reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

terminy i wyniki badań/USG

Olcia a powiedz jak to jest jak ja termin mam na 1.11.09 a zwolniene i mam do 31.10.09 czyli od 1 ide na macierzysnki? czy inaczej mozna to załatwic?
Jak urodzisz faktycznie 01.11 to od 01.11 masz zasilek macierzynski czyli urlop macierzynski, a L4 masz tak jak napisalas do 31.10.

Ale jak nie urodzisz do 01.11 to 02.11 idz po kolejne L4 !!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam L4 do 15.11 a to niedziela, a moja gin przyjmuje od wtorku. Czyli po nastepne l4 musialabym przyjsc 17.11 a to za pozno, bo nie wystawi mi z data wsteczna...wiec jak co to chyba mi lepeij wybrac sie do rodzinnego 16.11 i poprosic o zwolnienie...Da sie tak??
 
Kasiula, L4 mogą Ci wystawić 4 dni wstecz, więc nie powinno być problemu.. A zdaje się, że jak urodzisz w trakcie L4 to ono się automatycznie kończy i zaczyna macierzyński.
 
Jak urodzisz faktycznie 01.11 to od 01.11 masz zasilek macierzynski czyli urlop macierzynski, a L4 masz tak jak napisalas do 31.10.

Ale jak nie urodzisz do 01.11 to 02.11 idz po kolejne L4 !!!!

no to tak zrobie nie bede szla teraz do Gina bo bez sensu ... 1 pojade na IP zeby sami zbadali i zobacyzli ktg czy zaczyna sie cos dziac jak nie to pewnie za 2 dni beda kazali wrocic i wtedy 2 pojde po L4
 
Kasiula, L4 mogą Ci wystawić 4 dni wstecz, więc nie powinno być problemu.. A zdaje się, że jak urodzisz w trakcie L4 to ono się automatycznie kończy i zaczyna macierzyński.

Nie wiem czy lekarz wystawi L4 z datą wsteczną.
Ja proponuję lepiej pójść przed końcem zwolnienia po nowe.
Różni są Ci lekarze...
Mój nie robi akurat problemów.
Np to zwolnienie co teraz mam wystawił mi we wtorek a trwa ono od czwartku.

Dokładnie Malina macierzynski automatycznie liczy sie od dnia porodu, niewazne, że L4 jest wystawione jeszcze na np 2 tygodnie.

Ja mam L4 do 15.11 a to niedziela, a moja gin przyjmuje od wtorku. Czyli po nastepne l4 musialabym przyjsc 17.11 a to za pozno, bo nie wystawi mi z data wsteczna...wiec jak co to chyba mi lepeij wybrac sie do rodzinnego 16.11 i poprosic o zwolnienie...Da sie tak??

Pójdź wczesniej do gina-w piatek 13.11 i popros zeby ci wystawila nastepne l4 od 16.11. A date wystawienia niech wpisze 16.11-korona jej z glowy nie spadnie.
Szczerze to ja nie wiem jak to jest z tym wystawianiem L4 przez lekarza rodzinnego.
Nie mialam takiego przypadku w ciązy.
 
Ostatnia edycja:
mi cos swita ze jak ja mialam zwolnienie chyba do niedzieli a bylam u gina w piatek to on kazal mi przysc po samo zwolnieni w pon wiec mysle ze nie powinien zrobic mi problemow jak pojde 2 po zwolnienie od 1 wrazie jakbym byla nadal 2w1 ;] o jak dobrze miec miedzy nami kadrowa ;-) tylko gin by sie przydal powiedzial jak to jets dokladnie hehehe
 
:))))))))))))))))):DDDDDDDDDDDDDDDDDD
spalone gary! spalone gary!
:) Wróciłyśmy :) odmówiłam pozostania w szpitalu, powiedziałam że w domu poczekam na pierwsze skurcze albo na odejscie wód, nie zgodziłam sie na sztuczne wywołanie - nie ma takiego powodu, to dopiero 37 t i 3 d :) wiec czekamy w domku. Szyjki brak, czopa brak, rozwarcie takie samo :)

Jestem zadowolona, bezstresowa, nie chce teraz rodzić :) dobrze się czuje, nic mnie nie boli, czuje się jak podfruwajka przed randką :)
dobrze zrobilas skoro sie dobrze czujesz:-)a ile juz masz tego rozwarcia??daleko masz do szpitala jak cos??
passingby - trzymasz nas w napieciu, niezly zwrot akcji.
Podzielam Twoje zdanie ze najlepiej czekac na porod w domku (o ile nie ma przeciwskazan natury medycznej) .
Ja z pierwszym synkiem bylam o 5.30 na izbie przyjec a o 7.10 maly byl juz z nami i teraz tez tak chce ;-).
Ty to jestes ekspres...to faktycznie drugi porod moze byc szybki az zazdroszcze chodz moj tez trwal 4,5godz..
w niedziele 1.11 1x 1/4 a od poniedzialku bede sie kochac z mezem i wieszac firanki :tak::-D:-D:-D
oj kochana widze ze nam sie tu szybciutko rozpakujesz:-)chyba bedziesz pierwsza(z naszej trojki):-):-):-):-):-)ja tez od poniedzialku zaczynam wspolprace z m jak sie nic nie ruszy do tego czasu:-)
 
(...)
oj kochana widze ze nam sie tu szybciutko rozpakujesz:-)chyba bedziesz pierwsza(z naszej trojki):-):-):-):-):-)ja tez od poniedzialku zaczynam wspolprace z m jak sie nic nie ruszy do tego czasu:-)
No nie...wolalabym najwczesniej ok 8.11, ale nie pozniej niz 15.11 wiec lepiej zaczac pracowac ciut wczesniej, nie? Sama zobacz, dziewczyny nad tym pracuja od tygodnia, dwoch i nic, wiec trzeba tez wczesniej dzialac;-), no chyba ze maz odmowi wspolpracy;-), ale nie sadze, bo potem znowu bedzie abstynencja kilka-kilkanascie tygodni:-(
 
reklama
Mi lekarz jedno L4 wystawił 2 dni wcześniej (oczywiście z odpowiednią datą), a jak był na urlopie to wystawił kolejne 3 dni po z datą wsteczną. Ponoć do 3 dni spokojnie można.
 
Do góry