reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

U lekarza

Dziewczynki przed chwilką dzwoniłam na Madalińskiego bo chciałam się zapisać na usg i pani mi powiedziała że to ostatnie to tak 30-34 tyd ciąży.Także zapisałam się na 21 grudnia to akurat bedzie koniec 33tyg.
I super prezent na same Święta że będziemy mogli zobaczyć naszego syneczka.Już się nie mogę doczekać:):)
 
reklama
a ja od tygodnia mam wyciek z "dołu". w pierwszej chwili zadzwoniłam wystraszona do gina czy to nie wody,m ale wponiedziałek miałam usg i badanie i było ok... kazał się obserwować, niby mam wilgotno ale nie moczę nic, stwierdzilam, bez paniki, to wyciek niekontrolowanego siusiu bo ma ucisk a pecherz
do tego jeszcze mam nabrzmiewanie rak, dretwienie i ból w biodrach i pachwinach, to pewnie więzadła... same przyjemnosci :)
 
Krisowa zawsze możesz kupić sobie takie testy papierkowe na obecność wód płodowych jeżeli dalej byś się niepokoiła.
Ja znowu dostałam zwolnienie, bo tętno ponad 120 jutro badania a w poniedziałek wizyta u kardiologa.No i doktor potwierdziła, że mam dość wysoko brzuch stąd moje duszności. trochę się matrwię, bo mała leży nadal poprzecznie:baffled:
 
antila nie moglismy znalezc tych paskow na wody ale nic nie cieknie, bylo wilgotno wczoraj dziś ok, na wkaldce nic, ani nic sie nie saczy nawet w nocy co mowia ze wlasnie lezac jest gorzej
moje dziecko juz głowkowo :) ale ty sie nie martw jeszcze czas...
 
Dee - ja o cukrzycy się nie wypowiadam, bo ja mam 100 po obciążeniu, bez 70, więc też na granicy, ale dolnej.
Co do anemii, to ja 2 mies temu miałam hemoglobiny 10,5, dostałam 2x1 żelazo, ostatnio miałam identyczny wynik jak ty, ale żelaza mi ginka nie zmiejszyła, dalej 2x choć powiedziała, że się poprawiło. Anemia jest częsta w ciąży. Ja na Twoim miejscu, jeżeli nie dostałaś recepty na żelazo, brałabym witaminy.
Moja koleżanka z biura w czerwcu urodziła syna. Miała 2 czy 3 tyg do terminu, młody był malutki, urodził się siny i dostał drgawek. Od razu go przewieźli do Międzylesia. Robili mu wszelkie badania i się okazało, że ma wrodzony niedobór wapnia i potasu. Koleżanka miała ich niedobory w ciąży, nie wiedziała o tym i młody był "niedożywiony" pod tym względem. Dodatkowo ma wykrzywione stópki i obecnie prawie już pół roku ma nóżki w gipsie. Jak będzie dobrze to mu zdjemą niedługo, jak nie to dalsze miesiące i jeszcze rehabilitacja. dodatkowo jest pod opieką neurologa z okazji drgawek, któe w pierwszych dniach życia jeszcze mu się powtórzyły. Więc lepiej na zimne dmuchać i witaminy brać.
 
Jeśli chodzi o witaminki to ja zakupiłam ostatnio Prenatal Classic.I muszę powiedzieć że cena mnie skusiła bo za 90tabletek zapłaciłam coś około 40zł.Także do końca pewnie mi już ich spokojnie starczy.Oprócz nich nie biorę nic innego.

Dziewczyny a powiedzcie mi czy zbyt niskie wyniki po obciążeniu glukozą (ja mam poniżej 100) mogą oznaczać coś złego czy raczej oki??
Trina chyba ostatnio pytała się mnie właśnie czy nie mam za niskich ale jak byłam teraz w środe u gina to pytałam się go o to i powiedział że wyniki oki.Wiecie coś na ten temat???
 
Ostatnia edycja:
Mnie tez sie wydaje ze lepiej witaminki brac bo pewnie nikt z nas sobie specjalnie diety nie komponuje zeby zawieraa wszystkie skladniki.
 
Krisowa strasznie drogi ten femibion, u mnie w krk jest po 55zł,ja też go łykam, a do tego Magne B6, ostatnio gin przepisał mi żelazo Sorbifer, ale tak jakoś źle się po tym czuje, i żołądek mnie boli. Jakie żelazo łykacie? Może powinnam zmienić...
 
reklama
ja o witaminkach muszę zapomnieć:/ tarczyca... ale biorę na przykład zupełnie profilaktycznie ascofer z samym żelazem, hemoglobinę mam póki co na poziomie 13,2 (12,0-16,0) więc jest ok:) co do cukrzycy to nic nie mogę powiedzieć, bo jeszcze nie miałam robionego badania, ale 10 idę do gina to mi zleci, ciekawe jak powychodzi u mnie ;)
 
Do góry