jak się nazywał, pani w aptece posprawdzała skład w kilku i znalazła właściwy dla mnie, bo ja przy Hashimoto też nie powinnam jodu zażywać choć czytałam, że takie ilości co są w suplementach nie są w stanie zaszkodzić. Jednak wolałam dmuchać na zimne i bez jodu piłam. Ja mieszkam nad oceanem i trochę trudno unikać jodu, choć podobno w Bałtyku jest go więcej :)
 
reklama
eh u mnie to od ciąży mi się zrobiła nadczynność, ale wyszły mi tez przeciwciała tarczycowe więc za jakiś czas, może parę lat może od razu grozi mi właśnie niedoczynność :/ ważne, żeby dzidziuś nie miał chorej tarczycy:)
 
Wczoraj byłam u lekarza. Wyniki wzorowe. Wszyściutkie. Ciśnienie książkowe. Na moją wagę lekarz nic nie powiedział, Jadzia wazy już 728 g.
W innym wątku pisałam wczoraj o ciągnącym brzuchu i miednicy. Okazuje się, że moja szyjka zaczęła się skracać teraz ma 33mm. W środę zakładamy krążek, a do tego czasu leżeć i nic nie robić. L4 wypisane do końca listopada, ale pan lekarz pocieszy mnie, że odpoczywać będę najprawdopodobniej do samego końca. Po wizycie byłam na wystepie galforce dance, nawet nie wiem z tego wszystkiego czy było fajnie, czy nie. Troszkę się martwię, wiem, że to się przytrafia, ale teraz mam do siebie pretensje, kurcze. Mam nadzieje, ze wytrwamy do końca wyznaczonych terminów i nie będzie już niemiłych niespodzianek.
 
nie powiem wystraszylas mnie, bo tez odczuwam ciagnaca sie na brzuchu skore, i dziwne uczucie w okolicy bioder i miednicy. Az podejde do lekarza zaraz, niech zerknie czy wszystko ok, bo ostatnio nie badal mnie tylko usg zrobil. o cholibka:szok:
 
Ja nie chciałam nikogo wystraszyć. Rozciąganie się brzucha w ciąży i ból w pachwinach, czy miednicy jest też objawem całkiem normalnym w czasie ciąży. Wcale nie musi być niepokojący. Także bez paniki. Dzieci rosną, miednica się też rozchodzi. A podstawa w ciąży to SPOKÓJ I OPANOWANIE.
 
wiem, wiem ze nie chcialas straszyc... ale ja juz tak mam. Wiec polecialam do lekarza i pocalowalam klamke, bo pojechal na IP do szpitala a nawet o telefonie nie pomyslalam. Po powrocie poczytalam w necie i juz spokojniejsza jestem ale mimo wszystko polece w poniedzialek jeszcze raz, wczesniej jednak zadzwonie;-). Z tego co wyczytalam na usg tez widac problemy z szyjka wiec juz powoli sie uspokajam... alez ja jestem panikara...
 
Wszystko będzie w porządku napewno. A jeśli będziesz spokojniejsza to sprawdź wszystko. Trzymam kciuki! Jestem dobrej myśli!
 
Pewnie i tak bedzie, bo mam tendencje do panikowania. Najlepiej wie to moj starszy synek :-D;-).
Z drugiej strony gdyby sie cos dzialo, to pewnie juz wiedzialabym o tym.
 
i po wizycie... nastepna mam za miesiac i wtedy bede miala robione usg (tutaj to sie nazywa echografia, w trakcie ciazy ma sie je 3 ) plus wizyta z anestezjologiem. a dzisiaj rutynowo bylo cisnienie, waga, badanie szyjki, tetno malej i chyba tyle.. dostalam magnez, wapn i witamine D oraz badania moczu i toxoplazme ( tutaj mam badana ja co miesiac)...
 
reklama
Byłam dzisiaj u lekarza, ciśnienie wyjątkowo niskie, zawsze ksiązkowe dzisiaj 50/100...lekarz powiedział ze słabiutka jestem. Nie mam jeszcze anemii, ale jestem na pograniczu mam brac 2x1 żelaza. No i ograniczyc słodycze i pieczywo...a juz i tak ograniczyłam.
Duzo zjadacie chlebka dziennie?
Mała rozwija sie dobrze, jest o tydzien starsza niz wg miesiaczki, zaczełysmy 28 tydzień. Wazy 976 gram i mierzy ok 30 cm. Serduszko bije, nerki pracuja:), ułożona główkowo.

myszka 2829
- nie martw sie ja tez panikara jestem

Kolezanka powiedziała mi ze tez miała problemy z anemia i brała zelaza tylko więcej.

Ile was czeka jeszcze wizyt .. pytałam lekarza i mi powiedział ze pod koniec ciąży praktykuje sie co 2 tygodnie, on wydłuza do 3 tygodni.
 
Do góry