reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Niskie AMH

Hej, od pewnego czasu staramy się o dziecko. Zrobiliśmy wszystkie badania jednak nadal nic mimo poprawnych wyników, udaliśmy sie do kliniki leczenia niepłodności. Pani doktor bardzo optymistycznie stwierdziłam ze na spokojnie, czas w którym się staramy ( niecały rok) jest jeszcze krótki oraz ze dawno nie widziała tak dobrych wyników. Jednak skierowała mnie na badanie AMH. Nie słyszałam o tym badaniu wcześniej. Pani doktor mówiła ze skoro reszta wyników jest Ok to raczej tu tez tak będzie. Po odebraniu wczoraj wyników złamałam się. Moje AMH wynosi 0.28. Zupełnie zaniżone dla mojej grupy wiekowej. Mam 33 lata. Wizyty dopiero za jakiś czas i już waryjuje. Czy ktoś miał taka sytuacja oraz czy komuś udało sie zajść w ciąże z takim wynikiem ? Każda informacja będzie dla mnie cenna, bo jak mówiła to jest dla mnie dość nowe pojęcia. Jedynie co często trafiało mi się na fotach to informacja ze to badanie często ma wyniki nieprawidłowe i warto jest powtórzyć.
Dziękuje za każda informacje
Pozdrawiam
Warto skonsultować się z mądrym dietetykiem klinicznym , zupełnie inaczej podchodzą do wyników badań i szukają głębiej niż lekarze. Niskie AMH nie przekreśla szansy , tutaj chodzi o jakość komórki. Polecam fundację procreatio , oraz na Instagramie jest Pani lekarz o płodności się nazywa jej profil. Specjalizuje się w trudnych przypadkach. Będzie dobrze , głowa do góry. Nie dać się tym tutaj co straszą.
 
reklama
Warto skonsultować się z mądrym dietetykiem klinicznym , zupełnie inaczej podchodzą do wyników badań i szukają głębiej niż lekarze. Niskie AMH nie przekreśla szansy , tutaj chodzi o jakość komórki. Polecam fundację procreatio , oraz na Instagramie jest Pani lekarz o płodności się nazywa jej profil. Specjalizuje się w trudnych przypadkach. Będzie dobrze , głowa do góry. Nie dać się tym tutaj co straszą.
Hej dzięki za info, wczoraj byłam u lekarza i raczej nastawiam się optymistycznie po rozmowie z lekarzem. U mnie dużym plusem jest fakt owulacji które występują i cykle są bardzo regularne( 27,28dni zawsze ) Jedynie co mam jeszcze zlecone zrobienie drożności jajowodów. Zobaczę ten profil na instagrami, zmiana diety na pewno nie zaszkodzi 😀 wydaje mi się ze jem zdrowo, ale czasem nawet nie wiemy co może nam szkodzić. Pozdrawiam i dziękuje 🥰
 
Hej dziewczyny, chciałam dać tylko znać ze powtórzyłam badanie AMH, jestem w 3 dniu cyklu i mój wynik to 1,02. Wzrosło mi o 0.70. Niepotrzebny stres którzy przeżyłam. ja badania robiłam w laboratorium Alab, dziś o 9, wyniki o 22 były dostępne w systemie. W diagnostykę robiłam o 7 rano, a wyniki były następnego dnia.
Nie byłam w stanie uwierzy w tak niskie wynik ze względy na FSH 6.14 ( to badanie robiłam w styczniu, tez je dziś powtórzyłam i wynik to 6,7) wiec naprawdę polecam robić badanie przedewszystkim miedzy 2 a 5 dniem, a nie jak mówią lekarze ze termin nie ma znaczenia.
Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, chciałam dać tylko znać ze powtórzyłam badanie AMH, jestem w 3 dniu cyklu i mój wynik to 1,02. Wzrosło mi o 0.70. Niepotrzebny stres którzy przeżyłam. ja badania robiłam w laboratorium Alab, dziś o 9, wyniki o 22 były dostępne w systemie. W diagnostykę robiłam o 7 rano, a wyniki były następnego dnia.
Nie byłam w stanie uwierzy w tak niskie wynik ze względy na FSH 6.14 ( to badanie robiłam w styczniu, tez je dziś powtórzyłam i wynik to 6,7) wiec naprawdę polecam robić badanie przedewszystkim miedzy 2 a 5 dniem, a nie jak mówią lekarze ze termin nie ma znaczenia.
Pozdrawiam!
Jeśli robiłaś w różnych laboratorium, to takich wyników w ogóle nie należy porównywać. Laboratoria mają różny sprzęt, różne normy, różne zakresy. Nie porównuje się takich wyników.
 
