reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Dziewczyny, jeśli chodzi o witaminy to też myślę, że lepiej brać!
Siostra kupiła mi ostatnio Vita Miner Prenatal, 60tabl za 19,90, więc drogie to raczej nie są, a babka w aptece bardzo je polecała:)
 
reklama
Jak to czytam to az sie martwie o siebie i dziecko :/ tutaj we francji badanie krwi robi sie chyba tylko 2 razy w trakcie 9 miesiecy. Ja mialam do tej pory tylko raz... Co do witamin to zle na nie reagowalam- zawsze wymiotami i lekarze stwierdzili ze widocznie nie moge ich przyjmowac. I ze zadne inne mi nie podejda, bo po kazdych bedzie to samo. Jedyne co to bralam wapn, bo powiedzialam ze mnie brzuch pobolewa i kregoslup. Jedyne co to mam mocz co miesiac, cisnienie, waga i badanie ginekologiczne, sluchanie serduszka malej i tyle:/ 3 usg wykrywajace wady... Czyli jeszcze jedno mi zostalo miedzy 30-32 tyg. Teraz ide 14 listopada.. A no i glukozy tez nie mialam:/
 
no to ja już po 3D:)
maluch był baaaardzo ruchliwy, ale udało się pokazać tatusiowi jego klejnociki ;) udało się także porobić wymiary choć łatwo nie było, bo skakał jak wariat ;) mój synek waży już 590g:) cały czas zasłaniał oczka łapkami i wierzgał nóżkami:) przytulał się bardzo do łożyska ;) jest póki co w położeniu główkowym:) oto foto, tatuś twierdzi, że do niego podobny ;p
Zdjęcie0136.jpg
 
Madai ja biorę teraz Femiferal, bo po Sorbiferze i Tardyferonie źle się czułam
Zażywam również Pharmaton Maturelle ok 35 zł za 30 caps.
 
no właśnie też źle się czuje po sorbiferze i żołądek mnie boli, więc przy następnej okazji jak będę u gina to mu powiem, żeby mi zmienił.. no to chyba czas zacząć się smarować. zastanawiałam się nad mustelą, ale jest droga w porównaniu do innych, a pharmaceris też jest ok i tańszy, więc prawie sobie jutro kupię.
 
Suzi86 dlaczego nie możesz brać witamin przez względu na tarczycę? Ja mam niedoczynność i mnie to zaciekawiło, bo ja biorę prawie od początku ciąży...
 
Galwaygirl, właśnie dlatego, że ja mam nadczynność:( i po prostu te suplementy zawierają w sobie jod, którego nie mogę brać, a na początku ciąży jak nie wiedziałam, że mam chorą tarczycę to piłam sobie nałęczowiankę z jodem.. w razie gdyby mi brakowało w diecie ;p mój lekarz przepisuje mi w razie konieczności tylko konkretne witaminki jednoskładnikowe:) a Ty masz długo tą niedoczynność, czy to tylko taka ciążowa?
 
jak dobrze poszukacie dziewczyny sa tez komplesy witaminowe bez jodu. Wiem bo koleżanka ma problemy z tarczyca już sprzed ciazy a witaminki bierze tylko bez jodu ;-)
 
reklama
Tynka27, coś właśnie czytałam kiedyś o takich, ale z lekarzem się umówiliśmy, że skoro mam bardzoe dobre wyniki jak na ciążę, to na razie nic mi nie kazał brać, profilaktycznie biorę żelazo samo no i aspargin i B6, na razie mi to wystarcza, a ja co 20 dni mam krew pobieraną właśnie do endokrynologa, więc jakby mi czegoś brakowało, to zaraz mi przepiszą, bo to małżeństwo, gin i jego żona endo:) ufam im, a witaminki staram się z pożywienia wyjadać, jak biorę żelazo to zaraz wcinam coś z witaminką c:) muszę teraz tylko bardziej zadbać o dietę wapniową:)
 
Do góry