Jeśli robiłaś w różnych laboratorium, to takich wyników w ogóle nie należy porównywać. Laboratoria mają różny sprzęt, różne normy, różne zakresy. Nie porównuje się takich wyników.
Oczywiście, ale to nie zmiania faktu ze gdzies był błąd bo to samo badanie w przeciągu 3 tygodniu nie ma prawa mieć takiej różnicy. Moim zdaniem najważniejsze jednak jest to by to badanie robić w odpowiednim dniu cyklu. Jestem po rozmowie z lekarze i mówi ze w porównaniu z innymi wynikami które mam oraz obrazem z usg bierzemy pod uwagę drugi wyższy wynik. Stwierdziła ze jednak ten dzień cyklu ma znaczenie, gdzie wcześniej uważała ze nie ma, a wynik może różnic się niewiele w innym laboratorium. Ten pierwszy Według niej jest błędny.
 
Dlatego polecam naprawdę w brew temu co mówią lekarze robić badanie miedzy 2-5 dniem. Bo sama wiem ile nerwowo i stresu mnie to kosztowała. A naprawdę niepotrzebnie. Tylko ze ja wtedy nie miałam tej wiedzy która mam teraz.
 
Oczywiście, ale to nie zmiania faktu ze gdzies był błąd bo to samo badanie w przeciągu 3 tygodniu nie ma prawa mieć takiej różnicy. Moim zdaniem najważniejsze jednak jest to by to badanie robić w odpowiednim dniu cyklu. Jestem po rozmowie z lekarze i mówi ze w porównaniu z innymi wynikami które mam oraz obrazem z usg bierzemy pod uwagę drugi wyższy wynik. Stwierdziła ze jednak ten dzień cyklu ma znaczenie, gdzie wcześniej uważała ze nie ma, a wynik może różnic się niewiele w innym laboratorium. Ten pierwszy Według niej jest błędny.
Naciągana teoria moim zdaniem z dniem cyklu, to tak jakby w cyklu zmieniała się ilość rezerwowych jajeczek które jeszcze mamy, a choć spada z każdym cyklem, to nie istnieją wahania dzienne między ilością jajeczek.
 
Naciągana teoria moim zdaniem z dniem cyklu, to tak jakby w cyklu zmieniała się ilość rezerwowych jajeczek które jeszcze mamy, a choć spada z każdym cyklem, to nie istnieją wahania dzienne między ilością jajeczek.
To jak jest to możliwe ze badanie robione początkiem cyklu daje dużo wyższy wynik ? Ja właśnie dlatego je powtórzyła bo znalazłam wiele wpisów na ten temat. U mnie sie to sprawiło w 100%. Jak ktoś nie chce nie musi wierzyc. Ale naprawdę polecam robienie tego badanie właśnie wtedy żeby ktoś nie musiał przechodzić niepotrzebnie takiego stresu jaki ja musiałam przejść.
 
Oczywiście, ale to nie zmiania faktu ze gdzies był błąd bo to samo badanie w przeciągu 3 tygodniu nie ma prawa mieć takiej różnicy. Moim zdaniem najważniejsze jednak jest to by to badanie robić w odpowiednim dniu cyklu. Jestem po rozmowie z lekarze i mówi ze w porównaniu z innymi wynikami które mam oraz obrazem z usg bierzemy pod uwagę drugi wyższy wynik. Stwierdziła ze jednak ten dzień cyklu ma znaczenie, gdzie wcześniej uważała ze nie ma, a wynik może różnic się niewiele w innym laboratorium. Ten pierwszy Według niej jest błędny.
Nie było błędem. Było zrobione na inne maszynie, o innej czułości i innym zakresie. I tak, mogą być takie różnice, bo robiłaś w dwóch zupełnie różnych laboratoriach.
To jak jest to możliwe ze badanie robione początkiem cyklu daje dużo wyższy wynik ? Ja właśnie dlatego je powtórzyła bo znalazłam wiele wpisów na ten temat. U mnie sie to sprawiło w 100%. Jak ktoś nie chce nie musi wierzyc. Ale naprawdę polecam robienie tego badanie właśnie wtedy żeby ktoś nie musiał przechodzić niepotrzebnie takiego stresu jaki ja musiałam przejść.
Jakbyś zrobiła znowu w tym samym laboratorium i byłby zupełnie inny wynik, to można by porównać. Powtarzam, teraz nie można.
 
reklama
Nie było błędem. Było zrobione na inne maszynie, o innej czułości i innym zakresie. I tak, mogą być takie różnice, bo robiłaś w dwóch zupełnie różnych laboratoriach.

Jakbyś zrobiła znowu w tym samym laboratorium i byłby zupełnie inny wynik, to można by porównać. Powtarzam, teraz nie można.
Skoro jest różnica w wyniku to znaczy ze jest błąd, w jednym z badań, i błąd jest na 100% bo nie może być wynik który teoretycznie nie może być wyższy wyższy o tyle. Oczywiście znaczenie ma to na jakim sprzętem, ale może różnic się o pare setnych, nie więcej (zakładają ze jest to robione na innym sprzęcie, bo na jakim tego nie wiemy) Nie ma możliwości żeby wynik różnił się o tyle. W którymś z laboratorium popełnili błąd i takie są fakty. Lekarka twierdzi ze ten pierwszy musi być błędny ze względy na pozostałe wyniki.
 
Do góry